ÇirkinlikBahçıvanlık

"Festival" çilek - özenle unutulmuş çeşitlilik

Birisi çilek sevmediğini söyleyebilir mi? Muhtemelen hayır, çünkü tatlı hoş bir tadı olan çok sulu ve tatlı bir meyvedir. Bununla birlikte, yalnızca bu çilek nitelikleri dikkat çekmekle kalmamakta aynı zamanda yararları da hak etmektedir. Sonuçta, çilek insan vücudu için yararlı birçok vitamin ve madde içerir. Büyümekte olan yeni ilginç çeşitleri ortaya çıkaran bahçıvanlar üzerine çileklerin artan dikkatini çeken şey buydu.

Fakat ne yazık ki çok iyi çilek unutulmuştu. Ancak, daha kötüsü meyve oluyor ya da zevklerini yitirdiği için yeni, daha ilginç bir şey ortaya çıktı. Bu çeşitlere "festival" çilek aittir. Yaklaşık on yıl önce çok popülerdi ve klasik kabul edildi. Çeşitliliğin özelliği, çilek şeklidir: konik ve hafif yuvarlak, çok büyük ve kırmızı falan. Bir burç kalın ve çok önemlidir, büyük bir bıyık oluşturma yeteneğine sahiptir.

"Festival" çilek bir Rus çeşididir, bu nedenle hastalıklara ve kuraklığa karşı dirençlidir. Her kamyoncu bol miktarda hasat beklemektedir, ancak herkes bu çeşitliliğin özelliklerini bilmemektedir. Bunu yapmak için, fideleri seçmeniz, önce fideleri sıralamanız ve iyileştirmeniz gerekir. Ayrıca, kök boynunun çapını (altı milimetreden az olmamıştı) ve tüylü bir kök sisteminin (yedi ila dokuz santimetre boyunda) varlığını hesaba katmak gerekir.

Sonbaharın sonlarında yeni bir bitki dikmek için fideleri kazmak en iyisidir, kışın ise serin bir odada saklanmalıdır. Ve erken ilkbaharda veya erken sonbaharda dikilmelidir. Burada en önemli şey zaman kaybetmek değil, her şeyi doğru terimlerle yapmaktır. 10 Ağustos - 25 Eylül döneminde sonbaharda ekilen fideler, bunun iyi bir yağmurdan sonra gerçekleşmesi arzu edilir. Çünkü ıslak zemin çilek bahçesi için en uygundur . Ancak yine de nem oranını izlemelisin: normal sınırlar içinde olmalıdır.

Dikim sırasında, kök sistemi zemine ve köklere dik olarak diktir. Sulamadan hemen sonra kabuk oluşabilir, ancak bunu önlemek için nemli bir toprak kuru toprakla veya humusa serpilir. "Festival" çilekleri yabani otlara tolerans göstermez, bu nedenle aralarındaki sıraları düzenli olarak temizlemelisin.

Bu çeşidi büyüdükçe, en iyi kalitede bıyığın ilk yılda ekilen genç bitkiler üzerinde yetiştiği gerçeğini göz önüne almak çok önemlidir. Meyve taşıyan çalılıklarını açık bir şekilde ayırt etmek ve ondan bıyıkları kesmek gereklidir, çünkü büyüme döneminde, kök sisteminden birçok element tüketir; bunun sonucunda meyveler daha az kalitatif hale gelir. Bu süreç, "festival" çilekinin çiçek açmaya başladığı yaz başlarında yapılır. Genç kök sisteminden alınan bıyıkların en güçlü ve en bereketli olduğunu düşünmek önemlidir. Mayıs ve Haziran ayları arasında görünürler. Yaz saati boyunca rozetler tamamen açılmayı ve aynı zamanda en iyi peduncles formunu oluşturmayı başarırlar ki bu da önümüzdeki yıl yüksek bir verim alıyor.

En aydınlatılmış ve bereketli topraklarda çilek ekim fidanları üretilmektedir . Ama çilek "festival" ağaçlar altında, penumbra dikilebilir. Bu, çok fazla yerden tasarruf etmeyi mümkün kılar.

Fide dikme fideleri, baharda sadece bıyık bırakarak, tüm çiçekleri kesmek gerekir. Gelecekte bereketli olacak bu bitkiler. Bu çeşitli bahçe çilekleri düzenli arsa üzerinde uzun yıllar boyunca ardı ardına ürün verebilir. Ve kaliteli bir satış yeri seçimi ile karıştırılmamak için iyi geliştirilmiş yapraklara ve (zorunlu olarak) güçlü kök ilkelerine sahip olması gerektiği dikkate alınmalıdır. Genellikle çalılara en yakın olanlardır.

Profesyonel bahçıvanların bütün önerilerini dikkate alırsanız, çilek "festivali" her bahçıvanın lezzetli hasatını memnun edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.