FormasyonÖykü

Marshal Novikov: Kısa biyografi

SSCB Mareşal - Çok ilginç tarihsel figür Alexander Novikov olduğunu. O 1900 yılında köye Kryukovo (Kostroma bölge) doğdu. 1919 yılında Kızıl Ordu'ya katıldı ve iç savaş katıldı. 1920 yılından bu yana RCP (B) üyesidir. Aynı yıl piyade eğitimden ve 1922 yılında mezun - "Shot" dersleri. müfreze gelen komutasında birimleri tabur. 1930 yılında Novikov Aleksandr Aleksandrovich Askeri Akademisi'nden mezun oldu. Ondan sonra Tüfek Kolordu iş personel gönderildi.

Sovyet-Fin çatışma sırasında gelecekteki Marshal Novikov o Hava Kuvvetleri karargahı başlı Kuzey-Batı Cephesi oldu. 1940 yılında Aleksandr Aleksandrovich Leningrad IN Kuvvet Komutanı görevine atandı ve 1941 yılında Tümgeneral Havacılık rütbesi aldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında Novikov ilk Hava Kuvvetleri Kuzey ve ardından havacılık Leningrad cephelerini yöneldi. Nisan 1942 yılında Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atandı Sovyet Ordusunun. 1942-1943-inci paralel olarak Savunma Yardımcısı Halk Komiseri oldu. Novikov Hava Mareşal rütbesi verildi Sovyetler Birliği'nde ilk oldu.

temsilci oranı olarak Aleksandr Aleksandrovich defalarca kavga Hava Kuvvetleri birkaç cephede koordine - Kursk Savaşı sırasında Stalingrad meydana gelmesi üzerine zaman Almanya'da Kuzey Kafkasya, Belarus, Ukrayna, Baltık ülkelerinde ve birlikte savaşlarda saldırgan operasyonlar Kwantung Ordusu. 1944 yılında Baş Marshal oldu. Bu başlık ilk kez Sovyetler Birliği'nde ortaya çıktı.

Marshal Novikov Paulus'un ordu ve Kuban'daki hava muharebesinde Alman uçakları yenilgi ile çevrili hava ablukasını yönetmektedir. O bağlantısı (savaşçı, saldırı, bombacı) aynı tip Sovyet Hava Kuvvetleri çeviri ve yeni organizasyon yapısının oluşturulması (Air, hava orduları) katıldı. Savaştan sonra, Marshal Novikov Hava Kuvvetleri'nde çeşitli komut pozisyonlarda çalıştı. 1946 yılında Yüksek Konseyi üyesi oldu.

At Potsdam Konferansı askeri pilottu oğlu Vasili ile Stalin'in bir toplantıydı. O lider Amerikan uçakları çok daha iyi ev söylenir. Stalin soruşturma emretti. Bölüm Abakumov MGB "bend" karar verdi ve pilotlar karşı bir kampanya başladı. Mart 1946 yılında Marshal Novikov Halk Havacılık Endüstrisi Shakhurin komiserince ve diğer yetkililer bir dizi ile birlikte tutuklandı.

Alexander Alexandrovich müfettişler aksi bütün aile vurmaya vaat suç faaliyetlerine tanınmasını talep etti. gece sorgulama bir hafta sonra Marshal Novikov zaten daktiloda yazılmış belge Zhukov'un ve Malenkov ödün ile, Stalin'e hitaben imzalamıştır. Ancak, araştırmacılar buradaki bir hata yaptı. Marshal Novikov tarafından imzalanan "samimi itirafı", bilinmeyen kendisine bilinen kişilerden oluşan bir liste oldu. hiçbir şey olmamış gibi Abakumov, araştırmacı Likhachev bir açıklama yaptı: "Burada gibi ... çok ileri gittin". anılarında Novikova göre, o Mareşal nihayet tüm gerçeklik duygusunu kaybetti, bundan sonra bir sigara, bir tür verildi. Onun eylem, o rötuş tek sayfalık bir belge imzaladı.

Bu MGB kabartmalı gerekli olduğuna inanılmaktadır "itiraflar" Mareşal ve diğerleri GK karşı kullanmak pilotları tutukladı Zhukova. Aleksandr Aleksandrovich Gulag kurumlarının birinde sunulmaktadır önemli bir dönem, mahkûm edildi. O sonra rehabilite edildi Stalin'in ölümünden 1953 yılında ve ADD Komutanlığı'na atandı (yüksek havacılık faaliyetleri). 1956 yılında Marshal Novikov emekli oldu. Moskova'da yaşadı ve anılarını yayınladı. Aleksandr Aleksandrovich 1976 yılında öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.