Gıda ve içecekYemek tarifleri

Izgara balık - çok lezzetli ve lezzetli yemek

ızgara Herhangi balık çok doyurucu ve lezzetli verir. nedeniyle bu özellikle marine önceden ıslatılmış ve sonra kısaca kömür üzerinde kızarmış olması nedeniyle ürünün şaşırtıcı tat. Bu yemeğin hazırlanması için, bir kullanımı arzu edilir dikkati çekiyor yağlı balık. Sonuçta, tek yol sayesinde zengin ve yüksek kalorili yemek olsun.

ızgara balık Lezzetli ve hızlı pişirme

Gerekli malzemeler:

  • Taze veya dondurulmuş uskumru (siz de somon veya alabalık sürebilir) - 4-5 adet.;
  • domates turşu - 1 fincan;
  • Yüksek yağlı mayonez - 2 büyük kaşık;
  • deniz tuzu - 1 küçük kaşık;
  • defne yaprağı - 1-2 adet;.
  • Taze otlar - 2 kiriş;
  • karabiber tozu - bir çift tutam;
  • pırasa - 1 demet;
  • herhangi baharatlar ve çeşniler - tat.

Ana bileşenin işlenmesi

ızgara balık, bu ürünün sadece kullanım yağ çeşitleri lezzetli ve sulu çıkıyor. Sen, örneğin, kömürlerin üzerinde pişirmek için idealdir taze uskumru, birkaç parça satın almak olabilir. Balık bütün bağırsakları, kuyruk, yüzgeç ve başın temiz ve daha sonra 2-3 parçalar halinde kesilmiş, durulama gerekir.

marine hazırlanması Süreci

ızgara kokulu çıktı üzerinde balık için, mutlaka bir öz hazırlanan marine batırılmış edilmelidir. Buna bir emaye pota mayonez 2 büyük kaşık, 1 kap domates tuzlu su, karıştırılmalıdır deniz tuzu, karabiber tozu, doğranmış bitki ve pırasa. Ayrıca ezilmiş defne yaprağı ve herhangi baharatlar ve tat baharat eklemek sos tavsiye edilir.

marine balık süreci

İşlenmiş ve dilimlenmiş uskumru tencereye konur ve ardından turşu yapmadan önce tamamen dök edilmelidir. Bundan sonra, bileşenler, ellerini mix kapak ve 3-4 saat boyunca bir kenara bırakmak gerekiyordu. Bu süre boyunca, sos tatlar absorbe edecek balık daha sulu ve lezzetli olacaktır.

pişirmek için nasıl ateşe balık ızgara

güvenle yukarıda belirtilen süre sonunda yangını alevlendirecek devam edebilirsiniz. Bu de genişlemiş kuyu ızgara kurulduğunda ızgara, önerilir. Bu balık yemekleri daha hızlı hazırlanması için fazlalaştı, sadece huş veya meşe odun (kömür hazır olabilir) kullanmak için arzu edilir. Sonuçta, onlar anlık kızartma uskumru için gereklidir yüksek ateş, vermek edebiliyoruz.

Kural olarak, ızgara balık 20-26 dakika pişirilir. Kömür çok sıcak değilse, o zaman bir saatten bile çeyrek genişletilmelidir.

Doğru Serve

bitmiş kızartılmış uskumru dikkatle pişirme maşa ile ızgaradan çıkarılır ve daha sonra büyük bir plaka konulmalıdır, yüzeyi taze yeşil salata yaprakları tutulması tavsiye edilir. kömürlerin üzerinde yapılan bu lezzetli yemeğin Serve, taze sebze ve otlar kolay garnitür ile birlikte, gereklidir. Ancak, balık vb patates püresi, haşlanmış pirinç, makarna ve birlikte misafir sunmak ve edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.