FormasyonÖykü

Felsefe Gemi ... ve o olsaydı?

Dünya M. Ilyin, Berdyaev Sorokin, isimlerini bilen S. Bulgakov. haline gelmiştir Tüm bu Rus halkı, düşünürler ve filozoflar yurtlarını sürgünler. Onlar ve Rus aydınların diğer birçok temsilcileri baskı altında, 1922 sonbaharında Rusya kaçtılar. Felsefe Gemi - iki gemilere verilen kolektif bir isim Bolşevik ideolojisini kabul etmedi ülkenin aydınları, ihraç edildiği gemide, Almanya'ya Rusya'dan kalkmıştı.

Orada o felsefi gemi gösteren son yayınlar ve belgeselleri olmuştur - Bolşeviklerin bir icadı, bu gerçekten çok bir kişinin gönderildi değildir. yutturmaca bir temel amacı Batılı hükümetler Bolşevik rejim karşıtları Avrupa'ya yöneldi inanıyorum. Ve aslında, daha sonra Rus Sosyal-Demokratlar hayal dünya devrimi, zemin hazırlamak için olan casuslar, izciler, vardı.

Bizim gerçeklere dönelim. Rusya'da erken 20-ler kurulmuş otoriter bir rejim Lenin başkanlığındaki. Siyasi hayatı, tam kontrol altında olduğu Sosyalist-Devrimciler ve Menşevikler, oluşturulan tek bir ideolojik sisteme karşı yüksek profilli durumlarda yürüttü. Ama kültürel ve manevi hayat bu ortak politika ötesinde gibidir. Gümüş Yaş, sanat, felsefi ve bilimsel düşüncenin bir artış belirtmek için, atalet gelişimini sürdürmüştür. Aydınlar, ücretsiz düşünme, eleştirel komünist ideolojiyi değerlendirmek yeteneği ortaya çıkan rejime bir tehlikedir. "Bir Köpek Kalbi", çok şey o zamanın insanları düşünme pozisyonuna belli olacak oku.

Bu gibi durumlarda, Tüm-Rusya Merkez Yürütme Komitesi mantıksal bir sonuçtur ve felsefi vapur oldu "idari atılma Üzerine" yasasını onayladı. hangi bir seçim ayağa kalktı önce 1922, karşıdevrimci eğilimlerin şüphelenilen aydın tutuklamalar damgasını vurdu: "gönüllü" ayrılma veya hapis ve hatta yürütme ya.

anılarına göre Nikolaya Berdyaeva o işleme "gönüllü" göçmenleri yürütülen olduğu açıktır. Cezaevinde bir hafta geçirmiş olması, Berdyaev onun vatan dönmek olmaz bir makbuz imzaladı. Aksi takdirde Vuruldum olurdu. Benzer bir süreç Nikolai Alexandrovich yer birçok uyduları aldı.

Rusya genelinde yeni hükümet için istenmeyen listelerini oluşturdu. Aralarında doktorlar, agronomlar, mühendisler, sanatçılar ve filozoflar idi. Geçen felsefesi, sosyoloji, siyaset bilimi dünyasına özel bir katkı yaptı.

Toplam felsefi vapur elinden geleni temsilcilerinden 200 hakkında Rusya'dan sürdü. Birçok yaşam yolunu izleme, biz onlar dürüst insanlar değil, zengin, çoğu için, göç kolay olmadı ve gün sonuna kadar onlar ruhu içinde Rus idi olduklarını biliyoruz. 1941-1945 yılında Rusya'nın payı düştü çile., Ülkeden sınırdışı kayıtsız bırakmayacak mısın. onlar Anavatan ve faşizme karşı mücadelede Sovyet ordusuna destek veren kadar.

"Felsefi tekne" olarak adlandırılan göçmen sınırdışı gemi. 1922 Rusya'da onlar için son oldu. tek istisnası dini filozof ve tarihçi Lev Karsavin. 20'li yılların sonunda o yakında dönüştü Litvanya, taşındı SSCB'nin parçası. 1950 yılında Leo Platonovich Sovyet karşıtı komplo suçundan 68 yaşından de tutuklandı ve 10 yıl hapis cezası. O gözaltında öldü.

Bunlar gerçekler. Belki felsefi tekne çift taraflı ajan rolünü oynamıştır birkaç kişi sürdü ve. Ancak, değişmez gerçeği. Bir sonuç Rusya'nın en iyi zihinleri elendi olarak gemi, şirketin yönetimi için felsefi mücadelenin sonucu olduğunu fark etmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.