ÇirkinlikIç mimari

İskandinav tarzı Yaşam: İpuçları ustaları (fotoğraf)

ışık, hafiflik ve durumun kolaylığı bir çok gibi insanlar tarafından seçilen iç mekanlarda İskandinav tarzı. Bir stil deseni içine oturma odası, rafine basitlik ve doğallık açmak isterseniz, uzmanları İskandinavya ülkelerinden bize geldi tarzına dikkat öneriyoruz.

Yararları tarzı

İskandinav tarzı yaşamak rahat bir dinlenme vardır: büyük pencereler tutmayan doğal ışık, fonksiyonel mobilya, doğal malzemeler konfor ve sıcaklık hissi yaratmak (dolaplar kapalı, raflar, gizli niş) birçok depolama için yer vardır. Özlülük ve minimalizm, açık, hafif ve parlak alanı - bu iç temel özellikleridir.

şömineli İskandinav tarzı yaşamak muhteşem görünüyor. Böylece o bir şömine ana tasarım öğesi değil - bir kural olarak, o odanın ortasında değildir ve köşede.

renk seçimi

salon tasarımı (İskandinav tarzı) sakin ve doğal tonlar kullanılarak gerçekleştirilir. Bu durumda renk paletinin temelini beyaz ve tonları olduğunu. Kar beyazı soğuk tonu, görsel alanı genişler ve ışıkla doldurur. Modern kullanılır İskandinav iç. Sıcak renkler (fildişi, krem, krem) klasik İskandinav dekor doğasında vardır.

gri, siyah, deve, gri-mavi: (fotoğraf aşağıda görebilir) diğer temel renklere sahip olabilir İskandinav tarzı yaşamak. Çok taze ve şık yeşil genç tonlarında yürütülen salon tasarımı, görünüyor. Bu renk tonları nötrdür.

Belki biri bu renkler malovyrazitelnoe inanmaktadır, ancak bu görünüm yanılıyor - Eğer olumlu parlak desenli, doygun renklerle takviye eğer İskandinav tarzı bu sıkıcı yaşam asla olmayacak. Bu amaçla, uygun destekler, dekoratif yastıklar, zıt renklerin aile fotoğrafları için çerçeveler. Odanın penceresi kuzeye bakan ise odanın tasarımı için, kum taşı, kehribar, sarı odun sıcak doğal tonları seçin.

dekorasyon

rafine basitlik ile karakterize İskandinav tarzı yaşamak. Karmaşık tavan yapılarının çeşit olmalıdır. Bu eşit boya veya badana, alçı tavan daha uygundur. Bazı durumlarda, (yükseklik varsa) ahşap kirişler kullanmak için izin.

Gerçek açık renk ahşap paneller lambriler Duvar, fıçı tahtası boyalı. Bu malzemeler gri genellikle şömineminüzerine duvara kaplama olan taş, ve nişler ve raflar içi ile iyice birleştirir.

Ne zemini olmalıdır?

Diğer stilleri farklı olarak, İskandinav döşeme geniş bir seçenek sunmuyor. Bir kural olarak, bu ağartılmış ahşap zemin veya matt ash parke akçaağaç, huş ağacı ve meşe. renk düzeni böyle kaplamalar arıtma ve onurunu belirlenir.

Hiçbir az etkileyici parke gürgen, kum ve süt tonları görünüyor. dekoratif elemanları ile birlikte bu tür zıt zemin ortak iç mekan ile uyum görünüyor. Parke - pahalı malzeme, bu nedenle daha uygun laminat ile değiştirilebilir. Bu durumda, tercih beyaz, kırmızımsı veya sarı verilmelidir.

gerekli diğer önemli detay, dikkat etmek. kata duvarlardan geçiş, her zaman çok yumuşak, böylece kaide ışık gölge seçmelisiniz.

aydınlatma

İskandinav tarzı yaşamak çok iyi kapatılmalıdır. Doğal aydınlatma ve merkezi avize istenen iç oluşturmak için yeterli değildir. şeffaf veya buzlu tonları ve birkaç ile büyük bir metal, ek olarak açık yer lambaları, oda şömine ve duvar aplikleri bir şamdan olması gerekir.

mobilya

dolap, kanepe ve sandalye, sehpa: - İskandinav tarzı yaşayan yana oda aydınlık ve ferah, sadece en gerekli mobilya seçmek gereklidir. Kısacası, oda mobilya minimum miktarda olması gerekir. Bunun tek istisnası Bir yatakta kurulum gerektirmeden, oturma odası yatak odalı İskandinav tarzıdır. Ancak, rolü başarıyla kanepe yerine getirebilir. İskandinav tarzı katlanır mobilyalar yasalarına Mükemmel anlaşması, bu alanı kazandırır yanında.

huş, kayın, meşe: mobilya parke, ışık, ahşap yapılmış olduğunu gereklidir. Ahşap doğal güzelliği ve doku korunarak minimal işleme uğrar. İskandinav tarzı (modern versiyonu) yaşayan ahşap, krom metal ve cam kombinasyonu sağlar. sandalye, çekmeceler, kutular, masa, sepetler: oturma odası mobilya ve parlak asma yapılmış aksesuarların iç bakmak ilginç. bu tür maddelerin çevreye duyarlılık ile birlikte güzel ışık gölge, İskandinav tarzı ile uyumlu.

pencere dekorasyon

geniş pencerelerden ile karakterize İskandinav tarzı yaşamak. onlar arka plan ile uyum böylece yanı kapılar gibi, onların, beyaza boyanmış. Maksimum güneş ışığı atlamak mümkün olan doğal malzemeden imal edilmiş onların ince perdeleri süsleyin. Genellikle kalın kat hacimli swags, perdeler, ve doğal ışık erişimi engelleyen başka bileşenlere sahiptir.

perdeler yapmak için ideal uygundur:

  • pamuk;
  • keten;
  • muslin;
  • muslin.

Bu panjur veya stor perdeler olan yarı saydam perde ilginç bir kombinasyon görünüyor. Onlar kabloları ve bantları yardımıyla dekore edilebilir. kumaştan yapılmış Sahipleri etnik tarzda işlemeli olabilir. Kar taneleri görüntüleri ayrıca stil vurgulamak ait dökmeyen ağaçlar geyik. Ancak, pencereler orijinal biçiminde bırakılabilir. fotoğraf o iç yağma olmadığını gösterir.

dekorasyon

Yok konut dekoratif unsurlar yok değil. Aksi takdirde, cansız ve boş olur. Bu kutuları ve müzik aletleri, heykeller ve cam vazo. Önemli olan - aşırıya kaçmadan olması gerektiğini her şeyi hatırlıyorum. İskandinav tarzı böyle parçaların aşırı miktarda tahammül etmez.

Zemin salon geometrik desenleri ile parlak renklerde halı ile dekore edilebilir. Ilımlı dekor yenileme ve oturma odası monokrom tasarımının hayatını doldurun. Sen, battaniye parlak yastıklar kullanabilirsiniz. İskandinav tarzı yaşayan, mumlar, metal nesneler çok görünüyor Çin'den bagatellerinden dekore Modern. deniz konulu aile fotoğrafları, posterleri içine uyum sığdır.

İç İskandinav tarzı mutfak-yaşam

Günümüzde ev sahibi genellikle bitişik odalar birleştirir. Çoğu zaman, bu birleşme mutfak ve oturma odasına gelir. Sonuç aydınlık ve ferah aydınlık oda, beyaz büyük miktarda sayesinde.

tasarımı İskandinav tasarımı ile mutfak-oturma odası kendine has özellikleri vardır. Onlar hakkında daha fazla konuşacağız. tavan bitirme için genellikle en yaygın üç yoldan birini seçin:

  1. tuval gerilimi.
  2. Alçıpan.
  3. Badana.

Tavan rengi mutlaka beyaz olması önemlidir. Bu, oturma odasına mutfak ışık ekleyin ve görsel alanı genişletecektir. Onlar dikkat çekmek kalmamak için, desenler her türlü olmadan, en basit kullanarak Tavan pervaz.

Paul

Zaten Bugün tartıştığımız gerçeği bahsettik, stil ahşap zemin varlığını düşündürmektedir. Bu aynı zamanda bir oturma odası-mutfak gibi karmaşık bir alana uygulanır. Arzu edilir bir şekilde, ahşap (ya da madde Taklit) sıcak bir gölge idi. yaşam kombine ve yüksek kaliteli laminat ve muşamba kullanmasına izin.

Farklı zemin kaplamaları iki bölge arasındaki bir sınır oluşturmak. yemek masasının konfor ve sıcaklık biraz kabarık halı ekleyin.

duvarlar

dokulu sıva, duvar kağıdı kullanarak Duvarlar için ahşap paneller, boyama. Hangisini seçerseniz seçin Döşeme, duvarlar geleneksel İskandinav tarzı renklerde dekore edilmiş olması gerekmektedir. Gerekli değil sadece beyaz kullanmak. Böyle tesisler süt, yumuşak mavi tonu, uygun olan fildişi renginde.

Nasıl mobilya seçmek için?

ahşap rengi beyaz (veya açık) mutfak alan seçilmiş grubu için. masa yüzeyi genellikle sadece boyalı veya zımparalanır. Oturma odasında, mutfakta koltuk olmadan yapmak zordur. Tasarımcılar ahşap ve plastik modelleri arasında seçim yapmak önerilir. Aydınlık ve vurgu rengi plastik yasak değil. (Çıkarılabilir minderli) oda ve hasır sandalyeler süsleyin.

o dikkat çekmez rağmen iç duvarların arka planı üzerinde belirgin olmadığından yaşam alanı, mobilya kanepe ana parça olacak. Tabii ki, yaşam alanında mevcut sandalye, sehpa olabilir, ve bütün bu sıradan oturma odasında doğasında vardır gerekir.

Aynı ilke yaptı ve İskandinav tarzı oturma-yemek alanı olduğunu. Ancak bu durumda, mutfak alanı yemek grubu mobilya yerine - masa, sandalyeler. Oda büyüklüğü izin veriyorsa, yemek alanında, küçük kanepe veya kolay sandalye yükleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.