FormasyonBilim

İnsan organ sistemleri

İnsan organ sistemi tüm hayvanlar aleminin arasında en karmaşık ve düzenli. Her bir hücre, belirli bir fonksiyonu gerçekleştirmek için gereklidir. Benzer yapısal özellikleri insanın normal varlığını sağlamak karmaşık sistemlerde birleştirilir.

yaptıkları işlevlerine göre, sinir, solunum, sindirim, bağışıklık, genital, üriner, kas-iskelet, dolaşım sistemi izole edilmiştir. Çalışmaları bir bağlantı kapattığınızda, diğer bileşenin işleyişini bozan, birbirine bağlı olduğunu.

insan organ sistemlerinin sürekli denetim ihtiyacı vardır. Bu fonksiyon, sinir sistemi tarafından gerçekleştirilir. Bu, merkezi ve periferal ayrılmıştır. İlk sinir lifleri aracılığıyla bu sayede işlerini kontrol edilir, tüm organlarını bağlar. Belirli lezyon oluşumu olarak belirli sinyal beyine gönderilir. Bu hormonun artan salgılanmasında kendini gösteren daha sonra aktivitesi azaltılır veya yükseltilir organ sistemlerinde, için impulslar gönderir. düşünme, hafıza - Ayrıca, beyin yüksek sinir etkinliği gerçekleştirir. Dolayı belirli eğitimin varlığından mümkün - kabukları.

Sistem Solunum gırtlak, bronşlar, soluk borusu dahil olduğu hafif ve hava iletim yollarına ile sunulan adamı. Kan içine fiş ile dokuya oksijen transferi taşır. akciğer alveollerinin yapıda, arzu edilen maddeyi geçmesi ve ürünleri geri almak yeteneğine sahip olan bulunmaktadır.

Organlar insanın bağışıklık sisteminin: timüs (timus), lenf düğümleri, dalak Bunlar viral patojenleri, bulaşıcı, tek hücreliyi, mantar hastalıkları giren dışarıdan insan vücudunu koruyan belirli hücrelerin, gelişmesinde katılmaktadırlar. kızarıklık, ateş, ağrı, şişme, ilgili organ hasarı fonksiyonları ihlal: Belirli bir sonraki karakteristik semptomların ortaya olacak oluşabilen reaksiyonlar sonucunda, onlarla iletişim hemen bu gibi ajanlar immün savunma hücreleri girdikten sonra.

İnsan organ sistemleri hücresel kompozisyonu güncellemek için her zaman var. yağlar, karbonhidratlar, proteinler: Bu nedenle besinlerin gerekli kaynağıdır. Geçen elemanlar bütün hücreler için gerekli olan temel yapı taşlarıdır. Bu fonksiyon, küçük ve büyük ayrılmıştır yemek borusu, mide, bağırsak, ile temsil edilen sindirim sistemi tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca, karaciğer, pankreas dahildir. Geliyorlar gıda bileşenlerini yıkmak için gerekli enzimler üretir. Sistem ayrıca boşaltım işlevi yerine getirir. Gerekli Ayrıca pankreas hormonları kan şekeri fizyolojik seviyelerini korumak için.

Onların faaliyetleri sonucunda oluşan zararlı ürünler, birikir eğer insan organ sistemlerinin işlevlerini yerine getirememektedir. Bu nedenle, istenmeyen maddelerin seçimi önemli bir fonksiyondur. Bunun için orada boşaltım sistemi, böbrek, mesane ile temsil edilir. Ayrıca, cildi taşımak için akciğerler mümkündür.

üreme sistemi dişi ve erkek cinsiyet ayrılması için izin verir karakteristik farklılıkları vardır. Bu üreme işlev yapmaktadır belirli hücrelerin varlığını karakterize edilir. Yumurta - Erkeklerde ise spermin, kadınlardır.

Kas-iskelet sistemi çevredeki yanı sıra tüm iç organların çalışması için vücut hareket için tasarlanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.