ÇirkinlikBahçıvanlık

İngiliz meşe: bitkinin bir açıklama

İngiliz meşe bir ve çapı bir buçuk metre yüksekliğinde 40 metre, ve ömrünü 300-400 yıldır. En eski temsilcisi uzmanlara göre, yarım bin yıl ver meşe vardır.

Silindirik varil olan bir ağaç, gümüşi gri kabuğu ve bir büyük küresel kron ah ile kaplı. Bitki parlak sürgünler açık kahverengi veya yaşla birlikte açık gri renkli hale küçük beyazımsı lenticels ile kırmızımsı-gri vardır. filizin sonunda tepe tomurcuğu 5 mm kalınlığı ve uzunluğu 6 mm, birkaç aynı, daha küçük, komşu olan temel ulaşıyor.

Tüm tomurcukları, İngilizce meşe, küt veya sivri uçları ile açık kahverengi renk olan. bitkilerin yaprakları 6-8 yan loblar 7 cm uzunlukta ve genişlikte 4-6 cm erişime sahip, obovat ince uzun bir kösele dokuya sahiptir. üstte Yeşillik rengi - koyu yeşil, parlak, alt - yeşil veya sarımsı. Bu meşe tamamlanmamış bir açıklamasıdır.

Ayrıca, ağaç ikievcikli çiçekler olduğunu. 6 Pantolon genç sürgünleri veya geçen yılki kulakçık uçlarının alt kısmına yerleştirilir organlarındaki ve uzun on küpe grubunu asılı toplanan membranöz perianth oluşmaktadır. Kadın çiçekler kırmızımsı uzun sapı üzerinde birlikte oturan ve ipliksi kenar stigmalı yeşil ölçekler ve yumurtalıkların ile saçaklı, ayrı perianth oluşmaktadır.

Meşe palamudu - uzunluğu 4 cm ve çapı 1,2 cm kadar büyüyebilir, meşe sıfırlar meyve, ince bir odunsu kaplı bir silindir veya uzun oval şekil, kahverengi-sarı veya açık kahverengi tenli sahiptir. Tabanda palamudu patellate cupule vardır.

Ortak meşe olarak pedunculate formu, Avrupa'da yayıldı. büyümenin kuzey sınırı St. Petersburg ve Perm ve Vologda güneyindeki üzerinde uzanır. Bitki fenolojik fazlar geçen sürede farklı, iki biçimde (ve geç ranoraspuskayuschiysya meşe) içinde karıştırılmış veya saf standlar bulunur. Ağacın erken formu geç Nisan-Mayıs başında çiçeklenmeye başlar. Acorn olgunlaşma Ekim ayında gerçekleşir.

Temel olarak, ortak meşe yetişen karışık orman bazen dost iniş (taşkın yatağı meşe ormanları) karşılayabilir, kül, gürgen, akçaağaç yakın.

Islak zengin topraklarda Ranoraspuskayuschayasya şekilde meşe yayılması, pozdnoraspuskayuschayasya daha yüksek yerlerde tercih verimli toprak. Bitki tam aydınlatma otenenie üst tarafı tercih göreceli olarak hafif seven türüne aittir. Meşe xeromesophyte ilişkindir ve su, nispeten az miktarda yerleşebilir. Bu tınlı ve kumlu topraklarda büyüyen bitki için en iyisidir.

Meşe güçlü, sert ahşap ve gemi ve araba binada doğrama, mobilya imalatında kullanım alanı bulmuş olan güzel bir yapıya sahip büyür. toprağa ya da su (siyah meşe) altında uzanan bir uzun bir süre en değerli ahşap. kabuğu tanen yüzde 18'e kadar içerir içinde meşe palamudu bitkiler yapay kahve üretti bakıldığında, tıp sektöründe kullanım alanı bulur. Buna ek olarak, çıtalı meşe yaygın peyzaj sokaklar ve cadde ekimi için, park yapımında polezaschity olarak ağaçlandırma kullandı.

Hemen hemen bitkinin tüm parçaları tabaklama esans olan tanenler, ihtiva etmektedir. Meşe palamudu yaklaşık yüzde 40 nişasta içerir. Kabuk ve meşe yaprakları, genç bitkiler ile ilkbahar ve yazın içinde hasat edilmiş, bir anti-inflamatuar antiseptik ve üretimi için bir şifalı bitki olarak kullanılan hemostatik ajanlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.