ÇirkinlikBahçıvanlık

Faydalı çalı ortak ela

Amerika ve Avrupa'da yaprak döken ormanlarda sık ela çalılık bulunabilir. Bu Meyveleri birçok kişi tarafından seviliyorsunuz güzel ve kullanışlı bir çalı. Ortak ela aittir huş ailesinin. Fındık yaklaşık yirmi farklı türü vardır.

Her yerde fındık Ekili, ama onun aralığı doğal olarak Kafkasya, Ortadoğu ve Avrupa'yı kapsar. Ortak ela komik ve yaprak döken ormanlarda ışığında çalılıklardan olarak yetişir. ela çalılıkları Deniz seviyesinden 2.000 metreden fazla yükseklikte Kafkas dağ ormanlarında yükselir. Kök sisteminin çoğalması ile Üreme ela vejetatif. Böylece ela hızla böylece ormancılar tarafından kabul edilir, ormanlar doldurur ot. Bu, çoğunlukla gölgede yetişir güneş yamaçları tahammül etmez, ama derin gölge meyve kötüsü, küçük ceviz verir. Ela topraklarda talebiyle, bu humus bakımından zengin, gevşek orman toprakları tercih eder.

hazel kullanımı

Ortak ela meyveleriyle ünlü değil, aynı zamanda dünya çapında bilinen ince bir tahta kaynağı olarak kullanıldığı ibaret değildir. hazel wood gücünü, yoğunluk ve esneklik için duymaktadırlar. . Mobilya, merdiven vb kalem ve barut üretmek için kullanılan ela vulgare, elde edilen odun kömürü - küçük gövdeleri bükülmüş ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır. Kabuk tıp ve deri tabaklama kullanılır. Tanenler ve fındık kabuğu vazokonstriktör faaliyetinin bir parçası uçucu yağlar. ela (kaynar su toz kabuğu bardağı başına 1 çorba kaşığı) kabuğundan, varisli damarların tedavisinde kullanılan bir sıvı kültür ortamının hazırlanması. Yaprakların bir kaynatma prostat hipertrofisi kullanılır.

Fındık - fındık kültürel formu

Fındık - Sıradan yabani fındık bir evcilleştirilmiş soyundan. Bazen Lombard somun denir. Bu ismin görünüşü bilinmemektedir sebebi nedir. Uzun canlılık verir ve ömrü uzatma hangi sihirli ela fındık olarak kabul edilmiştir. yağlar ve macunları formunda, çiğ, kavrulmuş: köylerde buğday ve pirinç de bittiğinde Tarihçilere göre, insanlar herhangi bir biçimde yedi fındık, yedi. Bu nedenle, insanlar açlık bir süre yaşayan ve hayatta kalmıştır.

bileşim, fındık içeren proteinler, mineral maddeler., demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, vs., hem de vitamin B ve E 20% 'ye, bir organik asit ihtiva fındık yağı% 60 ihtiva etmektedir. Ceviz özellikle yararlı büyüyen organizma ve insanlar, bitkin bir hastalıktır.

Lombard somun dolaşım sistemi hastalıklarının tedavi edilmesi için faydalıdır. bir somun, kalp ve kan damar çeperlerinin düz kas üzerinde yararlı bir etki parçası olan potasyum ve kalsiyum, onları esnek ve esnek hale. Ayrıca fındık ve ortak ela anemi dahil kan bozukluğu için kullanılmaktadır. tromboflebit, varis, alt bacak trofik ülserler, hem de kapiller ile problemleri çözmek için yararlı fındık.

Fındık vücut temizlemek için kullandı. Karaciğerde tedavisi için özellikle yararlıdır. Paklitaksel fındıkta bulunan bir maddedir protivokantserogennymi özellikleri vardır. Karıştırma yumurta beyazı ile fıstık ezmesi, sen Burns mükemmel bir araç alabilirsiniz.

Fındık - çok yüksek kalorili ürün. O ise 8 kez yüksek kalorili çikolata, 3 kat yüksek kalorili ekmek, 7 kez - süt. Yani fındık 200 gram yiyerek, yarı alabilirsiniz kalori günlük ihtiyacını. günlük oran fındık tüketiminin - 30-50 gram. Bu oranı aşarsanız, bir baş ağrısı yapabilir. fındık aşırı tüketimi beyin damarlarının bir spazm neden olması. o fındık kabukları satın almak en iyisidir böylece hangi, vitamin ve mineral tuzlarının bir parçalanma söz konusu olduğundan, hava düşmelerde ceviz kabuğu açıklamadan olarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.