FormasyonÖykü

İngiliz Hong Kong (İngiliz Hong Kong) - Tarihi. Eski İngiliz kolonileri

İngiliz Hong Kong - halk eğitim, Çin ve Birleşik Krallık'ta tarafından talep edilmiştir. Bu yarımada yapılan uluslararası anlaşmaların karmaşık bir sistem pratik olarak bağımsız ve bundan ve diğer ülkelerden olduğu ve liberal vergi kanunları devlet dünyanın en hızlı büyüyen bölgelerinden biri olmasına izin.

tarih öncesi

Hong Kong Tarihçesi yaklaşık 30.000 yıl önce başlar. arkeologlara göre, eski insanların izleri bulundu yerin en ünlü köşelerinden biridir. Uzun bir süre bu alanda tamamen Çin aittir. devrinde Tang Hanedanı , bölgenin ticaret, uluslararası bir merkezi olarak biliniyordu. Hong Kong tuzun büyük üreticisi, deniz limanı, kaçakçılık merkezi olarak bilinmektedir.

Afyon Savaşı başlangıcı

1836 yılında Çin hükümeti ham afyon satış alanında politika önemli bir inceleme gerçekleştirdi. Lin afyon yayılmasını engelleme görevini üstlenmesi kabul etti. Mart 1839 yılında kendi afyon stoklarını terk etmek yabancı tüccarlar tarafından sipariş edilen Canton, özel bir İmparatorluk Komiseri oldu. O Canton malzemeleri onları kesmek başardı İngiliz tüccarlar ve fabrikalar sınırlı erişime. iş Başmüfettiş Charles Elliott, Lin iki hükümet arasında anlaşmayla çözülmesi gerektiğini İngiliz tüccarlar ve ilgili maliyetler için afyon piyasadan güvenli çıkış imkanı ültimatom uygulamayı kabul ettiği. Elliott İngiliz hükümeti afyon stokları yerel tüccarlar için ödeme söz verdi. Bu nedenle, tüccarlar afyon 20,283 kg sandıkları, yatırılır. Daha sonra, bu stokları insanların büyük bir toplama ortadan kaldırıldı.

İngilizler tarafından konuşma

İngiliz Kabine Çinliler Eylül 1839 cezalandırılması gerektiğine karar verdi. Doğu insanlar İngiliz mülkiyete zarar için ödemek zorunda kaldı. Seferi Kuvvetleri Charles Elliot ve 1840 yılında kardeşi başkanlık etti. Denetimli konut Lord Palmerston. Çinli İmparatorluk Hükümetine dilekçesinde, o İngiliz yetkililer, kendi Çinli afyon ticaretini yönetmek hakkını itiraz olmadığını belirtti, ancak bu ticaret gerçekleştirildiği hangi yollarla itiraz edildi. Rab yabancı için bir tuzak olarak afyon üzerindeki kontrol yüz kat ani sıkılaştırma gördü (öncelikle - İngiliz için) tüccarlar, ham afyon ve malzeme düşmanca ve yanlış adım olarak takdim engelleme. Bu dilekçe eylemi desteklemek için, Rab yakın adaların birini işgal seferi kolordu talimat ve Çin İngilizlerin yeterince gereksinimlerini Yangtze ve Sarı bloğun İngiliz mahkemesi Çin limanları dikkate yoksa. Dilekçede, İngiliz tüccarlar Çin İmparatorluğu'ndan limanlarına hiçbirinde yerel yönetimin izinsiz düşmanca gereklerini daldı gerektiğini vurgulandı.

kabul

1841 yılında efsanevi Lin başarılı Bay Qi Shan, görüşen, Elliott Hong Kong ve liman adaya İngilizlerin hakkı tanıdı bir ön anlaşma açıkladı. Böylece İngiliz Hong Kong doğdu. Bayrağı Büyük Britanya adasının eski tahkimatı üzerinde vurdu ve Komutan Dzheyms Bremen İngiliz Crown adına adanın kontrol altına aldı. Hong Kong İl il İngiliz ticaret toplum için değerli bir üs olmaya söz verdi. 1842 yılında adanın transferi resmen onaylandı ve Hong Kong «Forever" bir İngiliz kolonisi haline geldi.

koloninin genişleme

İngiltere ve Çin hükümeti tarafından imzalanan anlaşma, biri ne de diğer tarafı ne tatmin edemedi. 1856 sonbaharında, Çinli yetkililer Çin'e ait bir gemi, Resepsiyon alanı İngiliz Hong Kong belirtilmiştir olduğunu gözaltına aldı. Canton Konsolosu böyle gözaltı çok ciddi doğaya bir hakaret olduğuna dair bir ifade ile Çinli yetkililere çağrıda bulundu. Hong Kong yönetimi kendi politikalarını ilerletmek için olayı yakaladı. 1857 baharında, Rab Palmerston ticaret ve savunma sayısında İngiliz tarafının Eldzhvina temsilcisiLord ve Çin ile yeni, daha kazançlı sözleşme imzalamak için yetki aldı. Aynı zamanda İngiliz yapılacak görüşmelerde konumunu güçlendirmek karar verdi ve kendi konut Fransız seferi gücü tamamladı. 1860 yılında, ortak eylemler Dagu kale yakalandı ve İngiliz talepleri kabul etmek Çinli hükümet isteyen Pekin işgal etti. muhalif tarihinde genişledi her biri afyon ticareti savaşları, seçildiler İngiliz denizaşırı toprakları İmparatorluğu ve Çin yenilgi ile sona erdi. imzalanan anlaşmalara göre, İngiliz özgürce, kendi limanları açmak yürümek başardık Yangtze Nehri, yasal olarak Pekin'de kendi diplomatik misyonlarını afyon ticareti de sahip hakkı iade edildi. Buna ek olarak, çatışma sırasında, İngiliz vücut Kowloon Yarımadası sürebilir. Bu plato önemli bir potansiyel değere sahiptir - bu bir şehir ve yeni bir savunma hattı inşa edebileceğini.

Genişleme ve konsolidasyon

19. yüzyıla gelindiğinde, sömürgeciler savunma için İngiliz Hong Kong genişletmeye çalıştılar. Bu vesileyle, Çin tarafı ile görüşmeler Pekin ikinci kongre 9 Haziran 1989 imzalanması yol açan, başlatılmıştır. yabancı hükümetler zaten biz toprakları uzakta gözyaşı parçasıyla Çin'in egemenliği ve parça zayıflatmak olamayacağını kabul etmiş olduğu gibi, İngiliz Hong Kong diğer devlet onayı almıştır. Bu arazi yabancılaşma ve İngiliz üzerinde, nominal yargı şeklinde "yüzü kurtarma" Çin'i izin - aslında ödünç Hong Kong yönetir. Hong Kong arazi 99 yıldır İngiliz hükümeti kiralandı. Buna ek olarak, Britanya Adaları yetkisi altında olan yeni İngiliz toprağı olarak tanındı, 230 verildi. Resmi olarak İngiltere geçici Hong Kong sahip ve 1899 yılında arazinin kalanı girmiştir. Tüm bu İngiliz Hong Kong bağımsızlıklarını vurgulamak olabilir - İşte mahkemeler, polis ve gümrük çalışma Anakara farklıdır kendi kurallarını, ameliyat. sikke Güneydoğu Asya'nın tamamında bu bölgede dolaşımda oldu.

savaş yılları

İkinci Dünya Savaşı öncesinde Hong Kong dünya genelinde dağıldı birçok İngiliz kolonilerinin, birinin sakin varlığını açtı. askeri harekat başından bu yana, Çinli yetkililer ile yeni İngiliz topraklarının korunması için askeri operasyon pekiştirmek karar verildi. 1941 yılında İngiliz arkadan Japon saldırsın İngiliz Hong Kong Çin ulusal ordu üzerinde hangi saldırı göre, bir askeri işbirliği anlaşması imzalandı. Bu İngiliz garnizonu düşman basıncını zayıflatmak için yapılmalıdır. 8 Aralık Hong Kong, bu süre zarfında Japon hava bombardıman aslında bir saldırıda İngiliz Hava Kuvvetleri tahrip zaman savaş başladı. İki gün sonra, Japon yeni topraklardaki savunma hattından kırdı. İngiliz komutan, Tümgeneral Christopher Maltbi ada takviye olmadan uzun sürmez sonuca vardık, bu yüzden komutan anakaradan onun tugay çekildi. 18 Aralık Japon Victoria Limanı devraldı. 25 Aralık tarihi itibariyle Savunma düzenlediği direniş sadece küçük cepler vardı. Sir Mark Young, şehir ve liman olası yıkımını azaltmak için onun tavsiye aldı - Maltbi Hong Kong Vali teslim önerilir.

Japon işgali

Generalissimo Chiang işgali üç Çinli kolordu Genel J. Hanmou komutasındaki emri sonrasında ertesi gün, Hong Kong doğru çevirin. Plan Canton bölgesinde Japon işgal güçlerine Yılbaşı saldırı başlatmaya oldu. Ama Çin piyade saldırı kendi hattı inşa başardı bile önce, Japon Hong Kong savunmasını kırdı. İngiliz kayıplar ağır oldu: 2232 asker öldü, 2.300 kişi yaralandı. Japonlar ölü 1996 ve 6000 yaralı kaybetti bildirmiştir. Ağır Japon işgali acı bir sürü getirdi. Şehir yıkıldı, insanlar Hong Kong bıraktı. ülke ekonomik ve sosyal düşüş yaşanıyor, İngiliz kolonilerinin nüfusu yarıya. Japon İngiliz sömürge elit iktidar cezaevine gönderilen ve danışma kurullarına atama ve kendi himayesi izleyerek yerel tüccarlar kazanmaya çalıştılar. Bu politika elitinin adına geniş işbirliğine yol açtı ve orta sınıftan, diğerinde çok daha az korkudan etti Çin'de şehirlerde.

Japon işgali

Hong Kong İngiliz yerini Japon iş yapıları yaygınlığı ile, bir Japon koloniye dönüştürülmüştür. Yine de, Japon İmparatorluğu ciddi lojistik zorluklar vardı ve 1943 ile gıda tedarik Hong Kong'da bir sorun oldu. Hükümet daha şiddetli ve yozlaşmış ve Çin elit hayal kırıklığına haline gelmiştir. Japon teslim olmasının ardından, İngiliz himayesi birim döner anakara milliyetçi ve komünist güçler bir iç savaşa için hazırlık yaptıkları gibi, ağrısız ve taleplerini ve Hong Kong zorlukları görmezden geldi. Uzun süreli işgal olarak İngilizlerin prestij ve güç bir düşüşe yol açtı çıkar çatışması bazı ortadan kaldırarak Çinli iş dünyası arasında savaş öncesi sosyal ve ekonomik düzeni güçlendirdi.

Çin egemenliği Restorasyonu

İnfüzyon amerikanskiyh ve İngiliz para hızla bir koloni getirmek. ve ekonominin hızlı büyüme - Hong Kong savaş sonrası gelişim aşamalı ve sonra gösterir. 80 sonlarında, Hong Kong dört "Oryantal Dragon" biri başarılı şimdiki konumunu tutar hale gelmiştir. 1997 yılında, Çin'in Hong Kong Hükümeti hakların ciddi bir transferi oldu. İngiliz taç kolonisi ortadan kalktığı ve Hong Kong ismen Çin'in parçası haline geldi. Ama şehir diğer Çin eyaletleri bağımsızlığını ve izolasyonunu korumak başarmıştır. Bu, kendi mahkemeleri, kendi kuralları geliştirmişlerdir çalışanı kendi yönetim ve gelenekleri vardır. Hong Kong - Çin kısmen vardır, o da yakın bir gelecekte genel idari sisteminin bir parçası olacak bu olası değildir.

Hong Kong Sermaye

Hong Kong - neredeyse hiçbir toprakları olan bir ülke. Bu kelimenin geleneksel anlamda hiçbir sermayesi yoktur. Biz Hong Kong sermaye Hong Kong kendisi olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, çeşitli kaynaklar Victoria Hong Kong şehri sermaye olduğunu göstermektedir. Tüm siyasi ve idari binalar İngiliz Raj döneminde konsantre edildiği metropol, bu prestijli alanı. kiralama bitiminden sonra Victoria Şehir Hong Kong alanlarının sadece biriydi, bu yüzden burası, bir Hong Kong sermaye olduğu görüşü oldukça doğrudur modası geçmiş ve değildir.

Modern Hong Kong

Uzak Doğu bölgenin savaş sonrası hızlı gelişimi modern İngiliz Hong Kong dünyadaki en dinamik ve gelişmiş kentlerinden biri haline geldi aslında yol açmıştır. Doğal kaynakların neredeyse tamamen eksikliği yaşayan mümkün olan en yüksek standartta tartışmalı toprakları elde etmek alıkoymadı. Bu mevzuat, mükemmel altyapı ve avantajlı coğrafi konumu gelişimine kaynaklanmaktadır.

Hong Kong küresel ekonomideki niş bulmak mümkün oldu ve elektronik, giyim, tekstil ve elektrik sektörlerinde bir forvet oldu. Ancak, Hong Kong gelişiminin lokomotifi bir hizmet sektörüdür. bölge halkının büyük çoğunluğu finans, bankacılık, ticari ve otel sektöründe istihdam edilmektedir. Hong Kong'un ana ortakları ABD, Tayvan, Japonya, Singapur ve Birleşik Krallık vardır.

Hong Kong'un kalp

ada defne şeklinde doğal bir sınır var iki alana bölünmüştür Hong Kong merkezi olarak kabul edilebilir. anakara ve koydu üç yeraltı tünelinin adası arasında. Adada Dünya Finans Merkezi, eski ve Bank of China, dünyanın Sergi Merkezi'nin yeni binasının da Hong Kong en önemli idari bürolar vardır. Çoğu eğlence. hakkında olduğunu bunu şimdi Moda mağazaları, antika müzeler ve kulüpleri de, adada yer almaktadır. Hong Kong, Güneydoğu Asya'nın bir yoğun nüfuslu bölgenin merkezi olarak kabul edilebilir.

Bir gezgin cenneti

Yeni Hong Kong - eğlence ve alışveriş severler için bir cennettir. yerel mağazalar nispeten düşük fiyatlarla ünlü markaların ve çok sayıda disko, bar ve kulüplerin koleksiyonları saat halka açık bulunmaktadır. Hong Kong yağmur ormanlarının bakir doğanın tadını korumalı alanlar ve parklar bir sürü sol içinde - yavaş yürür ve ayrıca antika Aşıklar memnun olacaktır. Hala eski gelenekleri saygı uzak köylere ziyaret etmek, Hong Kong, tarihin binlerce yıl boyunca toplanan benzersiz sergiler görebilirsiniz Buda dünyanın en büyük heykeli görmek için turistler ve çok sayıda müze ve kiliseler gibi. Yürüyüşçüler hayal kırıklığına olmayacak - muazzam nüfus yoğunluğu rağmen, Hong Kong ve dünyanın en temiz şehirlerinden biri olmaya devam ediyor. iletişim ile herhangi bir sorun olması - Hong Kong halkın çoğunluğu İngilizce olarak iyi konuşur.

Zaman ve fırsat varsa - bu şaşırtıcı adayı ziyaret etmek - Modern Hong Kong izlenimler, harika antik ve modern birleştiren, bir ömür boyu hafızanızda kalacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.