ÇirkinlikInşaat

Merdiven basamakları: onların özellikleri

Merdiven iç en önemli unsurdur ve büyük bir fonksiyonel öneme sahiptir. Bu ürün, yüksek kalite ve benzersiz olması sağlayan farklı tasarım ilkelerine dayalı farklı malzemelerden yapılabilir.

türleri

, Yürüyen merdiven ve raylar spiral: Böyle yapılar üç tipe ayrılır.

merdiven

ürünlerin en yaygın tip insan hareketinin mükemmel sorumluydu biyomekanikleri ile tasarım yürüyüşü düşünülen ve üçten on beş dereceye ihtiva sözde yürüyüşler oluşur. Ürün çok uzun çıkıyor ise, doğru aramadde alanları, aynı genişlikte yürüyüşü yüklemektir. Merdivenler için adımlar uzunluk insan adımlara eşit olmalıdır. Yürüyen yapılar taşıyıcının bir bölümünü oluşturan kirişler ve kordlar ile, kapalı ve açık edilir. tetivnyh ürün aşamasında destek kirişlerinin iç kısmında uzun oluklar içine sabitlenir. merdiven adımlar için dize eyer konstrüksiyonlar birlikte podstupennikami ile "koltuk" yerleştirilir.

döner merdiven

Bir sonraki tipi sarmal veya spiral merdiven, odadaki alan eksikliği durumunda kullanılan ve seyahat ederken daha az elverişli olduğu kabul edilir. Onun özelliği merdiven basamakları yazı, genellikle metal veya tahta etrafında sabitlenmiş olmasıdır.

Bolza için Merdiven

alanın kolaylık ve ekonomi alternatif seçenek olarak kabul edilir , merdiven rayları bir yerleşim bölgesinde ürünü askıya teşvik Başka bir deyişle, cıvata, pimleri, kingpins içinde. Bu durumda, merdiven yönelik adımlar cıvataları kullanarak duvara güçlendirilmesi. üreticilerine göre, bu tür tasarımlar, bir seferde yüz kişilik bir ağırlığa dayanabilecek çok dayanıklı ve güvenilir. Bu kararlılık lastik contalar ile duvara sabitlenmiş cıvata ile açıklanabilir. Onlar eklemleri olan omurga üzerinde titreşim ve yükü azaltmak. Herhangi bir odada bu modeli ile yeterli ışık ve mekan olacak.

boyutlar

boyutuna göre belirli şartlara uymalıdır kaldırılması için, uygun güzel ve kaliteli tasarımın tasarım ve montajı için. adım yüksekliği 80-120 cm ve derinliği - - 28-35 santimetre merdiven 14-20 cm, genişliği olmalıdır. Adımların sayısı, doğrudan yükseklik ve tüm yapının yüksekliğine bağlı olduğu unutulmamalıdır. Sonuçta, ürün, güzellik ek olarak, güvenlik ve rahatlık gibi özelliklere sahip olması gerekir. bu boyut, yükseklik ve hedef, zemin yapısı gibi mevcut iç koşullarda belirlenen merdiven yapıların konfigürasyonu. Örneğin, önde gelen çatı merdiveni gerekli değildir bu yüzden büyük bir olmak, çok nadiren kullanılacak ve her bakımdan kesinlikle yaptı. Ama bir çatı ve bu durumda, dikkatli düşünmek ve tesisleri için bir plan tasarlamak için ihtiyaç sık sık, çocukları hem de yetişkinleri hareket edecek üzerinde tam bir zemine sahip oturma odasında. Boyutlar adımları profesyoneller tarafından işlerinde kullanılan insan adım uzunluğu, bağlı olan bir formüle göre hesaplanır merdiveni ve podstupennikov.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.