Haber ve ToplumFelsefe

Mutluluğun özü nedir?

Dünyamız şekilleri, maddi ve manevi kavramların türleri birçok çeşitli doludur. Bunlardan biri mutluluktur. sevinç, zevk, mutluluk: Bu değişen şiddette bir iç devlettir. bir kişi tarafından hissetti memnuniyet sessiz ve sakin olabilir. Delight bravado bir kafa şanslı kapsayan, güçlü fırtına ifade edilmiştir.

Herkes - mutluluk

Her birey için mutluluk özü farklıdır ve kimi zaman başkalarının sevincini tam tersi olması böylece Düşler, arzuları, tercihleri ve insan gümrük farklıdır. korku ve korku - Örneğin, bir elastik bant ile bir köprüden atlayarak bir adam duyguların telaş, pervasız sevinme ve diğer sebep olur. Tahmin edebileceğiniz daha kötü - Biri diğer ekstrem duruma, doğaları gereği, gösterilmesini sağlayan tehlikeli bir operasyonda cesaret ecstasy bulur.

iman Birçok insan o hayata ve başkalarına sorumlu bir tutum mutluluk özü, bunlardan en önemli şey için - iş, sosyal faaliyetler, toplumun olumlu bir görünüm. Ama bireylerin aynı sayıda, tembellik etmek, yalnız kendisi için eğlence zevkler anlık isteyen.

Birçok kadın ailesinin, sağlıklı çocuklar ve konfor yaratmak dolu bir ev, huzurunda sonucuna basit mutluluk, "dişil" sahip hayal. Ama zamanımızda, çocuk sahibi ve onların yokluğunda onların mutluluğu bulmak için istemediğini çocuksuzluk bayan-kadın, feministler ve-kariyeristler gözlemleyebiliriz. Büyük sevinç yiyecek veya içecek, neden olabilir lüks mal veya gadget'larından hoş bir dokunuş ya da hiç ağrı. masaj bir fan tüm gün bedensel zevkler uzun ve patolojik olarak hasta hayal olacak - vücuttaki duyu tam bir eksikliği.

Mutluluğun felsefi düşüncesi

mutluluğa Yansımalar yeni değil. hayat ve sonsuz sevinç anlam arayışı uzun bugün alaka kaybetmediğini, insanlığı çalkalanıyor. Bir hazcı ve evdemonisticheskoe: Bu duygunun anlamada Antik çağlarda Antik filozofların iki alana ayrılır. İlk düşünce mutluluk anlık zevk, tensel zevkler ve yaşam ve insan davranışlarının nedenleri amacı olarak kabul. İkinci eğimli mutluluk özü herhangi arzunun tam başarı oluşur inanmak ve dışarıdan olumlu bir değerlendirme varlığı gereklidir.

Abarttığını, başkalarının sürekli kendileri üzerinde çalışmak ve onların mutluluk çalışmaları ve bilimde başarı, insanların yaptığı değerlendirmeyi bkz ölçmek için aradığınız iken antik alanlar gün ve bedensel zevkler gece şımartmak birinin bazı takipçileri, boşta ne kadar hayal edebilirsiniz. birbirine zıt Bu talimatlar geçmiş yüzyılın tazeliğini kaybetmedik. Ve bugün gözlemleyebilirsiniz nasıl mutluluk hakkında iki görüş destekçileri arasında bir anlaşmazlık olay. Hatta bazen aynı aile içinde, değil mi?

yeni, evanjelik anlayışı ortaya çıkması ile işaretlenir yeni bir dönemin, Hıristiyanlığın döneminin, başlangıcı mutluluk kaynağı. altta yatan tez - "Aşk mutluluktur." Sadece tevazu, kabul bir adamın paylaşımında düştü, sevdikleriniz için bir kurbanlık aşk gerçek Hıristiyan mutluluk bulunmaktadır. Bu samimi, bağış kendini verir ve sevgiyle tüm denemeler alır olanlara gelir. Diğer durumlarda, bu felsefeye göre, mutluluk imkansız ya da yanlış olduğunu.

mutluluk Tıp

Tıp - kesin bir bilim ve felsefe tahammül etmez. sağlık çalışanlarının önerisi üzerine mutluluk özü, insan vücudu üzerinde varlığı ve etkisi hormonları, serotonin, endorfin ve dopamin belirli bir kümesidir olduğunu. Bu hormonların her kişiye farklı hareket ve farklı hislere yol.

Örneğin, endorfin korku ve yorgunluk hakim vermeyin, neşelendirmek. Serotonin de iyi bir ruh hali oluyorlar ama fiziksel aktivite, gitme arzusu ekler ve onunla dalga getiriyor. Dopamin eylem motive eder. Bazı sözde sıkıntısı ile mutluluk hormonu, bir kişinin rahatsızlık, uyuşukluk, yaşar yorgunluk ve kötü ruh halleri.

Bilimsel psikoloji bakış açısından ...

mutluluk kaynağı Bilimsel psikoloji başka nedenler görür. sağlık, aile, iş ve zihinsel denge, o kişinin tam memnuniyeti: O insan hayatının dört alanlar arasındaki uyum mutluluk çağırır. Bireyin yaşam bu dört bileşenler arasında bir denge varsa, bu psikologlar göre, mutluluk yaşamaktadır.

özetlemek gerekirse

Peki, gerçekten oluyor? mutluluk nedir? Öyle görünüyor Yukarıdakilerin hepsi bu. Insanlığın geri kalanı ile, kadınlar kariyeristleri ve annelerle antik filozoflar ve modern dünya uzmanları, tıbbi personel ve psikologlar, katılmamak güvenli olduğu çeşitliliği, karşıtların, çok yönlülük ve parlak tezahürü mutluluk güzellik. En önemli şey - her yerdedir mutluluk, uzak dünyanın herhangi sakininin almaktan çekinmeyiz, doğumdan ölüme kadar bizi çevreleyen olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.