FormasyonBilim

İlerleme - gerçekten karmaşık olguları mevcut olduğu

Anlaşmazlıklar idealistler ve materyalistler birçok konu ilgilendirir. Ama içlerinden biri anlamıyla azgın duyguların büyük miktarda neden her iki tarafı kanar. Bu ilerlemenin sorunudur. Çok soyut isim neredeyse bir olan kutsal bir savaş. İlerleme - öyle görünüyor ki, ya da değil nedir? Sorunun sadece poz anlamak için çok ama çok zordur. Rus dili ünlülerin i varolmayan dot edelim.

ekmek Hakkında

Biz hala var fenomen tartışılan argümanları ihtiyaç? Kolay! İlerleme - İdeal değil, aynı zamanda oldukça somut bir olgu değildir sadece. rızık - en sıradan başlayalım. Zamanla, dünyanın nesnel fazla besin haline gelmiştir. Gelişmiş ülkelerde Açlık sadece savaş zamanlarında olduğunu. Yaşam süresi kişi kabul edildi 40 yıl içinde, birkaç yüzyıl önce (ve fizyolojik olarak) çok eski bir adam: çok önemli ölçüde artmıştır. Bilimsel ilerleme büyük ölçüde ilaç ilerledi. Çocuk işçi artık çoğu eyalette gereklidir. Karşılaştırma için: İngiltere'de 19. yüzyılda, çocuk altı yıl çalışmak üzere gönderildi. Ve iş şimdi, ne 14 saat ve 6-8 küçük olabilir ve açlıktan ölme.

bağımsızlık

konut ile ünlü "konut sorunu" rağmen, daha kolay hale geldi. birinde 12 kişilik bir aile ile iki oda 4 kişilik modern ailesini karşılaştırın. Genel olarak, bir anlamda en kalabalık çok daha kolay hale geldi. araba hemen haline kişisel hareketlilik verdi hayatında değer çoğu için. Yaşlı insanlar daha bağımsız hale gelir. Bunlar düşük emekli maaşının şikayetçi? Daha önce, bir çoğunluğunu almak ve iyilik genç yakınları dışında yaşadığı vermedi. Şimdi, emekli makul ve ileri görüşlü bir yaklaşımla seyahat ve hayatın tadını. Birinin bir şey vardır ve devletin merhamet beklemek gerektiğine inanıyoruz yoksa, emekli yoksulluk tehdit edilmeyecektir.

başlık rakamlar

Kadın hakları daha fark hale gelmiştir. Bana inanmıyor musunuz? Sadece 18. yüzyılda ve modern kadınların ve erkeklerin yaşam beklentisi karşılaştırın. Daha önce, fark adil seks lehine değildi. Ve bu çok söylüyor. Geleneksel Müslüman toplumlarda bugün erkeklerden daha uzun yaşar. İlerleme - sayılar karşılaştırıldığında bu fenomen açıktır.

Özgürlük ve güç

Şimdi, Ne hakkında idealistler inanmıyorum - sosyal iyileştirmeler. Herhangi bir yeni tehlikelere rağmen, bu tür Müslüman terörizm gibi bu alanda çok bariz Geliştirme ve ilerleme. Yani, sermayenin güç devletin güçleri tarafından sınırlandırılır, az ya da çok başarılı bastırılmış olan tekel, insanlar fırsatlar, köleliğin kınama ve onu ortadan kaldırmak için eylemler veren bir serbest zorunlu eğitim vardır. hukukun üstünlüğü, yerine insan, modern dünya antik daha ile karakterizedir edecektir. Geçmişte olumlu istisnalar olmasına rağmen, artık negatif durum söz konusudur. Ama doğru eğilim toplumsal ilerlemenin.

İnsanlar her zaman olduğundan daha iyi istiyorum. Evet, eşitsizlik sorunları, insan doğasının karanlık tarafın hakimiyeti, militan İslam vardır. Ama sarkma olan karşılaştırılamaz bebek ölümlerinin. Bu başarı için,% 70 okuma eşyalar artık sadece mevcut yaş hayatta olmazdı etmiyorsa. Yani idealist inanmıyorum. İlerleme - gerçek hayatta fenomen. Bir eleştiri daima sunulmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.