SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Dimexidum". anti-inflamatuar tedavide kullanım

İlaç "Dimexidum" verimli çalıştığı için birçok inflamatuar hastalıklar vardır. Bu maddenin uygulanması farmakolojik özelliklerine dayanır.

Belirli bir koku ile bir kimyasal madde - aktif ilaç baz dimetilsulfadoksid olup. Onun kristalleri higroskopik bulunmaktadır. Bu madde, bir alkol ve su ile her oranda kolayca karışır.

Uygulama, anti-enflamatuar maddeler olarak tavsiye edilir Hazırlanması "Dimexidum", (topik) deri yoluyla nüfuz eder ve anti-inflamatuar, analjezik, antiseptik Seyreltilmemiş veya solüsyonu (% 10-70) sahip olmasıdır. 40 ila 120 ml arasında, cam şişeler içine bırakılması.

Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar şunlardır: romatizmal artrit, osteoartrit deformans, artropati, ankilozan spondilit, burkulma, ödem, yaralanma, travma infiltrasyonu. diğer bazı hastalıklarda da ilacı "Dimexidum" alınması tavsiye edilir. apseler septik yaralar, osteomiyelit, streptokoksik impetigo bunun kullanlıması, eritemanodozum oldukça hızlı hastayı rahatlatır. skleroderma, erizipel, fronkülozun akne tedavisinde, antimikrobiyal ilaçlarla uygulanır. Hazırlama "Dimexidum", heparin ile kombinasyon halinde kullanılması, etkili bir şekilde sık sık appliques uygulanmasında kullanılan, tromboflebit.

İlacın uygulama yöntemleri söz konusudur:

- etkilenen bölgeye uygulanır sulu% 30-50 çözeltisi kompresleri ve tamponlar, şeklinde. Ne zaman ülserler ve kullanımları yılancık 2-3 s. Günde.

- egzama, yaygın streptoderma, püstüler hastalıklar ilaç "Dimexidum" % 50-90 çözeltisi ile kullanımı sıkıştırır.

- için bir lokal anestetik p 2-3 arasında% 30-50 sulu çözelti kullanılmaktadır. sıkıştırır şeklinde günde etkilenen bölgelerde empoze.

- plastik cerrahi,% 20-30 arasında bir eriyik içine batırılıp ıslatılmış bandaj kullanılarak yanıkların tedavisinde ile.

- Ameliyat sonrası komplikasyonlar, yaraya tatbik edilen formülasyonda zaman sızmak.

- Elektroforez Dimexidum deri yoluyla maddenin iyi nüfuz etmek için atadı. orjinal hacminin% 5 kadar, bu durumda kumaş giren ilaç miktarı. Elektroforez tedavi edici özellikleri olan ilacın ve geliştirme penetrasyonu en büyük derinliği göstermektedir.

Hazırlık "Dimexidum", genellikle nadiren kaşıntı, eritem, baş dönmesi, uykusuzluk, dermatit, zayıflık, ishal, bulantı, bronkospazm gibi yan etkiler eşlik ciddi sonuçlara neden olmaz kullanımı.

Hipersensitivite, kalp yetmezliği, anjin, ateroskleroz, glokom, anormal karaciğer fonksiyon ve böbrek hastalığı, koma, inme, gebelik, katarakt, emzirme. İlaç "Dimexidum", yaşlıların tedavisinde kullanımı, aynı zamanda 12 yaşın altındaki hastalarda kontraendike olduğunu, çok sınırlıdır.

Aşırı doz sadece çok yüksek konsantrasyonlarda mümkündür. Semptomlar: Gastrointestinal sistem, baş ağrısı, uyku hali bozulması.

kozmetoloji İlaç "Dimexidum" saç ve cilt durumunu iyileştirmek için kullanılır. Bu amaç için, normal koşullar altında bileşim aracı içerir maskeleri, çeşitli tevdi. onun kötüye saç ve cilt durumu daha da kötüleştirebilir olarak ilacın kullanılması, doktor-Trichologist ve güzellik uzmanı ile kararlaştırılmalıdır. Terapötik yüz bakımı, bir kısmı kan dolaşımını artırmak ve malzemeler örtülerin altında derin nüfuz etmesini sağlar, ilacı içeren hücresel metabolizmayı harekete geçirir. onlar dezenfekte ve kurutulur çünkü bu tür maskeleri cilt sorunları için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.