SağlıkMüstahzarlar

Oksasilin: kullanım, endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

antibiyotik varlığı sırasında, etkisini inhibe maddeler üreten birçok bakteri vardı. Bu makalede kabul edilir kullanılmak üzere ilaç "Oksasilin" talimatlarını kullanılan bu mikroorganizmaların bazı mücadele etmek.

Bileşim ve Kullanım

Oxasilin - ait olan bir antibiyotiktir yarı sentetik penisilinler. Bu eylemiyle sentez süreci bloke hücre duvarı bakteri, bölme imha bakteriyel hücreler. Bu da dahil olmak üzere gram-pozitif mikroorganizmalar, karşı aktif olan ve penisilinaz üretenler - penisilin bu önleyici etkisi bir madde. Bunlar arasında hedef bakteri Staphylococcus, Streptococcus, gram-negatif koklar, anaerobik spor oluşturucu bacillus bulunmaktadır. En Gram ilaç için "Oksasilin" çalışmıyor.

Dozlama

Tıp "Oxacillin" talimatı Gram-pozitif mikroorganizmalar neden olduğu enfeksiyonlar için kullanmalarını önerir:

- sinüzit,

- sepsis,

- abse,

- kolesistit,

- Flegmonu,

- piyelit,

- osteomiyelit,

- sistit,

- ve postoperatif yara enfeksiyonları,

- enfekte yanıklar,

- bakteriyel endokardit,

- menenjit.

hap ve: İmalatı "Oksasilin" hazırlık iki biçimi vardır enjektabl solüsyon.

Tavsiye edilen tablet yemeklerden bir saat önce alınır. Yetişkinler için, günde 3 gramlık maksimum dozu. ciddi patolojilerde dahi 7 ila 10 gün arasında bir tedavi süresi 3 hafta kadar uzatılabilir.

Çözelti kas içinden ve damardan verilir. Dozaj - günde ilacın 2 ila 4 gram arasında değişmektedir. oksasilin, 0.25 gram şişenin kas içi uygulama için 1.5 ml seyreltilmiş enjeksiyonlar için su. intravenöz olarak uygulandığında, ilacın 0,25-5 g enjeksiyon için, sodyum klorür ya da 5 ml su içinde çözülür. Ayrıca olası damlama ilaçtır.

çözelti tam dozaj ve doktorlar tarafından reçete tabletler.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

hazırlanması için "Oksasilin" talimat çağrıları kontrendikasyonlar aşağıdaki. Vücut beta-laktam antibiyotikleri tahammül edemez zaman durumlarda yanı sıra, aşırı duyarlılık durumunda alınamaz. Önlemler, örneğin bronşiyal astım, enterokolit, alerji, aynı zamanda böbrek patolojiler gibi hastalıklar için ilaç alınmalıdır. Hemşirelik ve bebek bekleyen anneler ilaç "Oksasilin" talimatı da sadece aşırı durumlarda reçete önerir. emzirme sırasında yaptığı kabul ile yedek besleme geçmek gerekir. Benzilpenisilin duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için ilaç kullanılması tavsiye edilmez.

İlacın önce yan etkileri bir dizi oluşabilir. Bunlar bulantı, kusma, ishal, alerjik reaksiyonlar (döküntü, kaşıntı) içerir. aktif ilacın 6 g hepatotoksik gövdesi üzerinde bir etkiye sahip olan, yukarıda bir günlük doz atarken: mide bulantısı, kusma, ateş, derisi sarılık olur. hazırlanması için "Oksasilin" Kullanıcı Uygulaması böyle proteinüri, hematüri gibi yan etkileri gösterir interstisyel nefrit. intravenöz olarak uygulandığında, bu tromboflebit neden olabilir.

Diğer ilaçlar ile birlikte ilaç kullanırken bazı sınırlamalar vardır. metotreksat aksiyonu nedeni toksisite arttırılır altında boru şekilli salgılanmasını mücadele için bir ilacın egemendir. eş zamanlı alımı oksasilin ve kalsiyum folinat olarak folik asit antagonistleri antidotun dozu artırmak gerekli olabilmektedir. Bu ilacın reçete ve hepatotoksisiteyi telaffuz gelmiş ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. "Oxacillin" eş zamanlı araçlarla bakteriyostatik antibiyotik almamalıdır - etkinliğini azaltır, bu durumda, içinde. Aynı zamanda, bir antiasit alma ve laksatif ilaç mide-bağırsak yolundan emilimini düşürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.