ÇirkinlikMobilya

Yeni doğmuş bebek için bebek karyolası

Çocuğun doğumundan çoktan, gelecekteki anne-babalar günlük hayatlarını evde yeniden inşa ettiler, birçok çocuk eşyası edindi ve konutlarını ilk doğanlar için olabildiğince konforlu hale getirdiler. Bir kreş için yeni bir doğum bebeği için iyi bir seçim olacaktır. Estetik niteliklerine ek olarak birçok işlevsel avantaja sahiptir. Yenidoğanlar için yuvarlak yatak çeşitleri vardır. Her birinin kendine has özellikleri vardır. Çocuk mobilyalarının çeşitliliğinde kaybolmaması için ve özellikle yenidoğan için yataklar yuvarlanmamak için uzman tavsiyesine kulak verilmelidir. Bebek ve ailesi için hangi seçeneğin en uygun olduğunu size söyleyeceklerdir.

avantajları

Beşiklerin pek çok çeşidi var. Bununla birlikte, yeni doğanın bebek karyolası popülerlik zirvesinde günümüzde yuvarlaktır. Bunun nedeni, bir takım avantajlarındandır. Yenidoğanlar için oval veya yuvarlak karyolalar en iyi seçimdir.

Bu beşik, 360 derece görüş açar ve odanın ortasında yer alabilir. Modern görünüme ek olarak, bu form bebeğin daha hızlı gelişimini teşvik eder. İç mekanda parlak, çeşitli süslemelerle çevrili olan çocukların daha hızlı geliştiği kanıtlandı. Beşere ilave işlevsel elemanlar eklemek de mümkündür. Bu tür çocuk mobilyalarına yuvarlak karyolalar-transformatörler denir.

Güvenli Form

Yenidoğan için Oval karyolanın şekli nedeniyle daha güvenli olduğu düşünülmektedir. Keskin köşeleri yoktur, bu da kazara bebeğin düşmesi ile yaralanma ve çarpma riskini önemli ölçüde azaltır.

Aşağıdaki fotoğrafta sunulan yeni doğan bebek bezleri ebeveynlerin kendisine herhangi bir yönden yaklaşmasına izin verir. Bu, annenin ve babanın çocuğun beşiği içindeki eylemlerine hızlı tepki vermesine katkıda bulunur.

Bebek için yuvarlak şekiller daha güvenlidir. Onu her taraftan rahatça koruyarak, annesiyle karnındaki kalış hissine daha yakın hale getirmiş görünüyorlar. Bebek için sessiz, sağlıklı bir uyku için yuvarlak bir bebek yatağı olacaktır. Dönüp bir rüyayı döndürse bile, bazen dinleneceği açılarla uyanamaz. Bu rahat bir form.

boyutlar

Uyku için çocuk mobilyaları, çocuğun sağlıklı gelişimine katkıda bulunmalıdır. Bir yıllığına satın alınmaz. Yaşamın ilk yıllarında bebeğin yeni mobilya almaya karar vermediğinden emin olmak için beşikten doğru ölçüleri seçmelisiniz.

Araştırma talebine göre yuvarlak şekilli yenidoğanlar için karyola transformatörleri satış lideridir. Standart boyutları 190x80 cm'dir.

Yenidoğanlar için yuvarlak karyolalar (aşağıda resimde görülmektedir) boyutlarına göre çeşitli gruplara ayrılmıştır. 6 aya kadar olan çocuklar 90x45 cm beşik içinde rahatça uyuyacaktır ancak altı ay içinde bebek sıkışacaktır.

Ebeveynler yuvarlak bir çocuğun yatağını 3 yaşından önce değiştirmeyi planlamazlarsa, başlangıçta daha büyük boyutlarını seçmelisiniz. Bu durumda beşik 120x60 veya 120x65 cm'ye sığacak ve bu boyut üç bebek yaşına kadar sürecek. Çocuk 7 yaşına kadar, oval karyolada 140x70 cm'den daha az olmayan bir şekilde uykuya dalmakta, bir çekmeceli gövde ile kombine edilecekse 180x80 cm'ye ulaşabilmektedir.

Yuvarlak yatak çeşitleri

Yenidoğanlar için çocuk yuvarlak karyolaları farklı tipolojilere (fotoğraf aşağıda verilmektedir) gelir. Kolye beşiği tamamen orijinaldir, ancak 6 aya kadar çocuklara uygun olacaktır. Ayrıca, güvensiz hale gelir.

Klasik bebek karyolaları yenidoğanlar için ahşaptan yapılmıştır. Ayarlanabilir alt ve sökülebilir tekerlekleri var. Yan duvarlardan biri alçaltılabilir, böylelikle yuvayı rahatça taşıyabilir veya bebeğinizi kolayca kollarınızın içine alabilirsiniz.

Sarkaçlar ve sallanan sandalyeler bebeği sakinleştirip bebeği sallamanıza izin verir. Bir takım dezavantajları var. Bir çocuk büyüdüğünde bağımsız olarak sallar beşikten düşebilir. Bu nedenle, sarkaç yatakları tercih edilir.

Ebeveynlerin çocuklarının yanında uyumasına izin verecek ilave seçenekler var. Bu durumda, bir rüyada dönerken yanlışlıkla ezilebileceğinden endişelenmeyin. Bebeğin kendi yatağı olacak.

Oval beşik, çocuğun büyümesiyle birlikte yükselen yuvarlak bir varyanttır. Farklı boyutlara genişletilir.

Bed-transformatör

Modern ebeveynler arasında en popüler olanı yatakta dönüştürücüdür. Bir beşik, değiştirme masası ve çekmecelerin göğüslerini bir araya getiriyor.

Bu tür bir popülerlik, işlevselliğinin bir sonucu olarak sunulmaktadır. Birkaç küçük ve bir büyük kutu, çocuk ve oyuncaklar için gerekli her şeyi barındıracaktır. Yuvarlak karyola transformatörü, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi elinizin altında tutmanıza olanak tanır.

Yatağın yanındaki değişen masa, hem anne hem de bebek için uygundur. Bebeği değiştirmek için onu uzak bir yere taşımak gerekmez.

Hareket hastalığı için cihazların varlığı küçük olanı sükûnet etmeye yardımcı olur. Önemli bir avantaj, çocuğun büyümesiyle birlikte, karyolanın boyutlarını kademeli olarak arttırma fırsatıdır. Uyku için yeni mobilya satın alma sorunu, ebeveynlerin önünde uzun süre kalıp kalmayacak.

Trafo yataklarının dezavantajları

Yuvarlak karyola transformatörü bir takım eksikliklere sahiptir. Bu, satın almadan önce ebeveynler tarafından dikkate alınmalıdır.

Sunulan mobilyaların büyüklüğü konvansiyonel modellerin boyutundan daha fazladır. Ne kadar çok işlev gerçekleştirmek için tasarlanırsa, karyola için daha fazla alan gerekir. Onların içindeki kutular büyük kapasitede farklı değiller.

Bu tür mobilyaların dezavantajları aynı genişlikte genişliğin (60-65 cm) artan uzunluğudur. Okul çağındaki bir çocuk için bu yeterli değildir. Her ne kadar uzun yıllar böyle bir performansa sahip bir uyku yeri çocuğu rahatsız edebilir. Bu gerçek, bir satın alma işlemi yaparken ebeveynler tarafından dikkate alınmalıdır.

Trafo yatakları, yeniden düzenlendiğinde başka bir yer bulmak zor. Ayrı bir yatak ve bir çekmeceli dolap almak, mobilyaları rahat bir şekilde yeniden düzenlemek için daha fazla seçenek var. Müşteriler ayrıca bunların yenidoğanlar için oldukça pahalı olan yuvarlak karyolalar olduğunu not ettiler. Transformatörler, düşük fiyatlı mobilya segmentinde daha az üretilmektedir.

Oval küvvet transformatörü

Karyola transformatörlerinin oval çeşidi çok çeşitlidir. Modern üreticiler, kullanımı için çok seçenek sunar. Çocuğun misafirleri için küçük bir kanepede küçük veya büyük bir arenaya dönüştürülebilir.

Elemanları hareket ettirirken sandalyeli bir masa haline gelen modeller var. Dönüşüm için birçok seçenek var. Oval yatak çeşitleri iç mekana iyi oturur. Pek çok olumlu nitelik bu mobilyaları çok popüler kılar.

malzemeler

Yenidoğanlar için bebek karyolaları (sağlanan fotoğraflar) farklı malzemelerden yapılabilir. Onların temel şartı, çevre dostu ve güvenliğidir. En iyi seçenek ahşap olacak. Cilalanmış olmalı. Yüzey vernikse, keskin bir koku olmaksızın toksik olmamalıdır. Çocuk mobilyaları için en iyi ahşap türleri huş, akçaağaç ve kızılağaçtır. Bunun nedeni, malzemenin dayanıklılığı ve dayanıklılığından kaynaklanmaktadır. Ama böyle ahşap ve en pahalı. Pahalı ırklara iyi bir alternatif bir çam olabilir. Maliyeti çok daha azdır. Çam yumuşak bir ahşap türüdür, bu yüzden daha çabuk çizilmiş ve hasar görecektir.

MDF'den çocuk mobilyaları satın almak da mümkündür. Bu malzemeden bebekler için oval beşik, bebeğin sağlığı için çok dayanıklı ve tamamen güvenlidir. Ancak kontrplak veya ahşap plakalardan ürünler satın alınmamalıdır. Kırılgandır ve bunların imalatında zehirli madde formaldehit kullanılır.

Bebek karyolası şartları

Beşikteki emniyetini sağlamak için, imalatçı sabitleme elemanları sağlamalıdır.

Bu, hareketsizliğinin sağlanmasıyla ilgilidir.

Yan duvarlar, çerçeve ve diğer parçalar sıkıca sabitlenmelidir. Yan duvarların kenarları arasındaki mesafe 7 cm'den fazla olmamalıdır.Bu da sıhhi standartlara göre yapılmalıdır.

Yenidoğan için oval karyolanın boya soyma, yontma, kötü ahşap işleme vb. Belirtileri olmamalıdır.

Çıkarılabilir kenarlar varsa alçaltılmış durumda yataktan 9 cm yüksekliğe çıkmalı ve normal pozisyonda jantlar 26 cm'ye yükseltilmelidir, bu da çocuğun kazara karyolanın dışına çıkmasını önleyecektir. Tüm bu kurallar, ürünün güvenli bir şekilde çalışması için oluşturulmuştur.

Birkaç daha öneri

Herhangi bir beşik fabrika üretimi ile üretilmiştir. İşlem sırasında en doğal ve çevreye duyarlı herhangi bir malzeme, çeşitli sentetik kokularla doludur. Bu nedenle, bebek yatağını kullanmadan önce iyi hava şarttır. Bebeğin hastaneden evine taşınmasından en azından birkaç gün önce hazırlanmalıdır.

Yenidoğanın yatağı yuvarlak ise herhangi bir bileşen parçasına sahip değil veya bağlantı elemanları güvenlik gereksinimlerini karşılamıyorsa, çalıştırılamaz.

şilte

Beşikin çok önemli bir unsuru yatağı olmalıdır. Güçlü bir uykuya ve bebeğin sağlıklı duruşuna bağlıdır. Dolayısıyla şilte, karyolanın büyüklüğüne göre kesinlikle seçilir. Yanlara rahatça sığmalı, yeterince sert ve çevre dostu olmalı. Şilte orta sert olmalıdır. Bugün en iyi dolgu, hindistancevizi lifidir. Gerekli sağlamlık, ayrıca hipoalerjenik ve antibakteriyel niteliklere sahiptir.

Mağazada bulunmak için, satın almadan önce kalite sertifikaları, epidemiyolojik ve sıhhi hijyenik sonuçlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Satıcıyla birlikte olmalılar. Bu belgeler, ürünün malzemelerini ve kaplamalarını belirtir. Bu, ebeveynlerin beşiklerin bebekleri için emniyetlerini belirlemelerini sağlayacaktır.

Bir çocuk odasında böyle bir gerekli özellik ile tanıştıysanız, yenidoğan için bebek karyolası, yuvarlak bir çocuk gibi, doğru türünü seçebilirsiniz. Güçlü uyku ve bebeğin sağlıklı gelişmesi sağdaki beşikten garantilenir. Ne tür yatak olacağı önemli değil. Temel şey, bebeğin için güvenli ve kullanışlı olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.