Spor ve SağlıkEkipman

İçi boş noktalı mermi dün ve bugün

Ne olursa olsun bir silah olduğunu ne kadar iyi, onun mücadele nitelikleri aslan payı kartuş özelliklerini oluşturmaktadır. Kötü mermi başarılı atış yapılabilir. zararlı etki için gerçek rekortmeni - Ve bu makalenin odak içi boş noktalı mermi olacaktır.

Biraz tarih

Kimyagerler ilerlemeler sabit mühimmat ateş, bir kama-yükleme tüfek oluştururken, yeni bir düzeye silah tasarımcıları sağlayan dumansız tozlarının yaratılmasına yol açmıştır. Kalibre tabancalar birkaç defa azaltılır ve ayrıca katı doğruluk ve aralık mücadele iyileştirilmiştir. Merminin, balistik özellikleri mükemmel amacıyla, bir metal kılıfları yerleştirilir başlandı. Ve burada mutsuz çıktı. Yeni öldürücü kuvvet mermi eksikliği konusunda ilk kez Chitral (Pakistan) bir sefer esnasında İngiliz askerini konuştu. 1889 yılında tüfekler "Lee-Metford" kullanarak, bir kurşun kartuş "Lee-Örümcek" (7.71 mm) acil durdurma eylemi bir düşman olmadığını fark ettim. Onlar kurşun eski tüfek 20-30 gram adet hızlı çıktı ve topun kurşundan yara İngiliz kurşunla "delik" kıyaslanamayacak kadar daha korkunç görünüyordu, çünkü karşılaştırmak için bir şey vardı. çıkış hızla bulundu ve yerinde oldu. Kartuş mermiler "Lee-Örümcek" sadece nadpilivat başladı. vücudun içine "İnsizyon" kurşun yarası kanalı yıkıcı güç gereksinimleri örtüşen daha fazla oldu artan çok anlatılmıştır. Böylece ilk oyuk noktalı mermi çıktı. Hassas bir başlangıç testereyle İngiliz'in Kalküta yakınlarında yer alır Dum-Dum kent atölyelerinde akışında taktı. Dolayısıyla adı - "salakçık kurşun."

Modern oyuk noktalı mermi

On dokuzuncu yüzyılın seçenekleri tür mermi çeşitli icat edilmiştir beri. Geleneksel olarak, bu deforme olabilir, polurazrushayuschiesya ayrılır ve tamamen yok etti.

Bu arada, hedef kırışıklık çapında artış, yukarıda tarif edilen "salakçık kurşun" için de geçerlidir deforme edilebilir. Bu kabuk, ya da bunun sadece bir kısmının bir bulunmayışıdır elde edilir. Polurazrushayuschiesya ve yok mermi enine kat kabuk veya huni şeklinde girintilere sahiptir. vücudun içine zaman Bu mermiler parçalanmış, ve bunların aksiyon parçalanma kabuk ile karşılaştırılabilir. Tabii ki, içi boş noktalı mermi hiçbir İdeal balistik şekle sahiptir ve bu nedenle sadece nispeten kısa mesafelerde etkilidir. Bu dezavantajı ortadan kaldırmak için, plastik gömlekleri ona gerekli kolaylaştırılmasını vermek Modern mermilerle kullanılacak ve çarpma anında "açık" karışmaz. Ayrıca, bir ağırlık yerinden merkezi rivayete sözde mermi sayısında bir artış. Bu arada, kendi etki prensibi nedeniyle merminin uç yüzünün ağırlık kaymıştır merkezine çok basittir bir engel vurduğunda devrilebilir eğilimindedir ve bu yüksek etkiye vurarak elde edilir. Ancak, onlar (büyük mesafelerde) kötü doğruluk ve zayıf koruma yumruk var.

kapsam

ribaund sınırdışı veya penetrasyon kanama en yasa uygulamasında gerektiğinde yeteneği derhal saldıran durdurmak için. Yani nerede en yaygın geniş mermi var. 45 kalibrelik böyle "hediyeler" ile tek bir atışta başkasının suçlamak edebiliyor. Buna ek olarak, aktif büyük avları kullanılmaktadır. Ve son zamanlarda bile ava etkin bu sistemleri kullanmak için izin airguns için mermi genişleyen çıktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.