SeyahatSeyahat İpuçları

Estonya Tallinn başkenti - Ortaçağ bir şehir müzesi.

Talin sermaye Tallinn şehir Baltık Denizi kıyısında yer almaktadır. Onun hikayesi onbirinci yüzyıldan olduğunu. İnsanların Fin-Ugor kabileleri, Danimarkalılar, Almanlar, İsveçliler farklı zamanlarda, Rusça. Beklendiği gibi, şehir onun farklı tarihinin mirasını tutar. Çeşitli zamanlarda o Kolyvan isimlerini Lindanise, Revel giydi.

2010 yılında Estonya'nın başkenti "Avrupa'nın Kültür Başkenti" ilan edildi. Bundan önce, 1997 yılında, UNESCO Dünya Mirası listesinde şehrin tarihi kısmını içeriyordu.

Avrupa topluluğunun böyle özel bir dikkat neydi?

Bunu anlamak için, hala özelliklerini muhafaza Tallinn küçük Baltık kasaba, gitmek gerekir ortaçağ kenti. Talin, sermaye - bu bir açık hava müzesi. buraya gelen turistlerin ilk dakikalarında itibaren, farklı bir çağda olduğumuzu olduğu açıktır.

Dar sokaklar dokuma Dantel yolcuları şehir etrafında gitmek istiyorum büyülemektedir. Tallinn en ünlü caddesi: Viru Street, Eski Şehir ve sokaklarda Pikk Jalg giden (gibi uzun bacak çevirir) ve Lühike Jalg (kısa bacak), Catarina şerit.

Toompea tepe Toompea ve onüçüncü yüzyılda inşa Tallinn şehir duvarı ile çevrilidir Aşağı Şehir,: Eski Şehir iki bölüme ayrılmıştır. Orta çağ dikkat çekicidir istihkam 18 hayatta olan 27 kuleleri vardı.

Tallinn yürümek - bu ortaçağ Avrupa kültürüne gerçek dokunuş.

Talin Belediye Meydanı - eski şehrin merkezi bir yer. mimari ensemble ünlü sembol fırıldak Eski Thomas döner erken onbeşinci yüzyılda inşa kare Raekoja ünlü belediye sarayı. 1422 ile ilgilidir ilk söz olan Belediye Eczane, Avrupa'nın en eski, - İşte meydanda başka ünlü isim.

Tallinn Bu ünlü kare hala neşeli kalabalık Noel pazarları, harcama, vatandaşları toplamak düello turnuvaları, ortaçağ karnavallar.

Estonya'nın başkenti 13-15 yüzyılların mimari anıtlar zengindir. Bu ve Great Belediye Binası - Eski şehrin sosyal hayatı ile bağlantılı ikinci büyük ortaçağ bina. Gotik tarzda inşa edilen bu ev güzide vatandaşlar ve Dominik Manastırı, pek çok kilise, kule Uzun Herman. turist rota mutlaka Ortodoks Aleksandra Nevskogo Kilisesi ve Kazan Our Lady yol açacaktır.

İlginç bina kilise Pyuhovaymu (Kutsal Ruh Kilisesi) 'dir. Turistlerin dikkatini asılı minberi ahşap sunak ve dış duvarın içine gömülü saatine çizilmiş.

Toompea Kalesi'ne Olağanüstü Bahçe Danimarka Kralı.

Kule Tolstaya Margarita ile ilgili ilginç hikayeler. "Üç Kızkardeş" adlı üç evlerin postoroyki onbeşinci yüzyıl, kemer Büyük Sahil Kapısı bitişik belirleyin. Kulenin Fat Margaret inşaatı denizden şehrin savunması ile ilişkili bulunmuştur. Bugün kule Estonya Denizcilik Müzesi korunaklı.

Tallinn, bize güzel şirin ortaçağ kenti üstünde düşünmek için izin birkaç görüntüleme platformları inşa etti. Oradan iyi bakmak Tallinn en yüksek binalar: kilise çan kulesi Oliviste (yaklaşık 123 metorov yüksekliği), Viru Kapısı.

turistlere cazip şüphesiz şimdi Estonya Cumhurbaşkanı'nın konutu olmuş Rus Çarlar, Petra Velikogo Sarayı, Estonya Kadriorg, ikamet vardır olmasıdır.

Evet, Tallinn görmek şeydir, ama sen ve rahatlayın. Şehirde Gece durmaz. Tiyatrolar, sinemalar, diskolar, müzik kulüpleri, kafeler her türlü, barlar sıkılmış yolcuları vermeyin.

Tallinn Alışveriş, Ruslar arasında St. Petersburg özellikle sakinleri popüler hale gelmiştir. Talin, modern alışveriş merkezleri ve geleneksel Estonyalı hediyelik eşya satan dükkanlar, mağazalar, her türlü hem sahiptir. Turistler Talin seramik, el yapımı triko, tatlılar (özellikle çikolata Kalev) ve diğer birçok hediyelik eşya seviyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.