SeyahatSeyahat İpuçları

Bu ilk ve tek Vitebsk İstasyonu

Vitebsk İstasyonu Rusya'da eski olanıdır. Tarihçesi Modern çağın başlangıcından önce uzun uzanır. Ve görünüş birkaç kez değiştirildi. Aslen Fontanka sol kıyısında bir tren istasyonu inşa etmek niyetindeydi. Ancak kısa süre içerisinde proje nedeniyle alanda bulunan özel depolarda varlığı, değişti, çünkü zaten o zaman yayalar ve taşıyıcıların çok yoğun trafik vardı Zagorodny Prospekt, olası kesişme. Semenovski Platz'ta bulunduğu yeni bir yer, (bugün projesinin gerçekleşmesi için kullanılmıştır Pioneer Meydanı). Kent yetkilileri tarafından ücretsiz olarak tahsis edilmiştir.

ilk istasyon St Petersburg ve Tsarskoye Selo bağlayan demiryolu için 1837 yılında inşa edilmiştir. ahşaptan yapılmış tek katlı bir bina - bilinmeyen mimarı eser - kısa bir süre için vakur. taş yapı mimar KA tarafından 1952 yılında yaptırılmıştır Ton ve XX yüzyılın başına kadar sürdü. Sonra demiryolu hattı, Belarus uzatıldı / istasyon w genişletilmiştir. Vitebsk nesnenin adını verdi ve. Yol daha sonra bu şehre ötesine gerilmiş olmasına rağmen, söz konusu nesne olarak adlandırılır ve şimdi edilir.

1876 yılında istasyon taslak ML üzerinde yürütüldü yeniden, yapılan Biernacki. Çalışma sırasında, bir çift hatlı demiryolu, böylece artan yolcu akışını yaptı. Hatta iki tamamlanan tadilat sonrasında, eski bina yıkıldı ve onun yerine modern bir Vitebsk İstasyonu (Saint-Petersburg) inşa etti. Reonstruktsionny proje mimarları SA tarafından tasarlanmıştır Brzhozovskaya ve SI Minas. Resmi olarak Vitebsk İstasyon 1 Ağustos 1904 tarihinde açıldı.

yeni binaların önemli bir özelliği, metal yapıların önemli bir miktardır. Art Nouveau tarzında düzgün çizgiler görünüm ve balkon sanatsal dekorasyonu ile karakterizedir. Bina yarım daire geçit ile cephenin oluştuğu Vitebsk istasyonu, saat ve iniş-sahne ile kuleleri bir yeri vardır. Tüm uygulama ayrıntıları tipik Modern. balkon süsleme ve Lobi taç metal kubbe dövme bulundular.
Ana merdiven istasyonu mermerden yapılmış ve iyi anıtsal bina altını edilir. Delikli saçaklar, istasyona birçok girişlerin üzerinde, orijinal Özel projelere göre yaptı.

ilerici değişim ve Özet sıradışı mimarisi ve teknik yeniliklerle edildi oluşturma. Nedeniyle yeniden beş metre yüksekliğe yükseltildi sonra raylar tepeciğe, istasyonda bu eşsiz tren birinci katta geliyor. Şu anda, şehirlerarası trenler ve banliyö trenleri bakımını orada yapılır. Vitebskiy istasyonu platform 5 ve 8 yolu içerir. Yolcular donatılmış depolama ile bekleme odasında konforlu bir konaklama keyfini çıkarın. Ana yol Kaliningrad, Büyük Luki, Pskov, Vitebsk, Smolensk gibi aşağıdaki Batı Avrupa ülkeleri ve şehirlerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.