Haber ve ToplumDoğa

Adı yuvası proteinler nedir? Protein burada yaşıyor?

Sıradan bir protein Rusya fauna içinde cinsinin tek temsilcisidir. Växjö - hayvan için başka bir ortak adıdır.

bir hayvanı yapar nasıl

Sıradan bir protein boyutu küçük - 19 ila 28 santimetre arasında bu rakamın 2/3 kuyruk alır. Yün, tüm hayvan vücudu kaplayan uzunluğu boyunca değişir. Arkada, karın ve bacaklar kuyruk daha kısadır. Bu olaydan sonra onların gerçek boyutunda çok daha fazla görünüyor. Kuyruk taşıma proteinlerinin ana formu olan atlama zamanda önemli bir rol oynamaktadır.


Hayvanın yuvarlak kafada büyük gözler ve uzun kulakları vardır. Kış aylarında daha açıkça görülebilir fırça bulunmaktadır. ön daha önemli ölçüde daha uzun arka bacaklar. Keskin pençeleri ve kavranmasına esnek hareketli parmakları. Bu protein gövdeleri ve ağaçların dallarına serbestçe hareket etmesine izin verir.

Renk ve kürk kalitesi

Devlet kat proteinleri birçok faktöre bağlıdır. Bir yün kapaktaki büyük etkisi sıcaklığını uygular. Kış kürk uzun, kalın ve yumuşak ve yaz aylarında bu, kısa nadir ve daha zordur. Değişen hava koşulları ve değişiklikler renk hayvan bulunmaktadır. Sıcak aylarda kürk olabilir kırmızı tonlarında veya renkli kahverengi. kış yün gelmesiyle siyah veya kahverengi varlığıyla gri tonları kazanır. Doğabilimciler ve avcılar önce sürekli bir şekilde proteinler, saf beyaz ya da siyah bir renge sahip olmuştur araya örneklerini tarif. Buna ek olarak, kuyruk rengi hayvan vücudunun farklı olabilir. Fotoğraf proteinleri gözden geçirirken kürk renginin değişkenlik görülebilir.

Hayvanın kürk ve renk kalitesi habitatı proteinlerine bağlı olduğunu da belirtmek gerekir. renk kat benzemeyen kuzey ve güney enlemlerde sakinleri. Proteinler yumuşak odunu, parke veya karışık ormanlarda yaşayan kendi aralarında farklılık göstermektedir. Deri değiştirme yılda iki kez gerçekleşir - ilkbahar ve sonbahar. Süresi ve yoğunluğu bu süre içinde proteinler ile beslenirler hava koşulları ve yem kalitesine bağlıdır. İyi yıllarda molt başlar ve daha önceki biter. zenginlik besleme işlemi yokluğunda, uzun bir süre boyunca uzanır.

gıda

Protein - ormanların sakini. hayvan için ana besin ağaç türlerinin bitkilerin tohumlarıdır. çilek, mantar, fındık, meşe palamudu gelen hayvan çöp etmeyin. yalın yıllarda, sincap tomurcukları, likenler, genç dal kabuğu, çam iğneleri, yem bitkiler. Bazen proteinin çok fazla seyreltilir yerlerin bitki örtüsüne zarar verebilir.


Aşk proteinler kuş yuvalarının ayıklamak yumurta yiyin. Yetişkin hayvan küçük ölçekli kuşlar veya civcivlerin arayabilirim.
Hayvan habitat en iyi yer olarak kabul edilir karışık ormanlar. Bu bütün yıl boyunca buradaydı protein kendileri için en kaliteli besindir. toplam, hayvan diyeti olarak, yem yaklaşık 130 farklı türü vardır.

yaşam biçimi

Sincap bunun içinde olan çukurunda yaşayan bir ağaç gövdesi. Buna ek olarak, hayvan yuvalama kutuları, eski kuş yuvalarını boşaltmak reddeder. Bu nedenle, orman bölgesinde yaşayan, proteinler hep yiyecek değil, aynı zamanda tehlike ve kötü hava koşullarından barınacak bir yer değil sadece sağlanmaktadır. müsait vakit hayvan hareket At aktif yiyecek ararken yapan. karla serbest dönemde kolay Växjö toprak yüzeyi terk. Hayvan besleme gider yalnızca Kışın, yuva serbest proteinleri kalır. Hayvan güvenli bir barınak harcadığı zamanın tüm geri kalanı.

Protein kolayca düz bir yörünge atlamak 3-4 metre hale ağaçların dalları aracılığıyla hareket ettirilebilir. Ne zaman 10 bir mesafe üzerinden atlayarak aşağı hareketi - 15 metre. Bu atlayışları yönetme kuyruk yardımcı olur.

İçi boş proteinler

yaprak döken ormanların sakinleri için, hava ve çeşitli tehlikelerden barınak alabilir en güvenilir yer içi boştur. Sincap dikkatlice ısıtır. O kuru yapraklar, yumuşak ot, liken barınak içine çalıştırdı.


İçi boş proteinler genellikle 7 ila 15 metre yüksekliğinde bulunan. Yerden Bu mesafe en güvenlidir. Bazı protein tipleri 6 metre - 4 yükseklikte ev donatmak. aynı yükseklik ve yuva proteinleri de gerekli kendisi inşa edilmiş olmasıdır. "Konut" nin düzenlenmesi genellikle kadın yapan. Bir sığınak inşa etmez erkek, o kuşlar veya akrabalarının eski terk edilmiş yuvalar gizlemek için kullanır.

ormanda yaşlı bir ağacın boşluğunda yaşayan bilerek, biz ihtiyatlı bir protein mutlaka kendi evlerinde inşaatı dikkat etmesi gerektiği de varsayabiliriz. Sonuçta, bir sansar, arılar veya diğer büyük sakinlerinin boşluğunda bir mahalle daima hayvan için hoş olmayabilir.

Hayn

Yuva proteinleri Heine adı. Bu türden bir korunaklı kuru dallar, dallar, dal canavar inşa ediliyor. yapısal mukavemet tabanı kullanılan kil veya toprak vermek için. Bu arada birbirleri ile iç içe, ama yosun, ağaç kabuğu, bast kullanarak sadece birbirine bağlanmış yapımında kullanılan parçalar,. sincap ev için yapı malzemesi seçimi yaşadığı orman bağlıdır. Bu nedenle, görünüm yuvalara habitat farklı bölgelerde yaşayan sincap, bazen de birbirinden farklı.


30 santimetre - tamamlandıktan sonra Gaina 25 bir çapı olan bir topun bir şekle sahiptir. Görünüşte kapaklı bir yuva sepet benzer. Çoğu zaman yuva iğne yapraklı ormanlarda yaşayan sincap kurmak. Refuge Bir ağaç gövde ve çatal veya taç büyük dallar arasında yer almaktadır. yuvalar oluşturmak için ağaçları seçimi, sincap köknar tercih ediyor. sincap yuvaları ardıç çalıların arasında toprağa yakınlığı bulunan edildi durumlar vardır. Ama kaçacak bir yer seçimi çok nadirdir ve hayvan barış ya bir adamı rahatsız etmez, sadece ne olur av hayvanlarının.

adı jak proteinleri olarak gaina iki yanal çıkış vardır. Bunlardan biri sığınan barındıran ağacın gövdesine karşı karşıya gelecek. Bu çıkış acil durumlarda hayvanı kullanır. gövde kolayca taç almak ve dallarında tehlikeden kaçabilir.

Hayvan yuva iç alanı kendi yün, yosun, yumuşak, kuru ot, ağaç kabuğu oluşur yalıtım kalın bir tabaka ile kaplanmıştır. Hayn duvarlarında çatlaklar ve girdi dışındaki deliklere sahiptir. Gerekirse Ama hayvan içeride düzgün kapatılabilir. Beş hayvanlık kadar alma yeteneğine sahip soğuk kış yuva proteinler. Ancak, hayvanların böyle bir yerleşim bir istisnadır. Sincap, yuvaları birinde ev sahipliği yapmaya bayılır.

Bir sincap soket kullanır gibi

Vecchio çok temiz. O, yuva hep endişe bunu düzeltir, konfor hissi yaratır. Ve bu tesadüf değil. Bu hayvanların yuvalarında saklandıkları çıkıyor sadece fırtına, bir kasırga, bir tipide ve dondan. Onlar gerek bu barınak gizlemek ve aşırı sıcaktan. Sıcak hava ayarladığınızda Yaz aylarında protein sadece sabah veya akşam ormanda görülebilir. onların güvenli cennetlerinde harcadıkları zamanı istirahat.


kadın döl çıkış olarak verilmesi için, soket olarak adlandırılan protein olarak Gaina kullanır. Genç Belchatow sadece birkaç ay doğumundan sonra annenin evden ayrılır.

Kaç yuva Vaxjo gerek

Ilginç bir gerçektir proteini barınak için uygun birkaç yuvaları sahip olabilir içi boş ve aynı zamanda yaşıyor olmasıdır. Bazen protein ikamet ettiği yuvaların sayısı on beşe geliyor. İki ya da üç tanesi de son derece dikkatli ve hassas bir şekilde inşa edilir, temel. Ve yuva geri kalanı yedek çağrılabilir. ihtiyaç duyulduğunda ve bu ise yırtıcı ve kötü hava bu hayvan barınağı, ana yuva uzak hayvanın koltuğundan olduğunu.


3 gün - Başka bir proteinin, bir yuva 2 geçer olduğu görülmektedir. Şekilde o parazitin kurtulur inanılmaktadır.

Yavrulara bakmak

yalnız yaşıyor yerden farklı yetiştirme amaçlı Yuvası proteinleri. yuvalanma kuluçka büyüktür. Hayvan büyük bir özen ve hassasiyetle bunu inşa eder. Bazen hiç kimse bir yuva ve iki ya da üç inşa ediliyor. yerden çıktı çaresiz yavrular protein hamle dişlerde yerleştirmek.

sincap depolama

Proteinlerin ömrü ve soy besleme kalitesine bağlıdır. Yeterli miktarda soğuk mevsimlerde özellikle önemlidir. Yaz ve sonbahar yemlerde fazla depolama ekler nedeni budur. Bu stokları mutlaka kışın talep edecek.


Kiler yuvanın içinde, ağaç ve köklerin oyuk düzenlenmiştir. stoklarını (örneğin mantar), protein dallarında doğrudan asılı bazıları meraklı gözlerden gizlemek yok. o ormanın diğer sakinleri göremiyordu böylece Ama daha sık Vecchio gıda gizlemeye çalışır. Bu protein pençeleri için o rezervlerini gizlemek amacıyla kaldırmak zorunda kaldı yosun düzeltir. Böyle yaparak, o faaliyetlerinin izlerini saklamaya çalışıyor.

Ancak, kendi pantries Vecchio nerede olduğu çabuk unutur. Onun rezervleri akraba veya diğer orman sakinleri, kiler düzenlenmiştir boşluğunda yaşayan özellikle yararlanabilir. Ama aynı zamanda protein başka bir hayvanın tereddüt iş parçaları olmadan yiyebilirsiniz. Onun için en önemli şey - bir depo benziyor. Bazen, hasat arızası sırasında, mevcutların çok düşük olur. Pantries geç sonbahar veya erken kış zaten boşaltılmış. Kitle ölüm proteine yol açan Açlık.

Şiddetli kışlar ise bir şehir parkında taşınma sincap onlar için bir nimet olabilir. Bir adamın yanında yaşayan hayvanlar her zaman kendi yiyecek bulabilirsiniz. hayvanlar hızla insanların varlığına alışması ve bunların korkmuyoruz. durumlarda son artış proteini uysal. Elbette tutsak, hayvan, olarak, ona iyi bakmak, özellikle uzun yaşar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.