ÇirkinlikBahçıvanlık

Havuç Abaco: özellikleri, tarımı, bakım yorumlar

Abaco - Şirketin Hollandalı yetiştiriciler "Monsanto" Yeni bir havuç çeşidi ıslah edildiği, çok uzun zaman önce değil. Rusya'nın bölgeleri, o 2009 yılında çıktı. Ve aşk birçok sebze bahçelerinde düştü. İyi verim, hastalık direnci, mükemmel tat ile öne çıkmaktadır.

Özellikler çeşitleri

Havuç Abaco - erken olgunlaşma süresi ile karakterize edilen bir hibrid çeşitli. Tam olgunlaşma kök bitkileri kadar çıkması itibaren artık 110-115 günden fazla gerçekleşir.

Yaprakları koyu yeşil, melkorassechennye vardır. Kök konik, künt ipuçları, farklı ortalama boyutu. Bunların ortalama uzunluğu 12-20 cm'dir. Kök yaklaşık 100-200 gramdır. Bu durumda, onlar bolting ve çatlamaya dirençlidir.

koyu turuncu renkte renkli havuç. Nedeniyle daha yoğun renk havuç için Abaco yaygın işleme endüstrisinde kullanılır. Buna ek olarak, sınıf kökleri kış depolama, dondurma ve konserve önce taze şeklinde kullanım için uygundur. Kök sebzeler, sulu olan tatlı bir tadı var. Onlar mükemmel diğer sebze (salatalık, soğan, biber ve diğerleri) ile birleştirilir.

Rusya (orta kısmı) çeşitli ortalama verim en bölgelerde / ha 430-550 kg. O (Bangor, Moskova kış içinde, örneğin) diğer popüler çeşitlerinin daha fazlasıdır. En yüksek rakam ha / 1164 kg ulaştı. Tohum çimlenme 93-95% ulaşır. Bu şekil, diğer türlere göre daha yüksektir.

Sıralama Abaco hastalık ve böcek zararına karşı yüksek direnç ile karakterize edilir. En iyi direnç alternarioznoy yaprak noktaya konuda belirtilmektedir.

büyüyen koşullar

Abaco havuç tohumu Nisan sonu ve Mayıs ayı başlarında ekilen edilebilir. çeşitli (eksi 4 derecede dondurma dayanabilir) dona karşı dayanıklıdır. Ama verimliliği artıracaktır don sona ermesi, beklemek daha iyidir.

En uygun primerler bol tozlu kısmı ile sandy clay, hem de organik kökenli. En uygun pH değeri, pH 6-7 aralığındadır. Yer altı suyu 0,8-2,5 m yükseklikte yer almalıdır.

soğan, salatalık, lahana, patates, domates kabul havuç için iyi öncüleri.

yetiştirme tekniği

Abaco havuç ekimi için farklı özel gereksinimleri vardır. O bol sulama üniforma ihtiyacı var. 10 gün boyunca yeterli 1 kez. Ama başka türlü kökleri çatlak başlayabilir, eşit sulamaya önem taşımaktadır.

Daha dikkatli çimlenmesi sırasında gerekli havuç için bakım. Bunlar kök bitkileri büyüme olarak dışarı düzenli ince olmalıdır. Ayrıca, çiçek yatak ot zamana ihtiyacı toprağı gevşetmek.

verimini artırmak için, gübre yapmak için gereklidir. Yardım kutu ve odun külü. Fosfor gübre sonbaharda kazma yapmak için teşvik edilir. Onlarla birlikte yarım potas getirilir. İkinci devre, dikimden önce yayı kullanılır. kullanılan aynı zamanda ve azot içeren gübre de. Hafif topraklarda, gübreler tüm bahar bulunmaktadır.

Abaco havuç açık toprağa sonbaharda dikilebilir. Bu daha önceki bir tarihte daha yüksek bir verim elde edeceksiniz. Kış için bir yatak zamulchirovat edilmelidir. Ayrıca, malç 3-4 mm ulaşmalıdır. ek olarak, tüm liman filmi Yay.

hasat

Hasat doğru anda yapılmalıdır. Kökler koyu turuncu renkte boyalı gerekli boyut, ulaşana kadar beklemek gereklidir.

Havuç kışın ham biçimde depolanacak ise, tek seferde kazmak için gereklidir. o dizildi Bundan sonra kesilmiş ve kutulara yerleştirilir. tabakaları birbirine kum ayrıldı. Kökler, su ile seyreltildi, kil daldırılır ve sonra kurutulabilir. Bu güvenliğini artıracaktır. kökler işleniyorsa, bunları tek tek kaldırmak için izin verdi.

Havuç Abaco: yorumlar

Nedeniyle yüksek getirili, tat ve popüler havuç çeşitlerinin çekici görünümü. Bahçıvanlar kanıtlanmış, tüm bu göstergelerin kutluyoruz. Buna ek olarak, bakım kültür basit ve anlaşılır.

Fideler beklenen zamanda, eşit olarak görüntülenecektir. Kök bitkileri aynı anda olgunlaşır. Nedeniyle erken olgunlaşma, bazı çiftçiler iki ekinler olsun. Ve kökleri, aynı boyutta eşittir. Onlar boşlukları oluşturmuyor, çatlak yok, marka görünümü sahiptir. İyice doldurulmuş.

, Havuç Abaco ile pişmiş gıda yararlı değil, aynı zamanda güzel doymuş portakal sadece olması. Bu formu rahat ve kolay köklerini temizleyin.

eksiklikleri arasında külleme sadece duyarlılığın yayarlar. Eğer işler onların kurallarına uymak ve gerekli tedaviyi gerçekleştirmek etmezsek, bu kusur kolayca ortadan kaldırılabilir.

çiftçilerden çeşitli olumlu geribildirim Yukarıdaki tüm özellikleri göz önüne alındığında, bu yüzden havuç Abaco kadar popüler netleşiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.