SağlıkTıp

Hormonların için TK kan testi nedir ki?

Orada tüm diğer değişkenler T3 arasındaki hormonlar üzerinde analiz sonuçları. Tiroid hormonlarının birini - Böyle bir organizasyon altında triiodotironin anlamına geliyordu.

TK fizyolojik rolü

T4 ile işaretlenen bir tiroid hormonu, tiroksin, ile triiyodotironin, tiroid dokularında sentezlenmektedir. Bir jelatinli bir madde ile dolu mikroskobik kabarcıklar folikülleri, kolloid - Eğitimin Onun yeri. Belirli enzimleri ile kolloid tiroglobulin içerdiği protein kaynaktan T3 ve T4 oluşturur. Bu hormonlar moleküldeki tek bir iyot atomu ayırt edilir. T3 "fazla" iyot atomu kesme T4'ten oluşturulur. faaliyet hatta 3-4 kat daha az kan düzeylerinde bile, T4 göre birkaç kat daha yüksektir.

T3 metabolizmayı harekete geçirir. eylem enerjisinin serbest bırakılması gelişmiş hafıza, kalp atım hızı artan gücü ile organik maddelerin parçalanmasını geliştirilmiş oluşur göre, kan basıncı uygun bir düzeyde tutulur. serbest ve plazma proteinlerine bağlanmış - vücut T3 iki formda olduğu dikkat çekicidir. Hormon ilişkili bir biçimde organların ve dokular. Ardından bağlantı bozuldu ve serbest hormon çalışmaya başlar.

serbest ve bağlı hormon miktarı - toplam T3. Toplam T3 analiz ederken 58-159 ng / dL'dir. yalnızca yüzde - toplam sayısı serbest TOR payı küçüktür. Ama bu, serbest T3 tiroid bezi doğasında olan bütün fizyolojik etkileri sağlamaktadır. Serbest T3 deneyi diğer birimler ile ölçülen ve değeri 2.6 olan bir - 5.7 pmol / L

analizlerde değişikliklerin nedenleri

Artış veya kan analizinde T3 azalma genellikle tiroid aralarında hastalıkları gösterir - iltihabı (tiroidit), tiroid bezi iyi huylu tümörler (toksik adenom) ya da kötü huylu (kanser). Karakteristik olarak, aynı hastalık artış ve T3 içeriğinin azalmasına hem de oluşabilir. Çok hastalığın formu ve evresine bağlıdır.

Tiroid hastalığı - T3 seviyesi norm ötesinde tek nedeni değildir. iyot - gebelik, zehirlenme, daha çok stres, bazı ilaçların kronik kullanımı, sırasında hastalık, yaralanma, ve beyin tümörleri, ağır toksikolojik bir (gestosis) - olası nedenler arasında.

T3 içeriğini değiştirmek gibi semptomlar bulunur:

  • vücut ağırlığındaki artış ya da azalma;
  • Üniforma düğüm veya tiroid bezinin büyüklüğü bir artış;
  • Kan basıncı ve çarpıntı dalgalanma;
  • Genel letarji, ya da tam tersi, duygusal uyarılabilirliğini artış;
  • Mide ve bağırsak ihlali;
  • kadınlar - adet döngüsü;
  • çocukları - zihinsel ve fiziksel gelişim (kretinizm) 'de gecikme.

Bu tezahürler arasında "suçlu" çoğunlukla, artan ya da T3 düşük, tiroid bezi olarak hizmet vermektedir.

T3 ağ Niarmedic kliniklerinde belirlenmesi

Modern olanaklarla donatılmış Niarmedic laboratuvarı. Bu nedenle, bizim teşhisi doğru sonuçlar olduğunu. Analiz teslim edilmeden önce, 2-3 gün, hormonal ilaçlar ve iyot ihtiva eden ilaçlar terk etmek arzu edilir. Bunun arife duman tavsiye edilmez günü, alkol. Bir Damardan kan alma prosedürü aç karnına sabah tutulur. T3 kan Niarmedic analizi günde hasta için uygun olan herhangi bir alındığı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.