Kendini yetiştirmePsikoloji

Ne yapacağını bilmiyorum ne yapılabilir? İlginç tavsiye ve etkili yöntemler

Bir kişinin karar verme açısından çaresiz hissettiği bu tür durumlar vardır. Ve sadece ne bilmiyorum. Ne yapacağını bilmiyorum zaman aşağı eller. Ama herhangi bir karar hala gerekli almaya. Yani orada ne gibi seçeneklerin anlamak için, bazı kaynaklara çevirmek gerekir umutsuz durumlar.

moral

Başlamak için, bir kişinin koymak duygularını sipariş edilmelidir. Ben nefes almak için, bütün deneyimler geçmesine, sakin olmalısın. yansımaları - Bir kişinin durum normal olduğunu hisseder Yalnızca, sen en önemli şey başlayabilir.

o ne yapacağını bilmiyorum ne yapacağını ile ilgili bir soru üstesinden Eğer öyleyse, o bir kısır döngü içinde buldu. Adam sonsuz şu sözlerle kendine eziyet edilir. Ama sorunun cevabı ve onu alamadım. Her ne kadar, aslında, öyle değil.

Çıktı her zaman vardır. Ve Cevapları - de. Biz sadece onlar yoktur diye düşünüyorum. Ya memnun değildi çünkü bir adam akıp gittiği, akla gelir. Ama seçeneği vazgeçmek mümkün değil. Tüm bu benim akla gelen yaşama hakkına sahiptir. her düşünce olası bir durum senaryosu olarak ne geliştirmek olur? Hatta en absürd. göründüğü gibi, hiçbir şekilde, beri, o zaman deneyebilirsiniz.

taze bir görünüm

birçok kişi ne yapacağını bilmiyorum ne yapmanız gerektiği hakkında düşünme sorunu, kendi standart düşünmedir. Bir kişinin acilen paraya ihtiyacı varsayalım. Uzun süre maaş için. Bu birden fazla sürer. Kural olarak, orada insanlar için hiçbir seçenek vardır ve izin vermez. Yoksa maaş veya ödünç.

Meditasyon, her zamanki ötesine geçmek gerekir. Hatta tamamen saçma olduğu düşünülen. Önemli değil. Önemli olan hayatta herkes olmasıdır. Ve bunu bulmak herhangi bir şekilde çıktı. Genellikle bilinçaltı alışılmadık, önemsiz olmayan bir seçenek oluşturur. Bazen bir kişinin tecelli'ye gelir. Ve bir alternatif olarak henüz gerçekleşmemişti düşünce, oldukça yeterli ve durumu etkilemek için yapabiliyor.

Kendini dinle

Çoğu zaman, ne yapacağını bilmiyorum nasıl yapılacağı hakkında düşünen insan, kafasında müdahale. akıl ve mantığı - Ve kesin konuşmak gerekirse.

olayların iki sürümü vardır diyelim. açıklık amacıyla hayali bir örnek ile sonuçlanabilir. hayatı boyunca hayalini kurduğu hangi yurtdışında prospektif daimi istihdam, sunulan bir genci düşünelim. Ama burada, Rusya'da, o da birkaç yıldır birlikte olan kiminle bir kız arkadaşı vardır. Ve o bir magistracy devam eğitimi gibi, onunla devam edemez. Ya da sadece yabancı dilde korkusu, çevre, zihniyet için, bu ülkede gitmek istemiyor ve o onunla başa nasıl az değil bilmediği için.

İşte burada - şahsen ne yapacağını bilmeyen bir durum hakkında. Bir yandan - hayatlarının, bakış açılarının iyileştirilmesi ve daha olmayabilir şans. Ama diğer taraftan - diğer yarısı. iç sesini dinlemek - tüm olası uzlaşma sayılan buysa, tek bir şey kalır. Ve kendisi ile dürüst olmak gerekirse. Kalp önemli ve gerekli olanı söyleyecektir. Ve adam kendisi karar aldıktan sonra hissedeceksiniz - yanlış ya da değil. Normalde kalp aldatmak değildir.

Tabii ki, karardan sonra ilk kez kolay olmayacak. Sonuçta, hepsi aynı kişi vermek şey olurdu. Ya da, en azından, planlarına ayarlamalar yapmak için. Ama zaman onun yerine her şeyi koyacağız.

bilgi alma

Ne yapacağını bilmiyorum ne yapılabilir? Tabii ki, diğer kaynaklarda yardımcı olabilir yararlı bilgiler arayın. Onların yardım etmezsen, özellikle kendi düşüncelerine sınırlı olması gerekmez. Çeşitli tematik kaynaklara, yakın bir arkadaşının tavsiye alabilirsiniz. Bir film izlemek, kitap okumak, müzik dinlemek. Bir ifade için kulak "tutunmanın" ve sonra kimse onunla bağlamında doğru karar yattığını anlar - Bazen olur. kesinlikle dikkatini başarılı olmak için - Herhangi bir durumda, ne yapacağını sorusunun cevabını bulamıyorum bile ne yapacağını bilmiyorum. Ve sonra, biraz akıl taburcu olduktan sonra, eldeki sorunun dönmek mümkündür.

Vicdan Temyiz

Avusturyalı yazar Karl Kraus "ne yapacağınızı bilmiyorsanız zaman. - doğru olanı yapmak" dedi Bu felsefi ifade olarak basit gerçeği yatıyor. vicdan kimsenin zarar dikte olarak "Bu doğru". Bazen adam aptal, ancak doğru yaptığı ortaya çıktı. Bir örnek basit bir durumdur. Bir erkek çanta bulmuştu varsayalım. İçeride, para önemli toplamına ilave olarak, bir banka kartı sahibi oldu. O, götüren bir banka şubesinden kendisine iyi ekli her şeyi bir çanta taşır. Çalışanlar verilerin sahibi, onu durumun ana hatlarıyla arama ve mutlu, ama dağınık insanlar yüzünden her şeyi bulan kalbine, kendi özellik için geliyor.

Saçma? Şüphesiz birçok olumlu nod. Para tutmak mümkündü. Bunu düzeltin? Kesinlikle. Sonuçta, herkes cüzdanını kaybetti kişinin yerinde olabilir. Yine, her şey hayatta olabilir.

Tanrı'nın yardımıyla

Ama hepsi argümanlar yararsız olur. Ve insanlar gerçekten ne yapacağını bilmiyorum. Ve hatta inananlar Yüce yardım isteyin. özel bir dua bile yoktur. Ne yapacağını bilmiyorum zaman Ortodoks inancını yardımcı olur. Bu neden olur ya da değil - bu ayrı bir konuşma. Ama adam daha kolaydır, en azından, olacaktır.

Ne yapacağını bilmiyorum dua için mi? Rab Tanrı. Kelimeler "Rab Yüce üzeresiniz, beni ruhsal olarak bu duruma ışık görüp nezaketle onunla koyun izin ne için teşekkür ederiz. Ya Allah, sen her şeyi bilen, gerçeği bana yol ve sevgiyi güçlendirmek. Amin. "

Motivasyon ve eylem

Şu ya da bu durumun izin vermek için, tamamen korku düşmesi gerekir. Modern insanlar çok fazla ve genellikle korkarlar. Korku blokları bilinç ve müdahale eder düşünüyorum. Daha belirsizlik. Bu görünüşte zaten taraftan bir kararla müdahale iki niteliklerdir. Eğer güven olması gerekir çünkü. Bu genellikle, büyük ve başarılı insanları alıntı yardımcı olur. Maykl Dzhekson, örneğin, şunları söyledi: "Kendine güvenen değilseniz, iyi hiçbir şey olmuyor. Neden? zaman kendine inan yok çünkü, o zaman belki birileri size inanacaklarını?".

Genellikle, motivasyonel tırnak genellikle çok karar vermesine yardımcı. Onlar olmak zihinsel buna bir kişiyi itmek gibiydi. Ve bilinçaltında bir düşünce vardı: "Bu, yetkili kişilik bir hayli elde etti. Yani bu adam ne dedi biliyordu. O güvenilebilir. "

Nik Vuychich gibi bir adamı hatırlamak gereklidir. Modern bir motivasyonel konuşmacı olduğunu. bakarsak, herkes anlar - hiç ümitsiz durumlar. Sonuçta, bu adam hiçbir kolları ve bacakları vardır. Ama o evli, spor yapan ve her zaman gülümseyen, başarılı başardı. Ve yine farklı ülke ve şehirlerde, veren konuşmalar gitti ve kitap yayınlar. Bu yetenek etkileyici vermek değil. Peki, Nick keresinde şöyle demişti: "Sen zorluklar karşısında koşamam durdurmadan bir çözüm bulmaya ve her şey sabır en iyi için olduğuna inanmak gereklidir - zaferin anahtarı ..."

geniş kapsamlı değişiklikler

Bir kişinin, çünkü o yapması gerekenlerin ne yaptığını bilmez kalbini kaybetmek hangi durumların binlercesi var. Böylece, yukarıda belirtilen - hiç sorunlardan kaçmak gerek kalmaz. Bu yüzden, ama çıkış tam değilse, deneyebilirsin.

Örneğin, onu kendi yetkisi içinde olmayan bir şey yapmasına neden insanlarda işe berbat patronu at. İstifa - bir seçenek değil, para olmadan kalabilir çünkü. Aniden, diğer çalışmaz? Bu durumda, korku atmak ve istifaya gereklidir. Ve sonra - olmak nasıl. Birçok erkek yüzüne yüzünü karşıladığında sorun verimli daha hızlı çözülebilecek onaylayın. Aşırı durumlarda, underworking "fend" bir süre olacaktır.

Bu sadece bir örnektir. Uygulamada görüldüğü gibi, radikal değişiklikler genellikle en doğru kararı bulunmaktadır. Sonuçta onlar bir şekilde aynı zamanda onun dünyayı değil sadece insan hayatını değiştirecek ama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.