Ev ve AileGebelik

Hamile zencefil mümkün mü? Hamile kadınlar için Zencefil: kontrendikasyonlar

Birçok bebek bekleyen anneler ilginç konumu hakkında hamile kadınlar için olsun zencefil ilginizi öğrenmek? Oryantal şifacıları Mutfağınızda böyle bir kökü olan tavsiye etti. Sonuçta, o mutfağı ve favori pişirdiklerinize lezzetli ek çeşitli baharatlı baharat ibaret değildir. Bu kurumaya, zencefil bira yapmak, çikolata dökün, şeker olabilir.

düşünce

zencefil hamile Böylece ister .... Şimdi anlamaya çalış. Bu, ilk bakışta, basit ve çirkin kökü, aslında, birçok hastalık için çok iyi bir tedavidir. çay şeklinde hamile kadınlar için Zencefil - kendi sinir sistemini sakinleştirmek için en kolay yolu. soyulmuş kök Pozhuete parça - ve bulantı hissi, baş dönmesi olacaktır. Bu, bu iki nedenden dolayı hamile zencefil kaçmayı tercih ederler.

önemli kurallar

Eğer zencefil kökünden çay Kendi fincan yapmaya karar verirseniz, bir kaç kuralı öğrenmelidir:

  • Soğuk kökü yaklaşık 15 dakika kaynatın zaman.
  • kullanılarak kuru ezilmiş kök analog sayısı 2 kez azalır ve yarım saat için düşük ateşte kaynamaya bırakılmalıdır.
  • Zencefil çayı sıcak ya da soğuk formu tüketilebilir. buz parçası ve nane bir delikanlı ekleyin.

Tabii ki, mineral ve tuzların :. Fosfor, çinko, demir, vb çok zengin bu basit koçanlı Zencefil bir oradaki gerçek depo özellikle birçok kalsiyum ve magnezyum olduğuna inanmak zordur. Ve bu vitaminler, amino asitler, karbonhidratlar, esansiyel yağlar, proteinler içerir.

bilmek yararlıdır

Eğer bebek bekleyen anneler sorarsanız: "Hamile zencefil Can" - onlar bu ürünün yararlı özellikleri hakkında bilmek cevap ve ona çay yapmak için tercih edecektir. Doktorlar içme kediotu veya Motherwort tavsiye olsa bunu kullanarak, sen, sırayla sinirleri yol açabilir. Zencefil refahını artırmak, iç organların çalışmalarını düzenler baş ağrısı rahatlatmak, yatıştırmak. Ve önemlidir - ruhları kaldırmak.

Bunu yapmak için, sadece sadece saflaştırılmış zencefil kökü suyu 100 g kaynar 0,5 litre dökün o demlemek izin gerekiyor - ve güvenli bir lezzetli içeceğin tadını çıkarabilir. Alerji ya kontrendikasyon yoksa, bal ve limon suyu bir fincan ekleyebilirsiniz. Yani çay daha iyi tadacaktır. Bir ihtar - çok güçlü içmem.

kaynar su ile bir termos içinde akşamları zencefil Körfezi ve sabahları sağ yatakta bir fincan içtikten sonra, bütün gün bir ücret almak. Ve hiç bulantı, kusma ve sizi rahatsız etmez. hamile kadınların diyet önerilerinde jinekologlar ve beslenme yeşil çay içmek için tavsiye edilir. Eğer siyah bir sevgilisi iseniz Ama, pes zencefil şifa birlikte zevk için içki hiç gerek yoktur.

bu büyük iyiliği başka kök öksürük ve bir antiviral ajan olarak kullanmak. Hatta hafif bir rahatsızlık hissederek, mutfağa gitmek için çekinmeyin ve kendini çay yaptı. hamile kadınlar, hemen hemen tüm ilaçlar yasaktır yemeye yana, bu yöntem en uygun olacaktır. Ve sadece yararlı değil, aynı zamanda çok lezzetli değildir. Ama biz normal bir sıcaklığa sahip yalnızca soğuk algınlığı zencefil için kullanılabileceğini hatırlamalıyız. Ateşin varsa, omurga kesinlikle kontrendikedir!

Hamile kadınlar için zencefil kullanabilir miyim?

Büyük anneler ve tek bir ses olarak halk tarifleri severler bu zencefil anlattı - mükemmel tıp. kusma, bulantı - Hamilelik sırasında, hoş olmayan semptomlar ilişkili toksisite kurtarır. zencefil kökü O antiemetik özellikleri - hamile kadınlar için vazgeçilmez. Tabii ki, bu bu bitki ibaret değildir.

kök bitkileri bir diğer çok değerli bir özelliği - sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkisi. hatta belki bir kereden fazla, günde sık sık onunla durumdur ve aynı üzgün ve sinirli anne adayı, olamaz. kökü kullanımı gastrointestinal sistemi kuracak. genellikle çok düzgün bir yer almayan hamile kadınların gastrointestinal sistemde tüm süreçlerde sonra. Zencefil aynı zamanda doğal bir ağrı kesicidir. Eğer şişlik varsa, aynı zamanda diyet içine zencefil bir fincan çay girmelidir.

Hindistan bu kök Tüm şehirler evrensel ilaç olarak kabul edilmektedir. Hint doktorlar küçük gruplar halinde bu zencefil söylemek ve anne için ve karnında büyüyor bebek için güvenlidir. Yani onlar bizim soruya olumlu bir cevap vermek: "Hamile kadınlar için zencefil Can"

Doktorlar onun resepsiyon kötüye değil önerilir. bazı durumlarda daha iyi tamamen ginger root terk. Özellikle bakım gebeliğin başında onu alıyor olmalıdır. Eğer normunu aşarsanız, o vücutta yanma veya ısıyı hissedebilirsiniz.

Hamile kadınlar için Zencefil: kontrendikasyonlar

o zencefil kullanmak yasaktır zaman? Tüm bebek bekleyen anneler kökün tüm şifa nitelikleri tadını çıkarabilir. gebelik öncesinde bunu denedi ya alerjim var değil Örneğin, organizma bunu kabul etmeyeceğini muhtemeldir ve şimdi doğmamış çocuğa risk almaya değmez.

Eğer zencefil ilk kez kullanırken, kullanımı için talimatlar okumalısınız yani olası kontrendikasyonlar okumayı. Eğer herhangi bir hastalıklar (gastrit, ülser, kolit) de midenin ve bağırsakların mukoza zarı çarpması durumunda İlk olarak, alınmamalıdır. Ayrıca, tümör (özellikle bağırsakta) gövdesinde mevcut olduğu takdirde zencefil büyümelerini desteklemek gibi. Eğer yüksek tansiyon, yüksek vücut ısısı varsa İkincisi, kalp hastalığı ve karaciğer hastalığı, safra yolları, hemoroid vardır, kök kontrendikedir.

düşük yaşamış Hamile kadınlar, zencefil kullanımından vazgeçmeli gerekir. 30 hafta kökünden atılmalıdır Ayrıca sonra kroverazzhizhzhayuschim özelliği vardır ve gibi bu doğum sırasında kanama nedeni olabilir.

Sonuç

Biz bu makalede size ilginç sorunun cevabını bulabilirsiniz umut: "Hamile zencefil misin?" Netlik sağlamak için biz de kullanımı bu ürünün kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonlar tarif var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.