BilgisayarlarEmniyet

Güvenlik: nasıl yönlendirici şifresini değiştirebilirsiniz?

Emniyet tedbirleri birçok öğe oluşur fakat gizli şifre kontrol bilgisayarının herhangi temelidir erişmek için. nasıl bant genişliği göçünü sınırlamak için yönlendirici şifresini değiştirebilirsiniz: Başlangıç internete erişimin güvenliğini artırmak için ani ihtiyacını bulandırabilir? Aslında mutlaka bir usta neden olmaz bunu yapmak çok zor değil. Her kullanıcı kendi başlarına onunla baş edebilir, ama Rehberimiz her noktada yardımcı olacaktır.

yönlendiriciler için varsayılan şifreleri

mobil İnternet cihazlar çoğunluğundan varsayılan görünümünde olan kademeli en azından tüketiciye yolunun son aşamada kablosuz haline gelmiştir.

kabloya işyerine bağlı değildir çok daha rahat dizüstü bilgisayar, Katılıyorum ve Wi-Fi sabit tutmaya istediğiniz budur.

Her yönlendirici temel bir kullanıcı adı ve şifre varsayılan vardır, bunlar cihazın alt kapağında ve her model için tipiktir. Neden zaten varsayılan olarak korunur, yönlendiricinizdeki şifreyi değiştirmek istiyorsun?

Aslında, temel şifreler aynı hattın tüm modeller için aynıdır, ve bazı durumlarda, diğer kullanıcılar ve gayrı mevcut ve internete erişim konusunda bir yasak kapsama alanı içinde tüm cihazlarda kısıtlama olmaksızın dağıtılmaktadır.

Neden ve nasıl yönlendirici şifresini değiştirebilirsiniz?

Yönelticide şifreyi biliyorsanız, internet üzerinden bağlı tüm bilgisayarlara erişim olasılığı vardır. Bu büyük ölçüde zarar veren bilgilerin güvenliğini, yani yönlendirici şifre kalitesi bir serbest İnterneti isteyenler için engel değil, aynı zamanda saldırganlar için değil sadece. Standart bir ev yönlendirici D-LINK örneği, bir yönlendirici şifreyi nasıl değiştirileceği düşünün.

Sen genellikle kullandığınız tarayıcı başlatmak ve de yönlendiricinin adresini girmeniz gerekir adres çubuğuna. Çoğu durumda, bu varsayılan değer 192.168.0.1. Yetkilendirme için form üzerinde yönlendirici alt panelde bulmak başlangıç şifre ve giriş, girmek gerekir. İngilizce, arayüz buna göre, Şifre, KullanıcıAdı alandır ve. Giriş yaptıktan sonra, "Bakım" menüsüne devam etmek gerekir - farklı modellerde bu "Servis" veya «Bakım» olabilir. Ayrıca, Yönetici Kurulumu menüsünden, şifresini değiştirmek için bir pencere açar alt. Yalnızca yönlendirici şifresini değiştirebilir. Yeni şifre hattı yeni bir şifre, çizgi onayla şifreyi kayması onaylamak olduğunu. Ayarlarını Kaydet - Bu değişiklikleri kaydetmek kalır!

Güvenlik sorunları ve zayıf hafıza

Bilgisayar güvenlik uzmanları kullandığınız tüm aygıtların ve kaynaklar için farklı ve karmaşık şifreler kullanmak için iyi nedenleri önerilir. Ben girişlerinde tüm düşünülemez sayısını ve kullanmak parolayı hatırlayabiliyor musunuz? Aslında, unutkanlık bilgi güvenliği için iki yöntem vardır. İlk - şifreler ve adları üreten tutarlı bir sistem. Örneğin, standart bir giriş cihazın adını veya sitedeki kısaltılmış bilgiler yer almaktadır, varsayılan parola benzer, ancak benzer bilgiler ile tamamlanmaktadır.

İkinci yöntem, geleneksel yazılı aşağı oluşur. Masaüstünde bir notebook, kullanıcı adlarını ve şifrelerini kaydedin. Emin kimse pedantry kötüye kullanmasıyla eminseniz, bu büyük bir yöntemdir: dünyada hiç kimse korsan kağıt defter açmak mümkün olmaz. Bir dahaki sefere, yönlendirici şifre değiştirme hakkında dendiğinde, sen talimatlara -Önceki yalnızca bir öğe ekleyecektir - Bir defterine yeni bir şifre yazmayı unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.