OtomobilArabalar

Mercedes CLS 500: özellikler, fotoğraflar ve açıklamalar

Mercedes CLS 500 çarpıcı, lüks bir fastback (dört kapılı coupe) 2004 yılında yayınlanan ilk nesli, o dönemin tüm otomobil temellerini çevirdi. Ve 2010'da "beş yüz" ü geldi, bu da tartışılacak. Bu CLS 2010'da Paris Motor Show'un en önemli yeniliği oldu. Ve şaşırtıcı değil! Sonuçta, geliştiriciler endişenin en iyi tasarım ve mühendislik çözümlerini bu modele yatırmışlardır.

görünüm

Mercedes CLS 500'in dış görünümü hakkında ilk şey. Bu modelin görünümü Mercedes-Benz F800 Stili gibi bir otomobil ile yankı buluyor. Daha kesin bir ifadeyle, bu 2010'da da sunulan bir hibrid konsept otomobil. Bu makineden ödünç CLS ödünç ifade optik ve büyük bir radyatör ızgarası için. Bazı unsurların başka bir konsept otomobil tarafından benimsendiği söylenilmelidir. Daha kesin olmak için - Çekim Sonu ile.

Genel olarak modelin en önemli özelliği kabartma şişirilmiş kanat ve eğimli çatıydı. 2010 yeniliği öncekilere oranla daha agresif görmeye başladı. Kütle artmadı, ancak uzun sürede model daha da büyüdü (2,7 cm). Dingil açıklığı da 20 mm daha büyük yapıldı. Ve ağırlık, alüminyumun tasarımda büyük miktarlarda kullanıldığı gerçeğinden ötürü aynı kaldı. Bagaj kapağı, davlumbaz, kapılar, ön çamurluklar ve süspansiyonun bir parçası bile yaptı.

İç mimari

Artık Mercedes CLS 500 iç mekanı hakkında bilgi verebilirsiniz. Bu arabanın içinde E sınıfının gerçek bir kopyası var. Mercedes CLS 500, "e-Shek" tabanı aynı olduğu için şaşırtıcı değil. Her şeyin içinde mükemmel bir şekilde düzenlendiğini belirtmek gerekir. Ön panelin mimarisi, aletlerin ve direksiyon kolonunun bulunduğu yeri memnuniyetle karşılar . Kabin içi işlevlerinin yönetimi de yüksektir. Genel olarak, daha kolay diyorsanız - iç göz zevkini verir.

Elbette bitirme, lüks ve rafine. Ahşap, deri, yüksek kaliteli malzemeler, sofistike stil - hepsi en iyi "Mercedes" geleneklerindendir. Bu arada, potansiyel alıcılar ayrı ayrı bir bitirme malzemesi seçebilirler. Geliştiriciler, makinenin dört kişiden oluştuğu konusunda uyarıda bulundu. Sürücü için ön yolcu ve iki arka. Elbette üçlüler uyabilir, ancak konfor aynı olmayacaktır. Ancak geliştiriciler bunu inkâr etmiyor - çünkü fikir bu kadar.

Teknik kısım

Mercedes CLS 500 çok etkileyici özelliklere sahiptir. Sonuçta, bu en pahalı model! Ancak önce diğer, daha "mütevazı" sürümlerden söz edelim. CLS 250 modelinin kaputunun altında 4 silindirli güç birimi, hacmi 2.1 litre ve güç - 204 hp. Bunun bir dizel motor olduğuna dikkat etmek önemlidir. Benzin, tabii ki, çok daha güçlüdür. 350. model hacmi 3.6 litre olan "altı" ve güç - 306 beygir. Yüz kadar otomobil 6,1 saniyede hızlanırken maksimum maksimum hız 250 km / saat'tir.

Ve nihayet, Mercedes CLS 500 kendisi, en iyisinin en iyisi. 8-silindirli, 435-güçlü, 4.7-litre! Bu rakamlar gerçekten takdire şayan. Ve yukarıdakilerin hepsi de bu model, 7 bantlı "otomatik" 7G-Tronic ile donatılmıştır. Bu arada, araba ön ya da tam bir sürüş ile olabilir. Bir kişinin ikinci bir sürüm satın alması durumunda, 4MATIC iletim modelinin sahibi olur.

ekipman

Doğal olarak, Mercedes-Benz CLS 500 çok zengin bir ekipman listesine sahiptir. Bu model, çok konturlu tekerlekler ve hava süspansiyonunun yanı sıra Harman Kardon tarafından üretilen özel bir ses sistemi taktı. Ayrı bir iklim kontrolü bile (arka sırada yolcular için ve yanında oturan biriyle sürücü için). İçinde çeşitli elektronik güvenlik sistemleri yanı sıra LED baş optiği vardır. Arabayı şeritte ve taban kümesinde tutan bir sistem bile var! Yukarıdakilere ilaveten, modelin kızılötesi gece görüş kamerası , yüksek irtifalı otomatik kontrol sistemi , parktronic, PRE-SAFE adı verilen ve "aktif" frenli bir kompleksi bulunuyor. Ve elbette, bu arabada sürücünün ne kadar yorgun olduğunu belirleyen bir işlev var.

maliyeti

Mercedes CLS 500 hakkında konuşurken belirtilmesi gereken önemli bir konudur. Bu arabanın fiyatı oldukça büyüktür. Örneğin, dört tekerlekten çekişli 2012 modeli, 4.7 litrelik motor, azami yapılandırma 2,250,000 ruble'ye mal olacak. Doğal olarak, yaklaşık 60-80 bin kilometre aralığında, ancak iyi durumda. 3 bölgeli iklim kontrolü, güçlü akustik, mat ahşap (kavak), parktronics, hafif doğal deri, AMG paketi - ve bu sadece küçük bir ekipman listesi. Yani bu araba için 2 milyondan fazla ruble verebilirsiniz. Buna değdi.

Yeni Mercedes CLS 500'ün fiyatı ne kadar olacak? Fiyat daha fazla olacak. Örneğin, 20 bin kilometreyi geçmeyen ve tam bir AMG paketi ile 2013 araba 4.5 milyon ruble'ye mal olacak. Ancak bu ünitede sadece gerekli olabilecek her şey var - elektrikli cam kapaktan ve sigara içicisinin paketinden lastiklerin içindeki basınç kaybı ile tetiklenen kalça hava yastığı ve alarm. Arabada, gerçekten küçük şeyler sağlanmış ve böylesine bir bedeli var.

Genel olarak, bu araba pahalı, lüks, konforlu ve güzel arabaları seven ve onları tutabilen insanlar içindir. İkincisi, düşünmek önemlidir. Ancak bu arabayı satın alma fırsatı - tereddüt etmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.