Sanat ve EğlenceLiteratür

Gogol nerede doğdu? Nerede Gogol çocukluğunu geçirdiği?

Büyük Rus romancı, oyun yazarı, eleştirmen, şair ve yayıncı Nikolai Gogol bugün son derece alakalı, bazıları pek çok ölümsüz eser, zenginleştirici, ulusal edebiyat ve gazetecilik için büyük bir katkı yaptı. Bildiğiniz gibi Ancak, hepimiz ailesi ve erken neler deneyimler onun bakış şekillendiren sen Gogol doğduğu bilmeniz gereken her şeyden önce eserinde kökenlerini, anlamak, bu nedenle, çocukluktan geliyor.

Nerede aslen Janowski oldu

Gogol'un biyografi yazarın ataları kalıtsal rahipleri vardı ve soylular hiçbir ilişkisi olduğunu öne sürdüler. Atanasius Dem'yanovich - - Poltava yakınlarında yerleşmiş ve bir ev inşa ettirmişti adı alanına, ardından Yanovsky adını aldı Biz de onun büyük dedesi olduğunu biliyoruz. Albay Eustathius Gogol, Kral John Üçüncü hizmetinde oldu - onaylamak amacıyla Gogol, tanınmış bir kişilik olan ilişkilerini (bazı araştırmacılar inandığı gibi, ya bir imal etmek) - asalet sertifikaları elde Birkaç yıl sonra, o henüz başka kendi adına eklemiştir Sobieski. Böylece, yazarın ataları on sekizinci yüzyılın ikinci yarısında bir yere Polonya'dan Küçük Rusya'ya taşındı. kendisinin Nikolay Vasilevich Gogol yanlışlıkla adı Yanovsky Polonyalıların icat inanıyordu söylemek adil olmak. 1821 yılında o sadece düştü nedeni budur. O zaman, babasının artık hayatta olduğunu, bu yüzden jenerik adı ile böyle ücretsiz tedavi önlemek için kimse yoktu.

N. V. Gogol nerede doğdu?

Gelecekteki büyük Rus yazar o zaman Poltava oldu köyünde Sorochintsy, içinde 20 Mart 1809 doğumlu Rus İmparatorluğu'nun eyaleti. Bugün bu köy Büyük Sorochintsy denilen ve Ukrayna Mirgorod ilçesinin parçasıdır. At seferinde Gogol doğum, öyleydi bilinen için onun ünlü adil, hangi getiriyor araya neredeyse tüm parçaları arasında Ukrayna ve hatta gelen Polonya ve merkezi iller arasında Rusya. Böylece, gelecekteki büyük bir yazar küçük vatan hayat tüm hızıyla devam oldukça iyi bilinen bir alışveriş merkezi oldu.

Gogol doğduğu ev

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Mhar birçok bina genelinde olduğu gibi Poltava bölge tahrip edildi. 1929 yılında çocukluk yıllarda adanmış müze tarafından düzenlenen M. Trohimovsky, evini - Ne yazık ki, aynı kaderi o Gogol doğdu yeri başına gelen. Savaş sonrası dönemde, bir sürü iş büyük bir yazarın çocukluk ilişkin şeyler ve belgeleri gerçekleştirildi ve olayları bulmak için. Bu başarısız oldu ve Gogol doğdu tahrip evin sitesinde altı yıl sonra, yeni bir bina, edebi-anıt müze inşa edilmiştir evler hangi. o Büyük Sorochintsy ilgi çekici özelliklerinden biri ve orada kabul edilir Bugün, ziyaretçiler yazar, Repin ve bazı nadir ilk yayınlarıyla yaptığı portrenin kişisel eşyalarını görebilirsiniz. o (aşağıdaki resim) Gogol doğdu köyü ziyaret ettikten sonra, ayrıca muhteşem Başkalaşım Kilisesi görebilirsiniz. Ukrayna Barok tarzında erken onsekizinci yüzyılda inşa edilen bu muhteşem tapınak, bu 1809 yılında olduğunu kayda değer olduğunu yazar tarafından vaftiz oldu.

ilk yıllar

doğduğu anda Gogol'un veliler, Dikanka köyü yakınlarında bulunan, onun emlak Vasilievka veya Yanovschina yaşadı. Toplamda, üniversite değerlendirici Vasily Gogol-Yanovsky ve soylu kadın Maria Kosyarovskoy bebekken öldü çoğu oniki çocuğu doğdu. çok ileride büyük bir yazar üçüncü çocuk ve yetişkinliğe hayatta en büyüğü idi. Gogol-Yanovsky çocuk köylü ailelerin yaşıtlarıyla eşit kırsal yaşamın bir ortamda büyüyorlar. Ancak, aynı zamanda, yazarın anne komşu arazilerden sık misafir edildi ve Vasily Gogol-Yanovsky hatta bazı zaman onun uzaktan akraba D. P. Troschinskogo ev sineması açtı - Danıştay emekli üyesi. Böylece, onun çocukları sanat ve edebiyat eklemek için genç yaşlardan itibaren kültür ve eğlence yoksun değildi.

Nerede geçti ergenlik Gogol

O on yaşında iken, o Nezhinskaja okula girmek için gelecekteki yazar hazırlanmasında yapan yerel öğretmenlere birine Poltava gönderildi. Gogol, NEZHIN kenti doğmuş bir köye - - onun ergen yıl geçirdi yerden Büyük Sorochintsy edin. kız şirket ve köylü çocuklarda kaygısız eğlenceli düşkünlük, bütün tatillerini geçirmek aynı zamanda o Mhar asla unutmadı.

Lisede Çalışması

Gogol'un anne daha ileri eğitim için onu tespit Kurum, 1820 yılında açılmıştır. Onun tam adı Nezhinskaya lise fen gibiydi. Eğitim Orada dokuz yıl sürdü ve öğrenciler yalnızca küçük Rus soylularının çocukları olabilir. Nizhyn Gymnasium sınav sonuçları sıralaması onikinci veya on üçüncü sınıf elde bağlı Mezunlarının "Ranks Tablo." Bu, o kurum tarafından verilen sertifikalar, üniversite diplomalarının eşit alıntı anlamına geliyordu ve onların sahipleri yüksek derecelere üretimi için ek sınavlara girme zorunluluğundan muaf tutulmuştur.

Yargılama dan belgeler, okul Nikolay Gogol-Yanovsky değildi çalışkan bilgin ve öyle de oldu edebilmek için take sınavlar, yalnızca sayesinde mükemmel hafıza, hangi olabilmek bir atasözü. Ayrıca, bazı öğretmen ve gelecekteki yazar sınıf arkadaşlarının hatıralarını tutmak, o pek Latince ve Yunanca yanı sıra yabancı dil verdiğini ifade verdi, ancak Rus edebiyat ve resim onun en sevdiği disiplinler vardı.

arkadaşlar Çember lise çalışmasında ise

sorusu yaşamına ve gelecekteki yazar karakterine görüşlerin oluşumunu değil, Gogol doğduğu ilgili ayrıntılar daha az önemli etkilemiştir. Özellikle, olgun bir yaşta, o kendimizi eğitmek için bir tutku ile arkadaş grubu ile birlikte Nizhyn spor salonunda yaptığı çalışmalar sırasında nasıl hatırladı. Gerasima Vysotskogo, Gogol yaşam için dosttu Aleksandra Danilevskogo, ve Nikolai Prokopovich ve Nestora Kukolnika not edilebilir yazarın sınıf arkadaşları arasında. arkadaşlar anda çantanızda edebi antoloji yazmak için bir alışkanlık haline geldi ve ayda bir defa lise el yazısıyla dergi çıkarmaya. Ve Gogol kendini sık sık onun ilk şiirlerinde yayınlanan ve hatta tarihsel bir roman ve onun için bir şiir yazdım. Buna ek olarak, öğrenciler ile çok popüler o güzel antik kenti yazdı hiciv memnun.

lise çalışmasında son yıllarda

Gogol sadece on beş yaşında iken, onun için büyük bir kayıp olan babası kaybetti. Böylece, hatta böyle genç yaşta, o ailedeki tek erkekti (dört kardeş bebekken öldü ve bir daha - Ivan - 1819). Rağmen bu yazar annesi devamı için vermek onların kıt kaynaklar için emin olun onu sevdiği oğluydu edebilmek için lisans lise, ben düşünün onu bir dahi ve iman içinde onun başarısı. Doğruyu söylemek gerekirse Nicholas ve hatta hayat onun için bakım ve kız kardeşleri ve sonuna kadar onlara doğru düzgün çeyiz vermek, miras reddetti söylenmesi gerekir.

Lisede çalışmanın son yıllarda genç bir adam olmuştur arzularına ilişkin olarak, o bir kamu hizmeti hayal ve literatür daha hobi bir tür olarak görülüyor. Gogol doğdu arada bir şey, onun gelecekteki kariyerinde çok önemli bir rol oynamıştır ve kuzey başkentinde yüksek profilli başlangıcı katkıda bulunmuştur.

Petersburg gezisi

doğduğu yeri terk ettikten sonra, Gogol Petersburg fethetmeye gitti. Orada kollarını açarak değil aldı. İlk başta, Nicholas oyunculuk elini denemek istedim ama sanatsal orta iddialı taşra reddetmiştir. kamu hizmeti olarak, ona sıkıcı ve anlamsız görünüyordu. Ancak yakında, genç adam Küçük Rusya ve onunla bağlantılı her şey, Petersburg'un elit büyük ilgi gösteriyorsa fark, ve Küçük Rus folkloru eserleri zevkle orada dinledi. Dedikleri gibi Böylece, Gogol doğdu yerlerden geldiğini tüm Neva şehir bir patlama ile, aldı! Bu is bu nedenle şaşırtıcı olduğunu hedefleyen bir yazar hemen hemen her harf için onun anne soruyor ona göre söyle bana ilgili bazı ayrıntıları yerel yolu hayatı, ya da hiç gönderme onu eski bir gelenek olduğunu bir anne olabilirdi duymak dan onların köylüler veya yabancı, marka bir hac için kutsal yerlerdir.

Şimdi biliyorum ne diyelim eğer olduğunu anlayınca yanıt: "Ad bir yer nerede Gogol doğduğu." Eğer irade de be edebilmek için vermek bazı ayrıntılar arasında onun biyografisi, ilgili çocukluk ve ergenlik. Ve Ukrayna atmosferini yaşamak için, Great Sorochintsy kasabasına ve Mirgorod kentini ziyaret etmelidir. Sonra bunu kendi türünün tek çağırarak, yazar hayran kendi gözlerinizle ünlü adil ve su birikintisi ile görebilirsiniz. Bu güne kadar var olan ve hatta kendi rıhtıma var!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.