SeyahatYol tarifi

Normandiya konumlar: tanımı ve bölgenin özellikleri

Normandiya - biri en şiirsel parçalar arasında Fransa pastel manzaralar, asırlık ağaçlar, pastoral köy ve kayalıklar üzerinde sahil arasında Manş. İşte onun resimlerini yazdığı Claude Monet ilham Flaubert, Corneille, Proust'u aradı. ilginç Normandiya nedir? Gezi, fotoğraflar ve bölgenin tanımı ve bu makalede bulacaksınız.

Viking Kara

Normandiya bir Fransa'nın çağdaş bölge, hem de tarihsel bir alandır. Bu doğum yeri Blaise Pascal ait Gustave Flaubert Claude Monet, Pierre Corneille ve diğer önemli şahsiyetler.

Seine - bölge ülkenin kuzeyinde yer alır, bu Fransa'nın en büyük nehirlerinden biri geçer. kuzey-batı Manş tarafından yıkanır itibaren karada o Brittany, üzerinde sınırları Loire Valley Ile-de-France ve Hauts-de-France.

bu topraklarda yerleşmiş bilinen ilk halkları, Galyalılar idi. Çoğu zaman olduğu gibi, bunların Romalılar tarafından yakalanan ve daha sonra Frenk devlet edildi. 9. yüzyılda Karl Veliky Vikingler veya Normanlar toprakları verdi. Viking lideri Robert Norman onun dukedom içine arazi döndü. Uzun süre Onun sayesinde bölge adı "Normandiya" var.

Normandiya konumlar birçok hitap edecek. Bu sahil güzel plajlar, restoranlar ve pahalı yatlar ve mütevazı köy ve Vernon, Louviers, Honfleur'a Evreux ortaçağ kasabaları ile, Dieppe, Deauville, Fécamp başvurmaktadır. Sadece Normandy gerçek elma Calvados ve kalıp peynir Camembert, Pont L'Eveque, livarot peynir yaptı.

Normandiya, Fransa Turistik

Şimdi Normandiya - bu ayrılmaz bir bölge Rouen kentinde kendi sermaye ile vardır. Tarihsel olarak, bu Aşağı ve Yukarı Normandiya adlandırılan iki ayrı bölüme ayrılmıştır. Gezi Aşağı Normandiya oldukça zıt. bölge Calvados, Orne ve Manche bölümleri içermektedir. Caen ana şehridir - hala onun kalesidir William Fatih, ev.

Komün Trouville ve Deauville muhteşem plajları, festivaller ve ince restoran popüler sayesinde vardır. tarih meraklıları daha sık buraya gelirken Calvados ayrıca, plajları ile tanınır. 1944 yılında bölüm kıyısında, Normandiya için bir savaş vardı. savaş ve savaş mezarlıkların bu mağaza anma müzenin bellek.

Yukarı Normandiya konumlar vardır az ilginç. bölge Eure ve Seine-Maritime bölümleri içermektedir. idari merkezi - Rouen - hissesini Joan of Arc yakıldı bir şehir. Şimdi burası ona adanmış bir kilise kilise onu tanıdı sonra ise boşboğazlığından.

Yukarı Normandiya bilinen örnek Gotik ve yarı ahşap mimarisi, çok sayıda müze ve tiyatrolar, onun süt ürünleri yanı sıra parklar ve bahçeler, hangi is 50'den büyüktür yılında onun yeşil vadiler ve kayalık kıyı gelen altında fırça ve Claude Monet İzlenimcilik kökenlidir. Onun evi ve mezar kent Zhiveni yer almaktadır.

Mont-Saint-Michel

Normandiya konumlar aylarca çalışılabilir. Mont Saint-Michel çağrılabilir en heyecan verici yerler arasında - kayaların ada bir kale kenti dönüştü. Deniz seviyesinden, neredeyse 79 metre yükselir. Şehirdi yapılı geri yıl 709 üzerinde doğal oluşum granit.

Mont Saint-Michel ise düz kıyı manzara ortasında yerden çıkar. yüksek gelgit azından yüksekliğinde 15 metre yükselir 8-9 saat boyunca su ile çevrilidir. gelgit azından kaya uzak 20 kilometre taşınıyor. Bu doğal koruma, münzevi şehrin güvenilir bir müttefik olarak görev yaptı.

Burada erken Hıristiyan Hermitler zamanında biz namaza hayatını adamak geldi. Nedeniyle bir dağın onların sayısız kalıntıları Mezarları çağırdı. Daha sonra bir kaya tepe üzerinde daha sonra bir manastır haline gelen bir manastır inşa. o tamamen yakıldı kez sonra geri ve politik cezaevine dönüştü.

Şimdi Benediktin manastır aittir ve kendi amacı için kullanılır. Ama "Yüzüklerin Efendisi" nin yazarları bile yol Minas Tirith kale onu suçladı.

Kale de Bomenil

Normandiya konumlar da saray ve park kompleksi sunar. Eure bölümünde bulunan Kale de Bomenil, mimarisi ve bitişik park için dikkat çekicidir. Üst Normandiya aittir ve Kral döneminde inşa edildi Louis XIII 1633 den 1640 yılına.

Rönesans ve daha sonra popüler Floransa tarzı Bomenil özelliklerini birleştiren Versailles güzelliği aşağı değildir. Bu pembe tuğla, çeşitli şekil ve mascarons, İtalyan komedi alınan konuların zengin bir dekorasyona kalkan inşa edilmiştir.

Kale yazı, simetrik çiçek yatak ve heykeller bir gölet ile çevrilidir. Kompleks ayrıca yeşillik ile dolaşık şimşir bir labirent ve bir taş kemer aracılığıyla alabilirsiniz küçük bir bahçe, bir park.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.