SağlıkGörme

Gözler için Eğitim görünümü kaydetmeniz gerekir!

Yaşla birlikte görme giderek kötüleşir. Birçok faktör bu süreci hızlandırmak. durum daha genetik yatkınlık ile birleşir göz hastalıkları (miyop, hipermetrop, veya bunun tam tersi, şaşılık). Bu nedenle, gözlerin bakımı onların sağlık değerleri herkesin başlıca görevlerinden biri haline gelir.

Eğitim , gözler, vitaminler için iyi beslenme - ana silah mücadelede korumaktan iyi bir vizyon. Basit egzersiz ve iyi beslenme bile uzun süre minimuma görme sisteminin özelliklerinin bozulmasını azaltabilir. Onları ihmal etmemelidir. Ama bu teknikler gecede yardımcı olacağını sanmıyoruz.

Sizden hiçbir çaba gerektiren lazer düzeltme, kontakt lensler ve gözlükler - daha radikal önlemler var elbette vardır ve. Ama sadece doğal yolu kalıcı sonuçlar verir ve (gözlük durumunda olduğu gibi) hastalığın gelişimini kışkırtmak olamaz.

özel egzersizler yardımıyla Göz Eğitim ve hastalıkların önlenmesi olarak hangi kişi (nedeniyle bilgisayar başında kalıcı çalışmalara veya tekerlek sürüş arkasında, örneğin, genetik olarak veya bağlı çevresel etkilere) yatkın olduğunu yarar.

Yıllar boyunca, yakın ve uzak nesneleri ayırt etmek imkanı sağlayan göz merceği elastikiyeti, kötüye gidiyor. egzersizleri çoğu bu yeteneği korunması odaklandık.

Egzersiz aynı zamanda konuyla ilgili zihin odaklama yardımcı olur göz küçültmek için gözün yeteneğinin kasları güçlendirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla, egzersizler birinin özü: odak ve daha sonra yakın uzak noktada olduğunu. Yani kasları güçlendirmek için izin verir.

Ana eğitim ilkesi

Bu gözün işlevlerden birini güçlendirmek için eğitim azaltmak için gerekli değildir, hepsini kullanmak önemlidir. Bazı kasların gelişmesi izin verdiğinden Uzaktaki iyi bakın ama aynı zamanda ileri görüşlülüğünü kışkırtır için. Diğer - miyopi. Gözün lense iki işlevi geliştirmek önemlidir düz, sonra dışbükey olur ve onun esnekliğini kaybetmedi.

Şirket işleri sürekli yakın nesnelere (kitaplar, TV ekranında bilgisayar monitörü, belgeler) gözleri odaklanmak varsa, açıkça eşit olduğu uzak nesneleri gördükleri "unutma", bu kasın özen gereklidir. Eğer bulanık uzaktaki nesneleri görecek, yoldan geçenlerin kişiler, taşıt sayısının, evlerin ifadeleri birbirinden ayırt etmek mümkün olmayacaktır ...: Herhangi egzersiz yapmazsanız, vizyon yavaş yavaş bozulur

işlerinin böyle sonuçları önlemek için, 10 dakika boyunca uzaktaki nesnelere bakmak çevirmek için her 1,5 saat olmalıdır; Gözleri (2 dakika boyunca onları kapatın) gevşemesini sağlayın. Ve tabii ki, egzersizleri yapın.

basit egzersizler

Göze Eğitim 4 basit egzersizlerin günde 2 kez oluşabilir. Bunlar göz hareketi indirgenir: (etkili ve kapalı gözlerle) sağdan sola doğru, en aşağı, çapraz, dairesel yönünde döndürme ya da tersi. Aynı zamanda "vyrisovyvanie" gözleri 8s olur veya sonsuza (8-ka yatay konumda) imzalarlar. rahatlığı için, başın pozisyonunu değiştirmeden eller veya parmakların hareketini izleyebilir. Örneğin, yükseltilmiş parmak kolu yavaş yavaş gözler onu izlerken, buruna doğru hareket edebilir. Her göz hareketi 5 kez tekrarlanır. egzersiz, başka tür Eğer yanıp veya kapama ve bir çabayla gözlerini açarak nedeniyle kasları güçlendirmek için izin verir.

Gözler için Egzersizler, genellikle tekrarı "bilgisayar zorlar": değil günde 2 kez ve monitörü kullanarak her saatinde. Egzersiz etkisi masaj nedeniyle güçlendirilebilir. Eğer gözleriniz stresi rahatlatmak için kapattığınızda, tapınağa burnundan yönünde, kaş üstünde ve göz soket altındaki alanın parmak yastıkları masaj yapabilirsiniz.

Bir derin egzersiz ve yavaş nefes ile bitirin.

Çünkü kendi yaş ve yoksul kalıtım, göz için eğitim birkaç dakika sürer, ancak onun sayesinde size (karanlıkta okuma, örneğin) çünkü kötü alışkanlıkları, senin işin doğası nedeniyle gözlerde uygulanır zararı en aza indirmek mümkün olacak. giyen gözlük ve operasyonların fikri sizi korkutuyor Eğer düzenli gözlerini yetiştirmek bunu bir kural almak. iyi bir alışkanlıktır size dönecektir Let görme keskinliği, ve pek çok sorunlar ve yorucu tedavi korusun seni.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.