SağlıkMüstahzarlar

"Gialurom": İlacın hakkında hastaların tepkileri

Eklem hastalıkları, kendi sahiplerine istenmeyen anların çok neden olmaktadır. Bu, güçlü bir ağrı, hareket ve diğer hastalıkların şiddetidir. Bu durumda yardımcı olmak için "Gialurom" ilacı enjekte etme yeteneğine sahiptir. Hastaların Yorumlar ilk enjeksiyon rahatlama getiriyor sonra, hareketler daha emin hale, ağrı geçer derler.

İlacın Açıklaması

İlaç "Gialurom" göre enjeksiyon eklem içi enjeksiyon için bir çözümdür sodyum hiyalüronat. Bu aseptik ve viskoelastik bir madde.

Hiyaluronat fermentasyon işlemi ile elde edilir. Hayvan proteinlerin izlerini içermez ve neredeyse alerjiye neden olmaz. Bu madde, insan vücudu üretir. İnsan vücudunun hemen her hücresinde. Özellikle dermiş onun çok, camsı cisim, pupovidnom spermatik kord ve sinoviyuma.

Hyaluronik asit sinovyal eklemleri yağlar ve güvenli bir şekilde taşımak için yardımcı olur. artrit gibi hastalıklarda, eklem sıvısı viskoelastisite miktarı eklem kıkırdağı üzerindeki yükü artırır ve hareketi esnasında ağrıya neden olan azalır. Sodyum hyaluronat (glıkan) eksikliği, sinovyum dengeler.

Glikan kat eklem kısmının iç yüzeyi. Bu hasar, enflamasyon ve serbest radikaller sinovyum ve kıkırdaktan korur.

Tedavi "Gialurom" elbette (bilgi talimatlar şeklinde bu ilaca bağlı olduğu) Altı ay boyunca ilacın etkisini korur.

enjeksiyonlar endikasyonları

Tıp "Gialurom" sinovyal eklemlerin dejeneratif hastalıkları olan intraartiküler uygulanır (hastaların yorum enjeksiyonlar tabii bir yıl boyunca bazen yeterli olduğunu söylemek). Kural olarak, bu osteoartrit ve osteoartrit olduğunu. Ağrı ve hareket güçlüğü kalça, diz yaralanması ve diğer hareketli eklemler neden oldu. Ameliyat sırasında sinovyumdan ve nasıl ek yağlama eksikliği telafi etmek için bir ilaç reçete. Aktif bir yaşam tarzı lider ortak aşınma engellemek için kullanılır.

Kontrendikasyonlar

"Gialurom" vasıtasıyla etkinliğine rağmen (hastaların yanıtlarının uyuşturucu pahalı ki, ama fiyat verir sonucu haklı) sodyum hiyalüronat karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere enjeksiyon ile tatbik edilemez. Kontrendikasyonlar ilaç iletimi alanında deri bulaşıcı hastalıklar, hem de kıkırdak matrisinin eklem, hasar ya da imha bulaşıcı hastalıklar bulunmaktadır. fakir kan pıhtılaşmasında Yasaklanmış ilaç. 18 yaşına kadar gebe ve emziren kadınlara enjeksiyonları yanı sıra çocuk ve ergenlerin reçete etmeyin.

yan etkiler

Pratik olarak bu olumsuz etkilere neden olmaz ve iyi "Gialurom" ilacı tolere. Hastaların Yorumlar hyalüronik asidin eklem enjeksiyonları ağrılıdır ve yönetim iyi uzman aramaya söylüyorlar.

Tedavi sırasında, insanlar acı saha enjeksiyon ve hiperemi bildirmektedir. Bazı durumlarda, ilaç uygulama bölgesinde şişlik, vücut sıcaklığındaki artış gözlenmiştir.

enjeksiyonu enjeksiyon bölgesinde rahatsızlık kaldırır 5 dakika boyunca soğuk kompres uygulanabilir. Dış analjezikler ve anti-inflamatuar ilaçlar uygulamak tedavinin seyri sırasında İzin.

Kullanım enjeksiyonlar Koşulları

İlaç "Gialurom" sadece intraartiküler uygulanan. Yorumlar enjeksiyonları verimli olduğu düşünülen ve uzun bir süre sonucunu veren. eklem içine ilacı sadece tür kullanımların gerçekleştirilmesi için özel izinle deneyimli hekim olmalıdır.

bir çözelti ile hiyalüronik asit ampul önce uygulanması, oda sıcaklığında 30 dakika süre ile muhafaza edilmelidir. 1 ml - büyük parçalar olarak, diz gibi, çözelti, 2 ml ve küçük uygulanır. Prosedüre göre en fazla 2 ml koymak mümkün değildir.

bir kez Delayuyut enjeksiyon yedi günde. Tabii ki, üç enjeksiyondan oluşur. Tekrarlanan tedavi altı ay daha eski değil gerçekleştirilir.

Aynı zamanda birden fazla eklemlerin tedavisi izin verdi. efüzyon varsa, o zaman bir şırınga ile eklem kaldırılır. Ortak ilacın enjeksiyonu sonrası bu dinlenme durumunda olmalıdır içine. "Sinovyal protez" erken 7 günden üretti.

Çözüm "Gialurom" işlem öncesi eşlenmedi ve enjeksiyon için hazır hale gelmiş (hastaların yorum işlem sırasında, doktor interartiküler uzaya alamazsan, eklem şişebilir ve ağrı olduğunu söylemek).

İşlem öncesi bir ihlal varsa, o zaman ilaç kullanılmaz, paketin bütünlüğünü doğrulamak gerekir. Çözelti bulanıklık veya çökelti değişikliği tonu olmadan şeffaf olmalıdır.

Şırınga tek bir enjeksiyon için tasarlanmıştır. ilaç biçiminde üretilen bir sterilize edilir ve yeniden sterilizasyon yapmak yasaktır. Kalıntıları depolama çözümü tabi değildir.

Prosedür antiseptik tüm kurallarına uygun olarak gerçekleştirilir. alkol ile yağlanır enjeksiyon yerleştirin ve kurutma bekleyin. Sonra enjekte. işlem için şırınga steril kılıftan çıkarılır ve koruyucu kapağı kaldırılır. Bu iğne koymak ve çevirerek sabitleyin. Gırtlak maskesi hava çıkarılır. uygulandığında ağrı varsa, prosedür derhal durdurulur.

Dikkat

"Gialurom" izin verilen dozu aşan ve reçete etmeyin anda sahip (yorum çözümün tek enjeksiyon için 800 ila 5000 ruble gelen bir uzmana ödemek demek).

Tedavi geri çekilmesi gerektiği önce olduğu akut evrede inflamasyon varlığı için bir anket terapötik elbette başlamadan önce.

enjeksiyondan sonra hasta eklem yük maruz izin verilmez. Işlemden sonra birkaç gün boyunca böyle nazik bir tedaviye uyması önerilir.

Eğer işlemden sonra eklem ağrıları yaşarsanız doktora danışmalısınız.

ilaç, diğer eklem içi enjeksiyon ile aynı anda, ayrı veya aynı enjektör diğer ilaçlar ile karıştırılmaz.

Depolama koşulları, salım sağlama biçimi, yapı

Hazırlık 2 ml tek kullanımlık şırıngalar yapılır. Ürünün 1 ml'lik sodyum hiyalüronat içeren - 15 mg; Sodyum klorür - 9 mi; enjeksiyon için su.

Paketlenmiş preparasyon karton kutu 1 ya da şırınga 3. Elbette kullanım için ayrıntılı talimatlar ekli.

Sıcaklık + 25 ° C 'de, sadece orijinal ambalaj içinde depolanan tedavisi. Yeri depolama çözümü, serin, kuru ve güneş ışığından korunmalıdır. "Gialurom" yasak dondurma.

Çözüm "Gialurom": muadilleri

İlaç hastayı uymayan olursa, doktor onun yerine çalışacak. etkinlikleri inferior ve değil bazen üstün etkinliği "Gialurom" karşıtları anlamına gelir. En popüler şunlardır:

  • "Atri Ing" (Kore, Yoo) - 3700 ruble;
  • "Fermatron", "Fermatron artı" ve "Fermatron C" (UK) - 4000, 6000 ve 13000 dümen;
  • "Ostenil®", "Ostenil® mini", "Ostenil® artı" (Almanya) - 3500, 2500, 8500 ruble;
  • "Dyuralan" (ABD) - 15500 ruble;
  • "Sinokrom", "Sinokrom forte" (Almanya) - 3000 ve 6000 ruble;
  • "Suplazin" (İrlanda) - 3000 ruble;
  • "Intradzhekt Gialuform" (Rusya) - 3550 ruble;
  • "Giastat" (Rusya) - 2250 ruble.

Bu "Gialurom" ile değiştirilebilir bazı ilaçlar vardır. Bu fonların seçimi kendiniz olamaz yapmak için çok Her biri kendine has özellikleri vardır. analogları olarak kabul edilmez şekilde tabletler veya kapsüller içinde ilaçlar intraartiküler enjeksiyon yerine geçemez. Merhemler, sadece enjeksiyonları ile tedavisinde kullanılır.

maliyeti

bir şırınga hazırlık "Gialurom" için fiyat etrafında 4000-5000 ruble gezinip. İlaç sadece eczanede satılan ve reçetesiz satılmaktadır edilir.

İlaç "Gialurom": Doktorların yorum

Uzmanlar "Gialuromom" enjeksiyonları dejeneratif patolojiler uzun süreli etki sağlaması dikkat edin. kıkırdak deforme edilir ve tükenmiş ama tamamen yok edilmez zaman kullanılır.

Tedavinin gidişatı iki projeksiyonları yaralanan eklem röntgeni yürütülen önce. Kan ve idrar laboratuvar analizlerini atayın. eklem iltihabı varlığı için kontrol edin. Sıvı bunun kaldırıldı.

İlaç osteoartrit 2 ve 3 derece etkili olacak ve osteoartrit tedavisinde 1 derece hiçbir etkisi olmaz. İlaç osteoartrit ve osteoartrit gelişmesini engeller. Bu kıkırdak yıkmak değildir. kıkırdak kayma. Derin bağ dokunun elastikiyeti ve esnekliğini arttırır eklem içine nüfuz eder. Çünkü bağlı osteoartrit kıkırdağa çok etkilenen ilacın bu özelliklerin şok emici kapasitesini yeniden kazanır. Ağrıyı azaltır ve eklem hareketliliğini artırır.

Hastaların Yorumlar

Onlar hasta "Gialurom" ilaç değerlendirme etkinliği hakkında konuşun. o 1 enjeksiyon için yeterli mi? Bu tedavinin başlamasından önce birçok kişi tarafından sorulan soruydu. Tedavi zamanlanmışsa Kural olarak, doktorlar tedavinin tamamını almak tavsiye ve bir hafta sonra uygulanan üç enjeksiyondan oluşmaktadır. Tek atış kolay adımda artrit gelişimini uyarabilir fakat şiddetli vakalarda için en az üç olmak için gereklidir.

birçok hastanın sözleri itibaren ilaç iyi tolere edilir ve iyileşme ilk enjeksiyondan sonra gelir. Prosedür kendisi çok az insan acı ve nahoş olarak, zevk verdi olduğunu. tedavi sürecinin etkisi yıllarca sürer unutmayın.

eklem sıvısının İşlem öncesi çıkarıldı ve iltihap varsa, o zaman kaldırın. Bu amaçla, bir takım ilaçlar aralarında hormonal maddeler bulunmaktadır, reçete.

şişme, ağrı ve hareket ateş: Bazı insanlar enjeksiyon yeri giriş sonra ortaya çıkan yan etkileri söylüyorlar.

Doktor doğru yere almaz zaman Kural olarak, bu tür durumlar ortaya çıkar. Prosedür doğru yapılırsa, o zaman belirtiler yakında ajan "Gialurom" uygulamasından sonra kaybolur.

İlacın Yorumlar tedavinin yüksek maliyeti kaydetti. tıp da ipuçları kurtaramadığı için ödenen ucuz artı eklem içi yönetim değildir. Hastalar çok iyi bir doktor seçmek için teşvik edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.