Haber ve ToplumPolitika

Lordlar kamarası

Lordlar Evi içinde Parlamentosu Üst onun arkaik kurumda eşsiz - İngiltere'de. Bu laik ve manevi lordlar denilen rakipler bulunmaktadır. Ev mevzuatı ortaya koymamaktadır üye sayısı (1994 1259 yılında yaşıtları parçasıydı).

Parlamentonun oturumları düzenlenmektedir Westminster Sarayı, resmen (Lordlar Kamarası emrinde ve Commons sadece resmi olarak) Kraliyet denir rağmen, bu amaç için özel olarak inşa edilmiş. Lordlar Kamarası dekorasyon oldukça anımsatan ajur oyma paneller ortaçağ kilise, ölçülü.

koltukların toplu üzerine meslektaşları aittir , kalıtım hakları onlar baronları az olmamak asalet unvanları vardır. Kalıtsal eş 21 yıl yaşını doldurunca Parlamento toplantılarına katılma hakkına sahiptir.

Lordlar Bölüm yaşam boyu durumu (yani hak ve kadınları, aralarında ünlü Barones sağlayan 1958 yılında yaşam boyu yaşıtları üzerine yasayla böyle bir hakkı var Margaret Thatcher). House yargı yetkisinin kullanılmasında için Kraliçe tarafından atanan 26 dini, 12 denemeler ( "Temyiz sıradan Efendileri"): Ayrıca, mesajların Lordlar iki kategori vardır. Onlar asalet bir başlık yok ve akranlar değillerdir. Lordlar Kamarası yapısı yabancıların girmesini öngörmemektedir emsalleriden başarısız oldu ve ihanetten suçlu.

Lord Chancellor - - Meclisi Başkanı, yasama, yargı ve yürütme içinde işlevlere sahiptir hükümetin dalları. O hükümetin kabine üyesi ve hukuki hizmet başıdır, tartışma sırasında başkanlık. Bu başpiskoposu Kenterbiriyskogo hariç, diğer bireylerle karşılaştırıldığında (Kraliyet ailesi sonra) avantajları vardır, ülkenin en yüksek sivil yüzüdür.

varlığını başından itibaren, Lordlar Kamarası, sadece toprak aristokrasisinin temsilcilerinden oluşuyordu. Şu anda bu pozisyon daha büyük ölçüde muhafaza edilir. ikinci sırada sayısında Memurlar. eş üçüncü grup - CEO. Odası Özelliği oylamadan önce Bileşiminde öngörülemeyen ve belirsiz değer olmasıdır.

yün bir çuval - Lordlar Kamarası renkli cazibe tanınır. Hangi Lord Chancellor toplantılarında oturur, kırmızı kumaş osmanlı döşemeli olduğunu. Gelenek altı hakkında asır önce, Edward III Krallığı için bu ürünün önemi herkesi hatırlatan amacıyla getirilmiş.

Lordlar Kamarası, boyutu yaklaşık 30h15 metre küçüktür. Sağ ve yukarı kademeli olarak yükselen, kırmızı kanepe bulunan ünlü "vulsaka" (yün çanta) sol.

1911 yılına kadar beyleri geçirildi herhangi tasarıyı reddetme hakkına sahip Avam Kamarası tarafından. erteleme süresi farklı projeleri için bir yıldan aya değişebilir - Ama şimdi onlar için askıya veto sadece hakkını kaydedilir. "Hansard" denilen meclis toplantının resmi raporu.

Maaş İngiliz lordları hakimler, hoparlör ve aynı anda Bakanlar kompozisyonuna girdiği olanlar hariç alamadım. Ancak, toplantılarda olduğunu zamandır masrafları için tazminat alma hakkına sahiptir. 149.000 lira yıllık maliyeti Rabbin ortalama içeriği.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.