Haber ve ToplumEkonomi

Gelir birden fazla kaynak. ailenin gelir kaynakları

Bu makale birden fazla gelir kaynakları gerektirir ne olduğu sorusuna ve bunları nasıl oluşturabilir odaklanacaktır.

Bir maaş yeterli değil

durumunda ana gelir kaynakları olduğunu - ücretler sadece aile üyeleri, oldukça istikrarsız mali pozisyondur. Pencere finansal kriz bir kez izlenebilir, bu özellikle doğrudur.

Gelir bu kaynaklar beslemek için bir yere ihtiyacım nedeniyle iş ve ailenin kaybına üst üste ve (örneğin bir banka kredisi gibi) diğer mali yükümlülükler vardır eğer aynı derecede önemli bu konu vardır. Bu durumda, daha başka yerlerde kazanç yardım seçeneği.

Bu nedenle, tematik literatürde gelir birden çok kaynaktan gibi kavramların yorumlanması bulunabilir. Böyle yaratılması bu finansal özgürlük oluşumuna katkıda bulunacaktır. Özellikle gelir bu kaynaklar pasif olacaksa. Başka bir deyişle, kar olursa olsun çalışan ya dinlenme bağımsız olarak, insanlar tarafından kazanılan.

Pasif gelir kaynakları

Yani, ne oldu ve ne kriterlerle değerlendirilebilir:

1. Kendi işinizi kurmak. Biz operasyonda herhangi bir ilgisi gerektirmeyen faaliyet bu tür bahsediyoruz, ancak, erken bir aşamada çok fazla dikkat gerektirir.

2. bağışlanan özelliğinden gelir kiralamak. Bu özel bir mülkiyet Rusya'da ve yurtdışında olabilir. aile gelir tür kaynaklar oldukça kararlıdır. İlk aşamada yurtdışında gayrimenkul olması tavsiye edilir.

3. Telif hakkı - basılı veya ses ve video malzemeleri çeşitli yanı sıra bizzat yaratılan buluşların ürettiği gelirin bazı ilginç kaynaklar. Böyle kazançların kaynağının telif oluyor.

4. Banka mevduat ekstra bir gelir en yaygın kaynağıdır. Bu kazanç pasif türüdür faizle bankada, para belirli bir miktar yatırım yaparak oluşturulur.

hangi sırayla daha iyi olarak gelir elde etmek

Bugün ailede gelir tek tip varsa, uzmanlar giderek diğer eklemenizi öneririz.

Gelir birden fazla kaynak: onların yaratma

elde etmek için onların başarıları ve gelişmeleri başarıyla uygulanması için ek kazanç gelecekte bunun belirli bir işlem dizisini yapmak gereklidir:

- bir gelir kaynağı oluşturmak için planlanan edildiği eylem, seçilen ders;

- onun oluşumunun belirli bir plan hazırladığı;

- eyleme bu planı uygulamaya koydu.

Gelir Diğer kaynaklar

Pasif ek olarak, aynı zamanda gibi gelir böyle kaynaklar vardır:

- çalışmasıyla Ödülü;

- hasar dengeleme ve giderilmesi;

- emeklilik;

- Burs;

- Nafaka.

Gelirler ve giderler

Düzenli kazanç ailesini aldıktan tabi olarak, bu harcama planlaması uygun bir seviyede mümkündür. Ancak genellikle, gelecekteki aylık ödemelere giderlerini tahsis, şu ilave ödemeler için ihtiyaç bulabilirsiniz. Böylece, ek mali planlar görünebilir.

o düzensiz kazançlarına gelirse, tamamen başka bir şeydir. Bu büyüklüğü belirsiz ortalama aile önceki yıla ait gelir ve son bir ay içerisinde kendisinden beklenen minimum miktarda ne tür hakkında noktası kaldığı sürece Bu durumda gelir ve giderlerin kaynaklar daha zor planlamak için.

her aile bütçesi için önemli bir sorunu, bir gelir kaynağı minimum boyutta uygun olarak planlama olduğunu. Ve fazlasının durumunda ek ihtiyaçlarını karşılamak için onlara rehberlik etmek mümkün olacaktır.

Gelir Güvenlik kaynakları

Bu durumda bir kez daha ana gelir kaynağı, ve hatta daha yanında, evde olmaları ihtiyacını tekrarlanması gerekir. Bir aile üyesi sadece sosyal fayda alırsa Örneğin, daha sonra vatandaşın statüleri kaybına yol açacaktır cari mevzuat değişiklikleri olasılığı vardır böyle yararların alınması için belirli kriterleri karşılar.

En iyi seçenek - tüm güçlü kuvvetli aile üyeleri çalışmak. Bu durumda, onlar gelir olmadan bırakılmadı şirketin ailesinin herhangi yeniden örgütlenme durumunda işin farklı yerler, sahip olmalıdır. Aile geliri birçok faktöre bağlıdır, ancak verimli planlama kaynakları arasında onların dağılımı ile gelir artışının etkisini artıracaktır.

Gelir Ek bir kaynak

Bir üzere ek gelir size (baz ile birleştirmek mümkünse) geçici iş bulmak deneyebilirsiniz.

Her kişi o hobi olarak anlar kendilerine özgü yeteneklerini vardır. Bir örnek el olup. Böylece, örme ürünler iyi bir gelire sahip satılabilir, bunlar sipariş yapılabilir.

Bir başka örnek olarak, bahçe ve sebze bahçesi sürükleyerek. Nedeniyle sonbaharda topraklarının başarılı satış da ek gelir elde edebilirsiniz.

Böylece, bu tür faaliyetler zevk ve belki küçük ama yine de kazanç hem getirecektir.

aile bütçesinin harcama parçası

Maliyetleri - Herhangi önemli bir parçası ailenin bütçe planlama. Sonuçta, onların optimizasyonu tüm üyelerinin refah bağlıdır. Genellikle ailelerde gelir üzerinde harcama fazlalığıdır. Bu durum kredi böylece bile ilgi ile zamanında geri ödenmesi gerektiğinden, daha sonra aile bütçesinin harcama kısmını artırmak bankalar krediler, içinde alarak vesile olur.

aşağıdaki gibi harcama ana öğeleri olarak kurşun ihtiyaç vardır:

- Gıda, barınma, giyim ve sağlık ile ilişkili maliyetler;

- ders ve dinlenme ile ilişkili çocukların eğitimi.

Bu gereksinimler tüm dünyaya aynıdır, ancak aile üyelerinin kazanç düzeyinde farklılık sadece. Bazı ebeveynler için okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların eğitim, gelir düzeyine göre, (örneğin yabancı dil gibi) yavruları elemanlarına ek eğitim sağlayabilir ki, bu çok daha ucuzdur. Gelecekte ikincisi ebeveynlerin kendileri daha iyi eğitim kalitesi ve buna bağlı olarak hayat olacaktır.

Gelir kaynağının boyutuna bağlı olarak, insanlar tatillerini planlıyoruz. Yani, bazıları için, bu bahçede çalışmasında ifade, ama diğerleri için olacak - yabancı bir çare bir gezi.

Maliyetler yanı gelir olarak, kalıcı ve geçici olabilir. belirli bir süre (örneğin, ayda bir kez) tekrarlanır olanlar birinci atanabilir:

- bir fatura;

- kira;

- kredilerin geri ödeme;

- sigorta primleri;

- Öğrenim ücretleri;

- taşıma maliyetleri.

şöyle Rastgele maliyetlerdir:

- bakım ve tamiri;

- ekipman satın alımı;

- muayene ve hastalık için maliyetleri.

oluşan sözde "önemsiz" maliyetleri de vardır:

- para cezaları ve cezalar;

- çeşitli ücret (su ile dolu, örneğin, mahfaza onarım komşular);

- Zamanında ödenmeyen yükümlülükleri için ilgi.

Bu makalede açıklanan malzemeyi Özetle, aile bütçesinin derleme herhangi bir "sosyal birimi" ayrılmaz bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Sadece etkili bulunabilir planlama ve yeterli mali düzeyi ile ailenin içinden.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.