Entelektüel gelişimiDin

Geleneksel Afrika dinler

Altı biri dünyanın bazı bölgelerinde Afrika olduğunu. Bu iki denizi (Akdeniz ve Kızıl) ve iki okyanuslar (Atlantik ve Hint) tarafından yıkanır büyük bir kıta olduğunu. kendi topraklarında bir elli beş devletler, bir milyardan fazla insan var.

kendi inanç ve gelenekleri ile dünyada orijinal ve benzersiz, bu bölümü halkları. Afrika'da en yaygın Hangi dindir? Ve neden kıtada kadar popüler? Afrika'dan başka hangi din biliyoruz? Onların özellikleri nelerdir?

dünyasında en sıcak yerlerden biri hakkında ilginç bilgilerle başlayalım.

Afrika: İlginç Bilgiler

İşte bulundu en eski insanların ilk kalıntılarıdır. Bilim adamları insanlığın dünyanın bu kökenli olduğunu kanıtlamıştır.

fetişizm, antik kültler ve fedakarlıkların: Böyle Hıristiyanlık, İslam ve Budizm gibi en ünlü dünya dinleri ile birlikte, kıtanın bazı bölgelerinde, egzotik Afrika halklarının dinleri vardır. ibadet - çoğu alışılmadık arasında yıldızı Sirius Dogon kabilesine, kıtanın batı kısmında birçok kabilelerin birinde yaygındır. Tunus'ta, örneğin, İslam'ın devlet dini olarak kabul edilir. Onun nüfusun çoğu itiraf.

İlginçtir, en egzotik birinde Afrika ülkeleri - Etiyopya - güçlü duyguları ifade etmek alışılmış değildir. Sokaklarda duygu herhangi tezahüre ve halka açık yerlerde kaçınmalıdır.

En yaygın dinler biri - İslam

7. yüzyılda ortalarında Kuzey Afrika Araplar tarafından fethedildi. Işgalciler İslam'ı getirdi. vb belli hakları elde etmek, vergi muafiyetleri - - yerli halklara ikna çeşitli önlemler kullanma .. Araplar yeni bir din uygulamıştır. İslam kıtada ve Hıristiyanlık yarıştı bazı bölgelerde hızla yayıldı.

19. yüzyılda Afrikalı din

ilk Avrupa kolonisi 15. yüzyılda buraya geldi. Yana Afrika'da o zaman Hıristiyanlığı yaymaya başlıyor. harika, kaygısız dünyanın ötesinde varlığı - - Bu dinin önemli fikirlerden biri yerel örf ve kültleri yansımaktadır. Bunun sonucu Hıristiyanlığın yaygın bir gelişmeydi. Kıtada sadece okuma yazmayı öğretti, aynı zamanda yeni bir din ortaya ettiği Afrikalı çocuklar için okullar inşa etmek. 19. yüzyıla gelindiğinde, Hıristiyanlık zaten Afrika'da yaygın yayıldı.

Ortak kültler ve Afrika'nın dinler

Ama tanınmış dini inançların önermeleri algılama, Afrika nüfusu korumak ve antik kültler devam ediyor:

 • liderin kült. Çeşitli formlarda birçok Afrikalı kabileler halinde yayılır. lideri bile dokunmadan, bir büyücü veya bir rahip olarak ve Afrika'nın bazı bölgelerinde tedavi edilir için ölüm cezası ile cezalandırılır. Kabilenin kafa sıradan biri olamaz şeyler yapmak mümkün olmalıdır: ölülerin ruhları ile iletişim kurmak için, yağmur getirir. o onun görevlerini yerine etmezse, hatta öldürebilir.
 • voodoo kültü. gizem dinleri biri kökenli Batı Afrika'da. Bir kişiye doğrudan ruhlarla iletişim kurma fırsatı verir, ancak hayvan kurban etmek gerekir. Rahipler, hasta iyileşmek laneti rahatlatmak. Ama voodoo din Kara büyü için kullanıldığı durumları bilinmektedir.
 • atalarının veya alkollü kült. Bu Afrika'nın geleneksel dinler arasında önemli bir yer işgal eder. Özellikle tarımsal ve kırsal kabilelerin gelişti. Bu ölümden sonra insan ruhunun var olmaya devam eder ve bir ağaç, bitki veya hayvana taşıyabilirsiniz inancına dayanmaktadır. atalara ruh sıkıntısından kurtulmuş günlük yaşamda yardımcı olur.
 • hayvanlar ya da zoolatry kültü. Bu vahşi yırtıcıların insanın korkusu dayanmaktadır. Özel saygı leopar ve yılan memnun.
 • şeyler ve nesnelerin kült - fetişizmi. Afrika'da en yaygın dinler biri. ahşap, taş, heykel ve daha fazlası: ibadet Nesne herhangi bir adamı vurdu şey olabilir. konu kişi için ne isterse olsun yardımcı olursa, o takdirde, başka değiştirilir, çeşitli teklifleri getirdi.
 • Iboga - en sıradışı din Orta Afrika'da. Bu narkotik bitki adını aldı kullanımı halüsinasyonlar neden olur. Yerliler bu aracı kullandıktan sonra, ruh bir adamın bedenini bırakır inanıyoruz ve o hayvan ve bitkilerin ruhları ile iletişim yapabiliyor.

dinlerin Afrikalı insanların Özellikleri

Afrika halklarının dinlerin ayırt edici özelliklerini listelemek için ilginç:

 • Ölü için saygı. ruhlardan yardım istemeye ile özel ritüelleri yürütün. Ölümler yaşam varlığına büyük bir etkisi vardır.
 • cennete ve cehenneme inanç eksikliği, ama orada Afrikalılar gelen öbür fikri.
 • talimatlar yaşlılar kayıtsız şartsız yapılması. Afrika geleneklerine dayanan genel, kültür ve din olarak yaşlıdan gence doğru sözlü tarih yoluyla yaşamın ve toplumun temel kavramları, iletir.
 • Birçok yılında Afrika kabilelerinde, üstün bir varlığa bir firma inanç dünyayı kim yarattı ve yeryüzünde bütün hayatı yönlendirir. kuraklık, sel, toplumu tehdit: Sadece istisnai durumlarda ulaşılabilir.
 • İnsanın mistik dönüşümü inanmak. insanların özel kültlerinden yardımıyla fiziksel ve zihinsel yeteneklerini güçlendirebilir.
 • gizemli özelliklere sahip ibadet Nesneler.
 • tanrılara Fedakârlıklar kimseyi getirebilir.
 • büyürken, evlilik, çocuk doğum, ölüm: Farklı hayatında dönemler ile ilişkilendirilmiş farklı ayinlerin bir sayı.
 • Arazinin doğa ve aşk yakınlığı.

En popüler gelenekler ve Afrika'nın gümrük

Değil dünyada tek bir ülke turistlerin böyle ilgi çekmektedir. Bunun bir nedeni ilginç gümrük büyük bir sayıdır. Bunlardan en ilginci düğün ritüelleri ve aile hayatına ilişkilidir. İşte bunlardan bazıları:

 • gelin damadın evine doğru yürüyor ve onun çeyizini taşımaktadır.
 • gelecekteki kocası ve kadının ev ona bağırmak olacak. Eylemler çift mutluluk bulmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
 • Düğünden sonra, karı koca dışarı çıkmak için birkaç gün yok.
 • Etiyopya'da, kadının vücudunda daha yara izleri, daha mutlu o kabul edildiği bir kabile Hamer, ev. aşk kocası kanıtı haftalık dayak vardır.

Turistler için bilgi

Afrika - inanılmaz ve egzotik dünyası, dünyanın dört bir yanından seyahat çok sayıda çekiyor. aşağıdaki ipuçlarından burada dinlendirin yeni bir benzersiz bilgi ve pozitif duygular bir sürü getiriyor, ama kötü sona erdi değil:

 • gümrük ve halk gelenekleri hakkında olumsuz ifade etmek değil.
 • Birçok Afrikalı din açık elleri ve ayakları ile sokaklarda yürümeyi kadınları korusun.
 • sakinleri büyük bir içtenlikle size tepki için, yerel lehçesinde birkaç kelime veya kelime öğrenmek gerekir.
 • değil alenen Afrika'da duygularını ifade yapılmış hugs ve öper, dikkatli olun.
 • aksi takdirde bütün kalabalık tarafından saldırıya olacak fakirlere para vermeyin.
 • Açığa Çıkarma giysiler iyi plaj için bırakılır.
 • yeri veya ilgi noktasını fotoğraflamak Beğendim, birçok durumlarda, kameralar izin verilmez, görevliye izin istemelidir.

Sonuç olarak

Afrikalı dinler çeşitlidir. her vatandaşın kendim için kendi zevkine göre olacak birini seçmek hakkına sahiptir en önemli şey. Tabii ki, yine ibadet çeşitli kültler ve turistler için uygun değildir ritüelleri, oynadıkları kıtada yerleri, ancak barış ve esenlik korunması amacıyla Afrika dinin bütün bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.