OtomobilArabalar

Nasıl onun yerine üretmek için iç CV eklem ve nedir?

Mafsalları - bir kısaltmasıdır "sabit hız ortak." Aslında, bu parça aracın tahrik milinin bir parçasıdır. Bir diferansiyel - Bir yandan menteşe diğer taşıma göbeği içine sokulur. SHRUS ana işlevi göbeği rulman vasıtasıyla tahrik tekerlekleri motordan dönme enerjisini aktarmaktır.

ömür

Basit yapısı ile sabit hız mafsalları 100-110000 kilometre ilgili sorun olmadan sürebilir. Ama eninde sonunda bu yedek bozulursa, her araba meraklısı, en azından yüzeysel olarak, hem de iç ve dış CV eklemlerin yedek nasıl olduğunu bilmelidir.

Nasıl öğe bozulduğunu belirlemek için?

İlk olarak, kilometre, elbette vardır. arabada bu run ulaşan açıldığında direksiyon ile ön göbek yakınında karakteristik krizi görünmeye başladı, o zaman, sabit hız mafsalları içinde veya dışında bir arıza durumuna geldi. durana kadar cihazın durumunu kontrol ve yerinde olabilir, kaydırma tekerleği. Orada karakteristik sesler vardı Eğer öyleyse korkular haklı bulundu.

Nasıl iç CV eklem hakkını yerine?

Önce, bir düz asfalt veya beton zemin üzerinde uzaklaştırmak gerekir. Sonraki bir katı destek üzerinde bir gövde kısmının bir ön kısmına yüklenir ve yatak sabitleme bir somunu çevirerek göbeği. Sağ tarafta veya öyle olacak Sol tarafta, kırık CV eklem konumuna bağlıdır. Genel olarak, yine aynı işi üretmek ardından bin kilometrelik bir çift için, çiftler halinde menteşeleri değiştirmeniz önerilir.

Ama işe dönüş. Başarıyla iç CV eklemi kaldırmak için, anahtar 19 milimetre alıp bağlantı elemanları rotilini ve kesin direksiyon meme itme. Sonra, ele almak gerekir fren kampanası veya diske kamalı mil ucundan göbeği getirmek ve ani bir (ne araba fren sisteminin türüne bağlı olarak). Bir sonraki adım olarak payanda ayrıca aşağıdaki işlemi gerçekleştirmek müdahale etmemesi için kenara konur. Şimdi tamamen PPC vites ayrılana kadar aynı anda Yüzeyinde küçük çekiçle vurduğunda için direksiyon milini almak gereklidir. Çıkarılabilir parçaların yüzeyine zarar vermemek için The Beat, pek yok.

çalışmalarının son bölüm

Daha sonra, bir tezgah üzerine iç CV ortak koymak ve bir mengene içinde kelepçe. Eski menteşe içine preslenmiş ve yerine yenisi yüklemek. Yeni bir menteşe ile Şaft montaj yerine geri ayarlanır - şanzımanın bir ucu, diğer - göbek splined bölümü. Bundan sonraki bütün montaj tersten adımları tekrarlayın. cihazları monte ederken de feryat eklem dikkat edin. İç CV eklem deformasyonları ve mikro çatlakların ile silgi hasar görmüşse, değiştirin emin olun. Zaman (bütün parçaları demonte) varken, günah bu fırsattan yararlanmak için değil. anter son değiştirildi veya hiç deformasyon sahiptir eğer, tabii ki, bu gerekli değildir, yeni değiştirilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.