ModaGiysi

Kaftan - bu anlama geliyor?

Eski günlerde olduğu çok daha daha modern dandies kelimelerin terminolojide. Nedeni basit. Günümüzde moda endüstrisi toprak ve tüm halkların tüm alanlarını kapsayan, yeni kelimeler farklı dillerden ödünç ve neredeyse kullanıma girmesi çok hızlı bir şekilde değiştirmeden edilir. Örneğin, bir zamanlar şimdi pantolon, kot pantolon, pantolon, aynı zamanda spor ayakkabıları, tozluk, chinos, korderoyzami, kloshami, kargo, Jodhpur Fife afgani ve t sadece anılan, ortak bir kelime "pantolon" olarak adlandırıldı. D.

İade kaftan

Kelime "elbise" birden fazla anlama sahip - bu ve tek parça etek ve bluz ve giyim kendisinin bile adı ile bağlıdır kadın giyim,. Kaftan - geniş elbise, sadece modası geçmiş, eskimiş eşanlamlı olarak aynıdır. Kısa bir süre önce kaftanlar bir şekilde bir kadının gardırop bir nesne olarak moda olmuştur , uzun elbise bazen yere. Yani kelime kaftan yeniden modern bir hale gelir.

kaftan nedir

1911 yılında piyasaya kitap DL Mordovtseva "Rusya'da harika tarihsel kadınlar", kelime anakronizmleri "ohaben" ve "gösterişsiz ceket" birbirini çoğaltarak, yan yana. ansiklopediler eskimiş açısından, Rus kaftan varyasyonlarını temsil etmektedir. Şimdi ceket ne anlama geliyor? Bu yaka olmadan elbise, uzun kollu gömlekler ve bu ön fermuar, alta değil. giysi düz kolları veya bileklere kadar alevlendi. genellikle çok uzun daha önce soğukta yerine eldiven kullanılmıştır yırtmaçlı kollu, yanı sıra cepleri olan antik şövalyeler kat belli belirsiz anımsatır orijinal hacimsel yapıyı sonunda. Şimdi onlar başka, son derece dekoratif bir amacı vardır. Kaftan - Konu modacılar gardırop. Bu tarz elbiseler kadın yazlık yerlerde görülebilir. silüet uçan Ücretsiz elbiseler mükemmel kavurucu güneşten korumak ve hareket basılı tutmayın. Eski Polonya ceket omuz kollu ve gür vardı ve yavaş yavaş bileğine dirsekten daralır. Osmanlı yan dikişleri yüksek yarıklıdır da düz oldu. Rus ceket, ceketinin - giysi ince siluet ve bel hattını kesme çan altına uzanır. Şimdi bu tarz "New Look" denir. Dil - canlı ve hareketli sistemi. kelimelerin sözcük anlamı aynı değildir. Zamanla birçok kelime tamamen kapalı die veya bunların anlamını değiştirir. Kelime kat, epanche, Shushun veya tamamen kullanım dışı ya da başka bir biçimde kullanılmıştır. erkek gardırop konularını anlatırken dönem "pantolon" Terzi artık sadece kullanılır. kadın pantolon cephaneliği olarak, ama dikiş adım ve tarihsel pantolon geldi edilir desen kırktan fazla çeşit var. O, komik bir şey gibi değil mi görünüyor? Kısa elbise, kesme ve benzeyen palto bitirmek - Bir tunik. Ama Otantik Yunan tunik Modern uzun bluz ile ilgisi yoktur.

Ne kaftanlar mağazalarda satılmaktadır

Onlar bir kat satın eğer yabancı bir moda butik marka giysi gidip Sorulursa, uzun bir seçim sunulacak , plaj elbiseleri ev için veya festival kutlamaları için. Genç satış elemanından bu depolar temsilen kaftan ne anlama geliyor? Bu uzun elbise kesim, etek ucu ve kovan kenarları boyunca Döşeme çeşitli geniştir. Bitirme zıt olan bağlama önyargı veya alacalı örgüyü. elbise kat genellikle ön kısmı ve arkalık bitişik siluet bir üst sahiptir. İçinde hiçbir perdeler, volanlı, fırfırlar, kabarık yaka şöyle dursun, küçük bir stand-up yaka olabilir.

Çağımızın ünlü moda tasarımcıları Kaftanlar

Genç moda tasarımcıları örnek, muhry, THAEM, metyu Uilyamson için, Afrika, Asya ve Arabistan halklarının kat odaklandık.

Bizim ünlü vatandaşı - tasarımcı Vyacheslav Zaitsev, Rus tarzında yaptığı lüks koleksiyonlarında yeni yaşam kaftan-Coat verdi. Onun tabaka - bağlı korse ile bel dişi kısa kaplama ile kesme ve trapez alt genişlemektedir. Bu koleksiyonu oluşturmak için ona ilham O eski giysiler, tek renkli kumaştan yapılmıştır. O lüks dolgusu, geleneksel başörtüsü Pavlovski'nin Posad fabrika ile malzemelerden yapılmış şaheserleri.

ilham moda endüstrisinin Couturier yüksek kademeleri genellikle antik el sanatları müzeleri depolama açın. Dolce ve Gabbana "Bizans'ın" ceket çarpıcı lüks parıltılı taşlar ve altın nakış koleksiyonda - Bir elbise düz, çok basit kesme, Rus çarları bir elbise benzeyen.

Kenzo de kendisine verdi safari stili. Düşürdüler omuzlar, geniş bant, haki kumaş - eski bir Rus elbise çok tuhaf bir vizyon. Roberto Cavalli kamuoyuna sunmuştur en ince şifon hayvani desen inanılmaz kadınsı uçan elbise-kat olduğunu.

kıyafet rakamları farklı türde bakar nasıl

Konu ceket tükenmez. Bu adı altında rakamlar her türlü üzerinde mükemmel oturmak çok farklı elbiseler ifade eder. Bunlar her yaş grubu için uygundur. Yan dikişleri ve ön üzerinde bölümleri boyunca dikey boru ile uzun ceket daha dar ve zarif bir bayan şişman fiziği ve düşük bayan büyümesini eklemeyi kolaylaştırır. İnce figür göğsüne dekorasyon bele bir kemer bu yeterli değil oralarda baştan çıkarıcı hacmini verir. ceketli Kadın daha ince, seksi, yumuşak görünüyor. Ama başlangıçta giysi bu tür erkek gardırop konularına aitti.

adamlar tekrar kaftanlar giyen misiniz

Uzun süre farklı zamanlarda Kaftanlar üniforma vardı giyim askeri. Onlar zengin, plastronda tutturdu metal düğmeler ile dekore örgü ile işlemeli tarafından desteklenmiş kürkü, indi edilir çıkarılabilir yaka. Şimdi modern bir adamın kat sadece çok büyük zorlukla bulunabilir. Eğer başarırsak, bunu giymek ve bunu giymek için cesaret gerekir. Kadınların tarafına kadar bu konuda Moda, ama kısacık ve çok değişkendir. Kim bilir, belki yakında tekrar kaftanlar giyen adamlar olurlar. Moda değişiklikleri, bazı tercihler diğerlerini yerini almaktadır. Ama anlam aynı ceket kalır - bu kullanışlı ve pratik dış giyim olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.