Sanat ve EğlenceFilmler

Filmi "Elmas Kol": müdürü, aktörler ve rolleri

halkın sesini - tüm zamanlarda, farklı ülkelerde, söz konusu sanat düşünüldü. Gelişim ve teknolojik ilerleme filmlerin kalitesinde önemli bir artış elde etmek için 50 yıl içinde izin verdi. Sinemanın artan popülaritesi sinema katılımıyla bir artışa yol açtı. nüfusun büyük bir bölümünü oluşturmuş filmi hayranları, bu sanat formunun eğitim etkisine tabi tutuldu.

Sanat - dayanılmaz bir kuvvet

olağanüstü keskin bir zihin, eski bir istihbarat ajanı ile Leonid Gaidai, küçük görmek mümkün oldu büyük arkasında gizlenmiş. Filmde "Elmas Kol" yönetmen bu tekniği kullanmaktadır. Semyon Semyonoviç Gorbunkova tatlı masum komik maceralarını için alegorik Sovyet rejiminin koşullarında insan varlığının anlamsızlığını gösterir.

ülkedeki sosyalist sistemin çeşitli dezavantajlara ortaya komedi türünde resim, - filmi "Elmas Kol" (- 1969 kuruluş yılı) sinema üzerine ekranları yayınlandı. atmosfer masalı dalmış ilk çerçeve görüntüleyicinizden. O günlerde, ülke dışında yürüyüş bir hayal oldu. yurtdışında seyahat yasağı "demir perde" insanlar tarafından çağrıldı. filmi "Elmas Kol" nedir? arsa üzerine inşa yönetilmez Ana karakter SS Gorbunkov basit çalışanın yurt dışında turistik seyir gitmek için fırsat olur olmasıdır. Ve bu çok komik.

Büyük alaycı kuş

Gayday Leonid Iovich Sovyet sinemacıların iyi yönetmenlerinden biri olarak ün kazandı. 18 yıl içinde, genç Leonid cephe için gönüllü değil, o bir stagehand Moskova Hiciv Tiyatrosu olarak iş buldu. Gelecek direktör aktif hayatında yer aldı. O, turneye tiyatroya gitti, tüm tiyatro gösterileri izledi.

1942 yılında, L. Gaidai cepheye gitti. sakatlığı nedeniyle taburcu o İrkutsk Drama Theater girdi. 1949 yılında Moskova'ya gitti ve VGIK girdi. İlk filmleri komedi değildi ve ona bir sürü sorun kazandı.

"Dünyadan Damat" genç yönetmenin ilk fotoğraflardan biri düşüncelerini örtünmüşlerdir ustaca gelecek armatür öğretmek. Uzun süre sansür Zulüm, iş olmadan onu terk etti. Bunların hepsi onun daha sonraki resimlerinde tarz değiştirmek için yeterliydi.

Yönetmen Leonidu Gaydayu filmi komedi havasında kitlenize başardı. Sunumun komik formuna Verimli, çok az insan onlar Sovyet insanın yaşam kalitesini çalışabiliriz filmler oluşturdu gerçeği düşündü.

Toplumun gerçekçi bir görüntü kusurları hareketle, L. Gaidai beklenmedik kazanır. Onun resimlerinde "büyük bir başarı" idi. Her yeni filmi onayı ile izleyici alır. Serin yorum hudsovet rağmen onun resimlerinde popülerdi. henüz çok iyi bilinen değildi sinemalarda yayınlanmadan sırasında Leonid Gaidai, yönettiği "Elmas Eli", sinemanın bir başyapıt haline geldi. İlk inceleyen ile komediye İzleyiciler. arzu tekrar tekrar hep zafere görmek, böylece Birçok kadın ruhuna battı.

asla kendine gülmek için bir fırsat kaçırır Rus erkek, bir anekdot fotoğrafını çekti. Film her fırsatta gözden geçirilir. Kopya film karakterleri anlatılır ve günlük yaşamda kullanılan.

insanların ruhlarını esir Hakkında şarkı söylemek - folk. Bir film tabiri caizse yapılmışsa, "Elmas Eli", iyi çalıştı yönetmen, ilk milli yerli film olurdu. Sovyet sinema tarihinin hiçbir boyama böyle çarpıcı bir başarıyı zevk vermedi.

arsa üzerinde

komut aslen "kaçakçılar" olarak adlandırıldı. Bu "Uluslararası" adlı bir dergide yayınlanan gerçek hayatta teslim durumda dayanmaktadır. Bu makale sınır sıvalı değere boyunca hareket çalışıyorlardı suçlular hakkında açıklıyor. Yani bu konuda bir film yapma fikri.

Beyaz astar "Grigoriy Svetlov" konulu bir yolculuk edecek "Dneprorybe" üst düzey ekonomist olarak çalışan Fark edilmeyen çalışanı. kaçak değerini getirmek için - Oldukça aynı kabinde onunla tesadüfen bir Kozodoev Gennady Petrovich, öğütmek için bir balta ile yolculuk kullanan bir suç unsurudur.

yanlış yerde yanlış zamanda olması oldu Meni Gorbunkov, ulusal sınırlar ötesinde elmas ile ilişkili sorun içine alır. Film boyunca çalışırken, pişmanlık dürüst Sovyet vatandaşı tarafından eziyet kahramanı mücevherleri yeniden kazanmak isteyen suçluların yargılanması kurtulmak için.

Gorbunkova oluyor Macera insanın kaderine devlet yetkililerinin mükemmel kayıtsızlıklarını ortaya koyuyor. suçluları yakalamak için yem olarak polis tarafından kullanılan Meni Semenovich, umutsuzluğa tahrik şişe içine bakmak başlar, ailesi, onun durumunu anlamaya yakışıksız onun hakkında söylentiler yayıldı yok, sivil toplum örgütleri, çöküyor.

"Sarhoş ve kabadayı Utanç" asistan başkomiser yapıştırma adet fermuar sadece birkaç saniye sürdü, ancak tamamen sorumsuz devlet savcısı açıkça görülebilir Çerçeveler,. Resmi günlük yaşamda peeped gibi olayların, kelimenin tam anlamıyla dolu.

başkomiser Nonna Mordyukova ağzından ifade: "taksi bir fırın içinde Halkımız gitmedi" bir ölüm cezası gibiydi. Bir tabu - İyi bir aile babası lüks hayat. geldikten sonra Gorbunkova başkomiser onu ziyarete geldi. Dört kez bir soru "sen Meni Semenovich el gerekeni" cevapsız kaldı. Onun performansı bir hediye ile memnuniyetsizlik ikna edici memur bencil eğilimleri ima. Komedi gibi eksantrik şakalar anlamıyla dolu toplumun temel taşlarından anları odaklanır.

"Elmas Kol": karakterler, ana rulo

komedi senaryosu Yuri Nikulin tarafından yazılmıştır. seçim şüphe yoktur. Yuri Nikulin Gorbunkova rol aldı.

mizah bir anlamda doğuştan gelen komedi filmlerinde Nikulin'in yol olamazdı. Gorbunkova rolü yılında başarıyla ironi ve iyi mizah basit Rus adam katıldı. Filmin sayesinde "Elmas Kol" aktör Sovyet sinemasının yaşayan efsanesi olarak ün kazandı.

Büyük komedyen sinema ile sınırlı değildir. Çocukluğundan beri sirkte çalışan hayal. Yuri Nikulin erken 70 ler ise bu sadece popüler oldu, ama aynı zamanda bir favori aktör davet etti. sirkte çalışmak birkaç yaptığı sinema çalışmalarını sınırlı. Bazen nedeniyle sirkte sıkışıklığa yol o önemli roller vazgeçmek zorunda kaldı.

Geshi Kozodoeva rolü üzerinde George Vitsin, seçmelere Valeriy Nosik ve hatta Michael Pugovkin. Yönetmen karizmatik Andrei Mironov odaklanmış ve kaybetmemiştir. Bir kaçakçının rol oynayan Onun yolu tam yetenek gerçekleştirmek için sanatçı yardımcı oldu. sinema oyuncusu haddeleme sonra halkın evrensel favori haline geldi.

önemli rolleri

Eşi Tatiana Nikulin bir kılavuz olarak rol aldı ve 10 yaşındaki Maxim Nikulin Geshe adadan yardım çocuk "dalgaları üzerinde yürüyen" oynadı.

Muhteşem sanatçı Anatoly Papanov, o Hippolyte Matveyevich Vorobyaninov oynadığı tüm ünlü gerilim "12 sandalye", tanıdık, büyük serbestlik yeraltı gösterdi. şaşırtıcı sadelik ve kullanım kolaylığı ile yaptığı performansında komik durumları algıladı.

Filmde karısının Gorbunkova rolü Leonid Gaidai Nina Grebeshkova, iyi bir oyuncu eşi oynanan şans eseri filme aldık. liseli olarak, o bir ilkokul öğretmeni olmayı hayal. Sevgilisini ziyaret olması, o bir film oyuncu olarak kendinizi denemek için onu teşvik şair Vladimirom Lugovskim, tanıştı. Zaten ilk yılında Nina Grebeshkova ilk filmde rol aldı. Üçüncü Açık - o Leningrad davet edildi. Böylece film kariyerine başladı. Muhteşem aktris "Elmas Eli" oyun evi yöneticisinde hayal. O bile çünkü o ona rolünü sunduğu gerçeği kocası ile kavga "marmelat yaratılış."

Svetlana Svetlichnaya, restoranın baştan çıkarıcı güzelliği, aktris olmak için doğmuş. Zaten anaokulunda drama kulübü katıldı. Onun ilk denemesi gelecek film yıldızları ile birlikte çalışmak için şanslı, VGIK geldi. Filmde Anna Alekseeva L. Gaidai Kısa ama çok parlak ve etkileyici rolü ona en tanınabilir sinema oyuncusu yaptı. Svetlana Svetlichnaya Sovyet televizyon ekranlarında "striptiz" gerçekleştirilen ilk kız olarak izleyiciler tarafından hatırlanacak.

Bir Gün

Değil izleyicinin dikkatini aslında odaklanmıştır filmin jeneriğinde boşuna olduğunu "Elmas Kol" - bir "prolog ve sonsözünde, suç komedi kaçakçı sinematik roman Hayat". Düşünceli senin yönetmeni tarafından planlanan gerçekleştiğinden, onlara baktım. anlamlı Önsözde, somut bir çit ile gözlem güverteden denizaşırı ülkelerdeki türlerle başlayarak oraya gitmek Sovyet insanın boşuna peşinde geliyordu. kuleden, yönetmen müşteri için bekleyen, sokak çocukları vardır bir Bakü sokakta izleyiciyi alır ve şaşkın başörtüsü ve müdahaleci pristavuchaya kadını korkuttu ve iki eczacı. Başka bir deyişle - "çürüyen kapitalizm".

elmas kırmızı çizgi ile sıvalı elle yurtdışında her Sovyet adam bela bekleyen kalıcı doktrini ile Film boyunca çalışır. Döndüğünde Ve, onun davranışlarında "Batı yozlaştırıcı etkisini" tezahür emin.

bazı Lowdown

Gorbunkov bir gezinti için gider. iniş sahnesi Odessa limanında vurulur. aile kahramanı eşlik sahnenin kare olarak, geminin iki görülebilir: "Zafer" ve "Mikhail Svetlov" tarafından yeniden boyanması "Rusya". Gayday Leonid Iovich sevgili şair yaratıcılık çok duyarlı. Adını sürdürmek arzusu geminin isim seçiminden tarafından dikte edilir. dikim çekim "Rus" arka planı gerçekleşti. "Zafer" güvertede sahneler için yer almıştır. Bu gemi daha sonra bir hit oldu şarkı "kötü şans Adası", gerçekleştirilen üzerine gibiydi. Arka planda kare birinde kelimelerin "Mikhail Svetlov" ile lifebuoys görülebilir. Onlar da, çekimi için özel olarak yeniden boyanırken.

Filmde pek çok popüler yönetmenler ve senaristler, küçük kendisine belki de algılanamaz rol bırakıldı. Tüm sanatçılar görmek ve hatırlamak ve onlar fark edilmeden ve yakında unutulmuş gittikten sonra. "Elmas Eli" Leonid Gaidai görüntüleri filmin polisi alır sarhoş bir alkolik, rolünü oynadı.

Yeraltı tuvalet basamaklarında sahnede gazeteci Leonid Pleshakov rol aldı. O bir istisna çekimi için yokluğunun altı aylık bir izin verilen Yuri Nikulin, görüşme amacıyla sete geldi.

Filmde bazı sahneler özel olarak sansür insafına vermek için filme edilmiştir. Özellikle kayda değer filmde herkes sakıncalı anlar kalır ne karşılığında filmin sonsözünde kaldırılması oldu. kasıtlı bir atom patlaması sonuç bölümü film takılı yönettiği, film yapıştırıcı arsa değildir. Gaidai beklentileri haklı olduğunu: sanatsal konseyi isteği üzerine patlama önemli bölüm çıkarıldı ve korundu.

"Parlak eller" moda tabiriyle

, Sinemada bir sıçrama yaparak boyama sonra "Elmas Kol" hala Rusça konuşan yaşayan yeterince çekici ifadelerinin anlamıyla dolu. Dilek: "Eğer bir maaş yaşayabilir" en kötü biriydi. Ülkede Kazanç çalışma hayatı kaygısız yapmak boyutlara ulaşmamıştır.

Varvara Sergeevna, yüz piyango bileti aldım "Bizim konut departmanı sakinleri arasında" bunları dağıtmak için sipariş ve hemen tehdit açıkladı: bu güne kadar tarih "bunu almayacağız ise, gaz kapatmak".

sokak fahişe taciz konusunda itirazı Gesha - "ahlak Şekli". o deyimi ile ünsüz olduğu gibi "Sovyetler Birliği'nde seks yok!"

"Biz, hoşgeldin Kolyma sahip olacak" - suçluların bölgesine yerleştirdiği gerçeğine frank ima.

"Parlak eller" den İfadeler, kanatlı derin sosyal ve politik anlam dolu hale geldi. "Başkalarının gider hatta teetotalers ve ülser içmek" ve "biz umurumda değil" böyle bir ölçüde restaurant "Ağlayan Söğüt", sahne ve gösteri - bir şişe dışında bırakmak mümkün olduğunu o zaman gerçeklikten. Ve en iyi durumda olduğunu.

film mekanları

Nerede "Elmas eli" filme? Filmin bazı sahneleri "MOSFILM" salonlarında, Moskova çekildi. Maceraları yurtdışında Bakü'de gerçekleştirildi. karpuz kabuklu sonbahar Icheri-Sheher şehrinde ana cadde üzerinde bina numarası 1/8 yakınlarında meydana geldi. Bu yer civarında "Elmas Kol" adı verilen bir kafe şimdi. "Çört cehennem" nin yüksek sesle çığlıklarıyla Garsonlar hala kurumu ziyarete geçenlerin çağıran.

Moskova - onlar "Elmas eli" filme tek yer değildir. Chasing Gorbunkova Pavlovskaya Sloboda ormanda gerçekleşti. Filmin ana bölümü Rusya'nın tesisi alanlarında vuruldu. nevinovataya oldukça seductress Gorbunkova davet "Atlantik" otel, rolünü oynadığı Hotel "Horizon", Krupskaya Adler sokakta idi.

Dubrovka'da gezisi 29 km Krasnaya Polyana otoyol filme. White Rock, ve Tuapse bölgesinde bulunan Gosha ile balıkçı Senja, kaya KISELYOV olarak bilinir. Denizaltı sırt ada dışına hangi Gesha boyunca, her zaman olduğu gibi aynı yerde. Filme "Parlak eller" çocuk yaz kampı "kartal yavrusu" topraklarında gerçekleşti. O film yapımcıları balıkçılık bazı sahnelerini çekmek için fırsat verdi.

eleştirmenlere göre

soğukkanlı algıladıkları hudsovet (Leonid Gaidai yönettiği) "Elmas Kol". Eleştirmenler Mordyukova çok müstehcen kabul edilir ve A. Mironov maymun, Nikulin - inandırıcı olmayan, ve A. Papanova - dim. S. Svetlichnaya çok cazip olduğunu ve resim, kendi görüşüne göre, arada.

sanatsal konsey sonuca rağmen, filmin galası heyecanla kitle tarafından kabul edildi. "Elmas Kol" - en iyi suç komedi ulusal televizyon. Daha sonra her gün Öne topikal anları izleyiciye çok yakındı. Onlar şimdi alaka kaybetmedik. hikaye aklıma geldi mizahi bir şekilde sunan anlaşılmış ve takdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.