ÇirkinlikBahçıvanlık

Ficus Hastalıkları: Çeşitleri ve Tedavisi

Kapalı Bahçecilik kullanılan en zarif bitkilerden biri kesinlikle ficus olduğunu. bu kültürü yetiştirilmesi, her şeyden önce sen kauçuk bitkilerinin tüm doğrudan güneş ışığı ve taslaklar tahammül edemez unutmamalıyız. bitkiler yerleştirirken Ancak, hepsi ışık gerektiren ve bu özellik dikkate almak.

Ne yazık ki, herhangi bir başka canlı bir organizma gibi, kauçuk bitkileri çeşitli hastalıklara maruz. Çoğu zaman, sen ficus Yapraklar sararmaya ve kademeli düşmek olduğunu göreceksiniz. Bu fenomen oluşur hangi nedeniyle çeşitli nedenleri vardır.

  • Birçok bitki daire kuru havaya olumsuz tepki. Bu istisna ve ficus olduğunu. Yapraklar sararmaya, genellikle pil veya diğer ısı kaynaklarının yanında bulunan olan malzemelerdir. püskürtme yardımcı olacak bu sorunu çözmek için.
  • İkinci neden yaşam koşullarında bir değişikliktir. Ficus bu rahatsızlıktan neden olmayacağı bir yere yani sizi taşımak ister, yani bitki (ısı, ışık, nem yeterli miktarda) hem uygun olacak bir yer için bir çiçek almak ve yok. Eğer büyük bir saksıya bitki nakli için karar varsa, çok dikkatli substratın bir seçenek olması. Eşit oranlarda karıştırılır turba, kum ve yaprak zemin oluşmalıdır. Nakilden sonra, lastik fabrikası nemlendirmek, ancak aşırıya kaçmayın.
  • Bazen yapraklar, aşırı veya yetersiz neme sararma. Bir sonraki sulama önce arazi tamamen kuru olması gerektiğini unutmayın. Siz veya akraba bitki doldurduktan, sonraki iki hafta boyunca sulama harcamak gerekmez. yapraklar, taze ve kuru toprak, nakil çiçek baskıya maruz kalmaya devam ederse, aynı zamanda kök sistemi otgnivshie kısımları kesilmiş.
  • Tabii ki, ficus hastalık ve zararlıları da yeşillik ölümüne neden olmaktadır. hastalıklardan arıtma tesislerinde - Bu durumda, tek çıkış yolu olarak. uyuşturucu kullanmaya başlamadan önce, bir haşere bitki saldırıya anlamak gerekir. ficus hastalıkları teşhis ederken yaprakları ve sapı durumuna özellikle dikkat edin.

mantar ve bakteri hastalıklarına karşı hassas insan vücudu gibi Kapalı bitkiler. En yaygın olanlarından biri antraknozdur. bu tehlikeli hastalığın nedensel maddesi yaprak lekeleri daha sonra derin ülserler transforme edilen karakteristik koyu kahverengi bir renk, görünür cinsi Gloeosporium Colletotrichum ve ark. ficus hastalığın karakteristik göstergesidir ait kusurlu mantarların çeşitli vardır. Zamanla, yaprakların çoğu tamamen bitkinin ölümüne neden nekrotik lekeler, kaplı. aşağıdaki gibi bu hastalıkla başa çıkabilmek için olmalıdır. yırtın tüm antraknoz yaprak etkilenir. Tüm bitki sistemik mantar öldürücü tedavi. Ek kontrol önlemleri, antraknoz oda havalandırma vardır sulama azaltmak ve püskürtme tam bir fasıla.

Mantarlar ve bakteriler - houseplants hastalığın tek nedeni değildir. Genellikle hastalık ficus nedeniyle aşırı sulanma meydana. Dropsy - yanlış bakım nedeniyle incir en yaygın hastalıklardan biridir. Bu yaprakların arkasında oluşturulan mantar büyümeleri olarak kendini gösteren. Ne yazık ki, etkilenen yapraklar imkansız ödem canlandırmak için. Eğer ficus için rahat bir ortam yaratmak Ama eğer, yeni yapraklar yakın gelecekte büyüyecek.

çevresel koşullar için, bitkilerin sulanması ile aşırıya kaçmayın izle, o zaman hastalık favori ficus tarafını atlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.