Spor ve SağlıkHokey

Fazla mesai - nedir?

Oldukça sık spor hikayeleri kelimesini "fazla mesai" duymak. Nedir, birçok çok kabaca düşünün. Genellikle bu terim o berabere biter maçın sonunu yaklaştıkça ses başlar. Bazı türlü spor müsabakaları düzenlemeler bu tür fesih vermeyin. Bu durumda, takım zafer elde etmek için başka türlü İngilizce terim "mesai" olarak anılacaktır ekstra zaman, verildi. kural ve rekabetin düzenlemelerine göre belirlenir - bu nedir ve neyi ekstra dönemine oyunun özellikleridir. Her spor onlarda kendi nüansları vardır.

Her zaman fazla mesai ihtiyacı var?

spor karşılaşmalarında tarihin oldukça uzun süre boyunca ekstra süreler olmadan. Ama gecikmiş yarışma için turnuva rekabet tarihleri katılımcı sayısında bir artış ile. Ve bu süreç ayarlanması gerekiyordu. beraberlik önlemek için maçların kurallarını değiştirmek - basit yolu bunu başarmak için. Diğer şeylerin yanında, özellikle akut ve eğlence iki takım arasında sportif çatışma verir. o berabere sona eremez zaman oyun uzlaşmaz hale gelir. Ekstra kez kazanan açığa etmezse, bir kez daha mesai tarafından takip edilecektir. Bu hepsi değilse saha oyuncuları ve kaleciler için kendi yetenekleri nihai testi nedir? Ama tam bu ilginç spor, sadece stadyum ve fanlar ve sporcular kendilerini gelmeyi heyecan için. Unutulmamalıdır bu prensip oyun turnuvası Kuzey Amerikan Ulusal Hokey Ligi uygulamasına alındı.

hokey olarak

uzatmalarda oyunda özellikle önemlidir hokey gibi böyle popüler bir oyundur. Tüm eğlenceli genellikle mesai başladıktan sonra durumdur. Nedir - kaleciler istemeye. Bu muazzam bir yük ve sorumluluk gider maçın bu noktada onlara üzerindedir. hedeflerinden birinin oyunu tamamlanmış kabul edilir ve artık hiç bir şey düzeltmek sonra çünkü. maçları bir "Playoff" açık olduğunda, Continental Hokey Ligi finale uzatmada oyunun ciddiyetini sınırlayın. Bir pak oyunda, ama bütün şampiyonada sadece bir son vermek için burada kaçırdı. Bu nedenle mesai hokeydeki - her zaman bir karar anı olduğunu. 20 dakika ek süre kuralları CHL süresine göre. Bu noktada sahada aynı anda kaleciler hariç her takımdan dört saha oyuncuları olabilir. Bu mesai özelliği herkesin bir hata yapmak korkuyor olmasıdır. Oyun bazen oldukça uzun süren alır nedeni budur.

Basketbolda mesai

hokey kurallarına benzer basketbolda zaman ve turnuva müsabakaları ilkesini uygulayın. Karşılaşmanın normal süresi berabere hesabının durumunda ekipleri ekstra Oryantasyon toplantısı kazananı belirlemek için. ek süre süresi yarım standart dönemdir. mesai sayısı sınırlı değildir. Teorik olarak oyun çok uzun bir zaman sürebilir, ancak gerçek uygulamada, turnuva rekabet mesai büyük miktarda nadiren. Tabii ki, uzatmalarda oyun ölçüde şiddetlenir.

futbolda mesai

Futbol gibi dünyada böyle popüler bir oyun, orada regülasyon zaman bir temelde farklı bir yaklaşım. takımlardan birini kazanma mutlaka oynamak için gerek yoktur. Bir beraberlik kuralları tanıdı. Ama oldukça sık maçın oyunun ekstra zamanın baş hâkim kararıyla. Genellikle iki ya da üç dakikadır. Onun süresi teknik nedenlerle her türlü için bir maç sırasında kayboldu süreye karşılık gelir. bir takımın oyuncuları kasıtlı oyunu geciktirmek olduğunu bulması halinde Ayrıca, yargıç ekstra zaman atayabilir. tasarı lider takım son düdüğü kadar mevcut avantajını korumak istiyor Bu durum, genellikle. Genellikle ekstra dakika çok önemlidir ve temelde maçın sonucunu değiştirmek olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.