Tarım

Çin'in tarım

Resmi verilere göre, 20. yüzyılın sonlarında Çin ekilebilir arazinin yaklaşık 95 milyon hektar vardı. Genellikle bir bölgeden diğerine üç veya daha fazla ekinler kaldırıldı iki yıldır tedavi ve Yangtze Nehri, her yıl iki kez hasat vardır edilecek. Çin'in güneyindeki bölgelerde birçok alanda önemli ekinlerin üç bitkileri yılda hasat ve sebze beş hasadın kadar. Çin'in tarım onun engin toprakları ve çeşitli iklim koşulları nedeniyle oluşmuştur. ülkede 50'den fazla farklı tarla bitkileri, sebze 80'den fazla çeşit ve bahçe yaklaşık 60 tür büyür.

Damızlık sığır, koyun, at ve Tibet ve Sincan geniş bozkırlarına yanı sıra, Çin'in batı bölgelerinde dağlarında üretilen keçi. Sincan yetiştirilen karpuz ve üzüm çöl bölgelerinin vahalar. Heilongjiang ve Jilin soğuk kuzey ilde yüksek ölçüde mekanize bir üretilen mısır, ekimi buğday ve soya. deneyim kronik su kıtlığı, kuraklık dayanıklı bitkileri mısır, buğday ve darı gibi yetiştirilen kuzey Çin'de,. Kuzey Çin Ovası tarım arazisi üzerinde iki tahıl tarımı, bir yıl getirmek yağ bitkileri ve tütün.

Sichuan Eyaleti, Yangtze Nehri ve subtropikal Guangdong alt ulaşan vadi: Çin'in tarım Bileşiminde brüt tarımsal üretim alanları açısından en verimli yer alır. İşte norm yaygın kullanılan sulama ve gübre kullanılır, yılda birkaç ürün almak olduğunu. Siçuan, Hunan ve Jiangsu en büyük olan , üretici ülkenin pirinç. Guangxi ve Guangdong eyaletlerinin bölgelerde şeker kamışı en yetiştirirler. Ve Çin'in tarım subtropikal bölgeleri ihracat, portakal, mandalina, ananas ve lychee için ağırlıklı olarak üretir.

Çin'de tarımda İşçi kaynakları neredeyse en önemli rol oynamaktadır. komünler bölündü özelleştirme programının bir sonucu olarak toprak aileleri ve tedavisi arasında bir aile sözleşme dayanmaktadır. (50 yaş ve üstü) İlk olarak, arazi 1-3 yıllığına kiralanan, ancak daha sonra sistemin uzun vadeli sahipliğini tanıtıldı. Çin Hükümeti tahıl ve et için satın alma fiyatlarına ayarlamalar bir dizi gerçekleştirdi, önemli ölçüde verimliliği artırmak yardımcı oldu uyarıcı faktör oldu. 20. yüzyılın sonlarına Çin'in tarım pirinç 185 milyon ton da dahil olmak üzere tahıl yaklaşık 500 milyon ton üretiyor. gıda bitkileri arasında en yüksek ikinci değer buğdaydır. Ve mısır toplama (yılda 100 milyondan fazla ton), ülke dünyada ABD saniye sonra sırada yer alıyor.

Çin'de tarım türleri anlatılıyor ve ülke çay birçok çeşidi, dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri olduğunu belirtmek gerekir. tatlı patates ve patates, baklagiller - - Soya Ayrıca, kök bitkileri gelen darı, yulaf, sorgum, çavdar, buğday, ekili. endüstri bitkileri arasında Tanınmış, pamuk aittir. Onun büyüyen altında endüstri bitkileri tarafından işgal alanının% 40'ını ayrılan. Ayrıca, keten, kenevir ve hint keneviri ekili. Tütün dünyanın en büyük miktarlarda toplanır. önde gelen susam yağı, yer fıstığı ve ayçiçeği arasında. şeker pancarı ve Yetiştirilen şeker kamışı. Meyve yetiştirilen ananas, turunçgiller, muz, elma, mango, armut ve diğerlerinden. Çin'de hayvancılık ikincil gerçekleşmesi kullanılan, ama şimdi hızla gelişmiştir. Ayrıca Çin'de geçtiğimiz 4000 yıl boyunca sericulture uygulanan.

Çin'in tarım başarısına rağmen, nüfusun büyük bir artış ile başa çıkamaz. Uzmanlar, 21. yüzyılda, ithal tahıl ihtiyacı 55 milyon 175 ton arasında bir yıl olacağını tahmin ediyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.