OtomobilArabalar

VAZ "Kalina 1118": oto ve Özellikleri Bir yorum

"Lada 1118 Kalina" bir kült otomobilin bir türüdür. yıl XXI binlerce yirminci ve başında sonunda geldi salımı sırasında, o en popüler biriydi. Rusya'da değil, aynı zamanda BDT ülkelerinde sadece sattı. Onun popülerlik iyi performans ve düşük maliyetle sayesinde kazanmıştır. Herhangi yerli araba gibi, bu model Rus yollarda en odaklanmıştır. Tabii ki, modern makinelerle karşılaştırıldığında VAZ "Kalina 1118" (bilgi daha sonra verilecektir) birçok bakımdan daha kötüdür. Model 10 yıl önce geliştirilmiştir Ancak, bu, şaşırtıcı değildir.

ana ilgili Kısaca

Bu model "AvtoVAZ" ulusal otomobil şirketi geliştirildi. 1993 yılında tekrar düşünme onun serbest bırakılmasının ilk kez. prototip 7 yıl sonra sunuldu. Bu onun ve seri üretime başlattı oldu. VAZ-1118 - Index "Lada Kalina" ilk nesil çalışın. Bu modelin seri üretimi 2004 yılında başladı. Ne yazık ki, bir kesme kenarı aramak için zordur. Birçok sürücü kullanılan tasarım öğeleri 90 yıl benzediğini söylerler. Ancak, yolda, oldukça iyi görünüyor. Boyutu nedeniyle, hareket o şehir oldukça uygundur. Son araba, "Kalina" ilk nesil 2011 yılında montaj hattından çıktı. Şirket yeni bütçe araba Lada Granta araya getirmeye başlamıştır olarak onun serbest bırakma kesildi.

"1118 Kalina": açıklama ve boyutlar

VAZ-1118 sedan üretilmiştir. Bu dört kapılı otomobil önden çekişli platformu ile donatılmıştır. Amortisör MacPherson. Ön ve arka akslar bir sabitleyici varsayar. İlk nesil modelinde direksiyon mekanizması bir amplifikatör ile donatılmıştır. iki tip fren sistemi: Ön tekerleklerde - diskli, arka - davul.

Lada Kalina sedan için standart bir boyut vardır. Avrupa sınıflandırma modeline göre temizleme kabul edilebilir sınıf B aittir. O 165 mm'dir. Birçok SUV açıklık aynı oranına sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Araç uzunluğu biraz 4 m'den daha büyük, evcil genişliği 1,7 m yeterince geniş ve geniş iç donatmak. Bu modelde yüksekliği -. 1,5 m ağırlığı yaklaşık 1,1 m ve toplam ulaşır Boş - 1.56 m, aşmaz.

dış

"Lada Kalina 1118" a değil çok modern tasarım öğeleri ile donatılmıştır. Şu anda, onun dış biraz modası geçmiş görünüyor. İlk bakışta ayırt orantısızlık formları olabilir. O belli benzersizliğini vermek mümkündür. Davlumbaz ön cam için bir dar açıyla bulunur küçüktür. , Izgara yakınında bulunan yan bir yan kanada bırakarak ters var farlar, bir dikdörtgenin düzensiz bir şekle sahiptir. tampon sis altında bulunan lüks ekipmanında şık çizgileri vardır. Radyatör ızgarası olan "AvtoVAZ" bulunduğu şirketin logosunun ortasında dar. Kaput ve farlar kapağın genel kavram olarak bakıldığında belli bir saldırganlık görünüş olarak görülebilir. Abartılı tekerlek kemerleri. Çatı hemen hemen düzdür. Pencere eşik çizgisinin düz olduğu. Kapılar ve pencereler büyük. Arka gelince, özellikle olağanüstü unsurlar burada değil. Küçük kabarık tampon. o farların yanlarında bulunur üstünde. Biçimleri bildiğimiz üçgeni andıran, fakat düz tarafı, hatlar ile. Onlar beyaz ve kırmızı renk düzeni yapılır. Kapı Bagaj bölmesi çok büyüktür. alt kısmı plaka tahsis edilir. Ona Üstü şirket logosu gösteriş ortasında ve iki tarafta da modeli ve motor türünün adını yazılır.

VAZ "Kalina 1118" iç fotoğraflar gerçekten onun iç sizi şaşırtacak değil, aşağıda görülebilir. Gösterge paneli çok basit bir tasarıma sahiptir. Ancak, oldukça bilgilendirici. merkez konsola monte havalandırma, ısıtma sistemindeki temel yapılandırma ve radyo için bir bölme modelinde. iç döşemesi üreticisi kullanılan plastik oldukça kalitesiz için. Çok görünür eklemler. Sürüş sırasında, çıngırak ve gıcırtı duyabiliyorum.

Ön koltuklar onlar düz profil ile donatılmıştır, geniştir. Önemli bir avantaj ayarlamaları aralığıdır. Onların sayesinde, hatta bir iki metre yüksekliğinde olan kişiler için en uygun pozisyon bulabilirsiniz. arka sıra koltuk da geniş. İdeal iki yetişkin ve bir çocuk hissedeceksiniz. bacaklar ise boş alan büyük bir arz var. Hatta çok uzun boylu insanlar çatıda kafasına rahat etmeyecek unutulmamalıdır.

Bagaj bölmesi kapasitesi 400 litredir. yeterince geniş Açılış, derinlik çok. izlenim gölge düşürebileceğini tek şey, bu yüzden içeride çok önemli olan tekerlek kemerleri. Arka koltukta boy kargo taşıma sırasında katlanabilir ancak gövde platformu pürüzsüz olmayacak.

teknik donanım

bu tasarım ile tanışmış, iç doldurma "ile 1118 Kalina" modeli düşünün. Bugünün kez Özellikler oldukça kabul edilebilir. araba motorları üç tür ile donatılmıştır. Hepsinde beş vitesli manuel şanzıman evlendirilen benzin çalıştırın.

  • VAZ-21114. Motorun bu tür 1.6 litrelik bir hacme sahiptir. Standart olarak araba monte edilmiştir. Sürücü 81 litre kapasiteli güvenebilir. a. Bir dakika içinde makine 5200 devir yaptığı. Bu 8 vana vardır. 13.3 saniyede hızlandırır. Bu yakıtın fazla 8 litre tüketir. Yüksek hız modu endeksi 160 km / s ile sınırlıdır.
  • VAZ-11194. Motorun Bu tip bir valf 16 vardır. Şu anda bu 5250 rpm yürütmektedir. Onun nihai güç 89 litre işaretidir. a. Araç hareket, ekipmanın çeşitli modları bir kombinasyonu benzin 7 litre tüketir. Maksimum hız 165 km / saat'tir. Araba 12,5 saniye boyunca yüze kadar yayılabilir.
  • VAZ-21126. motorda son satır 16 valf ünitesidir. Bu kuvvet gücü 98 litredir. a. Hacim - 1.6 l. Sınır hız sınırı göstergesi 183 km / s ile sınırlıdır. Yakıt tüketim birimi VAZ-11194 için hemen hemen aynıdır, bir kombine çevrim 7 litre daha azdır. Machine ile 100 km / h hızına 12.6 geçirirler.

avantajları

Ne avantajları modelini yok "Kalina 1118?" Bu liste araç sahiplerinin görüşlerine uygun olarak tanzim edilmiştir. Yani, onlar işaret ilk şey, iyi bir iç kapasitesi. Sürücüler ve yolcular sıkışık ve rahatsız hissetmiyorum. Bir araba ile donatılmıştır süspansiyon, enerji tüketimi yüksek seviyesine sahiptir. Ayrıca, bu modelin önemli bir avantaj düşük maliyettir. Bu kritere sayesinde, araba oldukça popüler hale gelmiştir olduğunu. Ayrıca kayda değer "Kalina" ilk nesil tamir ucuz olmasıdır. Nedeniyle yerli otomobil, parça çok kolay bulmak gerçeğine. Onlar düşük fiyata herhangi bir hizmet merkezinde satılmaktadır.

eksiklikler

Ne yazık ki, dezavantajları bir sürü modeli VAZ "1118 yılında Kalina," vardır. en önemli güvenlik düşük seviyeli olarak kabul edilir. Test sırasında, hatta biraz fazla 60 km / saat hızda ön koltuk yolcu ve sürücü artmış risk altında olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca dikkati çekiyor pencereler anahtar bile operasyonun ilk yılında kırmak için. Birçok sürücü zayıf noktalar amortisörler, ateşleme bobini, stabilizatör olduğunu söyler.

Seçenekler ve Fiyatlar

model "1118 Kalina" için üretici üç tam sağlamıştır.

  • "Standart" - temel düzenlemesi içeren servo, standart ısıtma sistemi, 81 litre valf 6 santrali kapasitesi. a. ve diğer fabrika ekipmanı.
  • "Norma". Bu tertibat, vana çubuğu 89 litre ile güç ünitesi 16 ile temsil edilir. a. Orada farlar, elektrikli camlar, ön kapıların bir düzeltme olduğunu ve ekipmanın kalanı başlangıca göre farklı değildir.
  • "Lux" - Üst düzey ekipmanı. 183 km / h çıkış kapasitesine sahip araca monte birimde. Onun kapasitesi 98 lt. a. sis, hava yastıkları, ABS fren sistemi ABS, merkezi kilitleme, Deri kesilmiş koltuklar ve diğer şeyler ile donatılmıştır.

Şu anda, modeli yalnızca ikincil piyasada satın alınabilir. ekipman ve teknik durum değerine bağlı olarak 140 bin arasında değişmektedir. 270 bin. Ruble belirleyin.

yorumlar

Ne oniki yıllık tarihin düşünceleriniz VAZ bir model yarattı olan "Kalina 1118?" sahiplerinin Yorumlar en sorunlu alanları belirlemek için izin vermiş. Her şeyden önce, birçok kabinde bir soluk ışık not edin. İkinci sırada arka koltuk menteşeler üzerinde altı pedleri vardır. onlar sadece sık kullanımı ile düşer. Ve kapı mühürler çıtırtı problemi en rahatsızlık getiriyor. Ayrıca, birçok sürücü fren balatalarının çabuk aşınmasını gözlemlemekteyiz. Önyükleme döngü çok çabuk güçlü gıcırtı açılışında söylediği, paslanacak. Ancak bunlar bile dezavantajları ile birlikte, birçok sürücülerin yerli arabadan daha iyi olduğunu, hiçbir Rus yollara inanıyoruz. Başka çok önemli bir kriter en ucuz araç tamir olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.