ÇirkinlikInşaat

Bir sıvı ısıtma sistemi seçimi

Hatta dikkate o su gibi ısıtma sistemi için böyle bir sıvı, her zaman değil aslında atmalıdır ev ısıtma sistemi tasarlama aşamasında, bölgenizdeki belirli hava koşulları için idealdir. Bu, özellikle kış 5-6 ay sürer Rusya, kuzey bölgelerinde yaşayanlar için de geçerlidir. Bu enlemler uzmanlar bir sıvı olarak kullanmak tavsiye edilmez ısıtma sistemi için sıradan su. Neden? Büyük bir soğuk sistemle (bir seferde sadece birkaç saat gerektirir) kazan uzun vadeli soğutma sadece donmaya başlar gerçeği. Sonuç olarak, donma sıcaklıklarının su buz haline dönüşecek ve yakında bizim ilk fotoğraflar üzerinde gösterilen ısıtma kompleksine gerçekleşecek.

Bunu neden kullanamıyorum?

Fizik itibaren katı su hacmi biliyoruz çökelti halinde (diğer bir deyişle, buz) +10 ile + 90 derece arasında değişen sıcaklıklarda basit bir sıvı hacmine göre çok daha fazladır. sadece boru duvarını keser çünkü, bu şekilde büyük bir boşluk ya da delik oluşturan. neredeyse imkansız bir sistem geri yükleme. yine bu gibi durumlarda, fonksiyonel olduğunu, tamamen boru hattının hasarlı bölümünün yerini.

Buna göre, su - bu ısıtma sistemi için en uygun bir sıvı değildir. Misafir uzmanlar özellikle Rus iklim koşullarında ısıtılan alanı artar içindeki boru hattının donma riski önemli ölçüde vurgulamıştır. Ama nasıl, o zaman, içinde dökmek o olacak?

antifriz

antifriz kullanılması bu durumdan en makul yoldur. Antifriz boru hattı ve iletişim sistemlerinde kullanıldığında, içine dökülür olanı farklı olmadığını genleşme tankı araba. (Dixis dahil) bu sıvı ısıtıcı sistem dondurma türü ifade eder ve spesifik olarak benzer çalışma şartları için tasarlanmıştır. kalite özelliklerine bağlı olarak, eksi 40 derece artı 115 C bir sıcaklıkta viskozite özelliklerini kaybeder olamaz. Zaten son değerinde sadece buhar haline dönüşür Aynı zamanda, su, 0 ve 99 derece Celsius bir sıvı halde olabilir. Bu nedenle, kabaca, bu +90 0 ° C'ye ila +10 arasındaki bir sıcaklıkta sıvı halde olan

antifriz bileşimi

Bu sıvı ısıtma sistemi, belirli bir katkı maddesinin varlığında belirlenir farklı bileşimlere sahip olabilir. Örneğin, bileşim, örneğin propilen glikol veya monoetilen glikol gibi donma önleyici maddeleri içerebilir. Her iki madde vermek sıvı viskozitesi ve ısı iletkenliği. Ancak karışım, bileşime ilave edildi bağımsız olan kalitesi birkaç kat daha yüksek bir su antifriz özellikleri özellikleri ile karşılaştırıldığında. Aynı zamanda, sayesinde ana avantajları (-40 arasında bir sıcaklıkta muhafaza özellikleri ... + 115 ° C) ve bu nedenle viskozitesi olarak, ısıtma sistemi için bu sıvı çok çatlaklara ve kırıklara sızmaması akmasına bir "adet" olduğu bilinmelidir. Bu nedenle, dikkatli, sızıntılara karşı sisteminizi kontrol antifriz kullanmadan önce veya sızıntı kimseyi kurtarmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.