Sanat ve EğlenceLiteratür

"Eski deha" Leskov Özeti

Kariyerinin çok başında Tanınmış yazar Nikolay Semenovich Leskov Bole Stebnitskiy olarak biliniyordu. Bu onun kalem adıydı. "Eski Genius" Özeti Bu yazarın başka ünlü eseri okuyucuya tanıtacak. o 1884 yılında yazılmıştır.

İnsanların yardım etmek neden olur

Ne kadar sıklıkla birçok kişi öbeği duymuş "iyi yapmayın -. Kötülük alamadım" O yüzden bu işin Leskov oldu. Böyle bir durumda olan ve bir özetini başlayacak "Eski deha." Yaşlı toprak sahibi belli modaya züppe için borç para evini koydu.

İnsanlarda, bu görünüşte kusursuz bir üne sahiptir. O en ünlü isimlerinden biri, o toplumda iyi bir pozisyon düzenlenen giydi ve oldukça büyük bir maaş ile iyi bir sıralama vardı. Üstelik kadın annemi tanıyordu bu züppe. Öyle ve ona borç arsa sahibine istendiğinde son iyi nedeni oldu.

para ya da evsiz dönmek için

önemli bir miktar almış olması, borçlu Petersburg'a gitti. o ödünç parayı iade için zaman geldiğinde, o eski toprak sahibi itibaren kayıplara karışmıştı. Mutsuz kadın ödünç miktarı döndürmek için çok çalıştı, ama boşuna hepsi. Zaman o hazırladı evini kurtarmak ve bunun için değildi yapmaktır.

Birlikte eski toprak sahibi onu devre dışı bırakıldı kızı, ve torununu yaşadı sahip. Ve bu ailenin tüm şimdi başlarını sokacak bir çatı olmadan kalması tehdit altındadır. Para, ev kendi, doğasında aptallık satın almak, onlar, elbette, değildi. Ve borçlu hala saklanarak tutulur. davranış ve genellikle günlük yaşamda bulunabilir insanlar, eylemlerini tanımlayan bir hikaye - Yani işini Leskov N. S. "Eski Genius" başlar.

Nerede adalet bulmak veya St. Petersburg gezisi için

açık havada kalmak değil, kötü yaşlı kadın onun borçlu arayışı içinde St. Petersburg'a gitmek zorunda kaldı. onun hasta kızı ve torunu için, o bakmak için komşu sordu. Şehre gelen, o hemen mahkemeye sunuldu. Başlangıçta her şey çok iyi gitti. Karar onu lehine yapılmış ve yaşlı bayan yakında paralarını geri alacak memnun oldu. Ama o andan bir sonraki zorluk başladı.

mahkemenin kararını uygulamak amacıyla, resmi kağıdın bir çeşit imzalamak için borçlu zorlamak için gerekliydi. o harika bir bağlantı vardı çünkü, kimse bunu yapabilirdi. Her iyisi eski toprak sahibi bu borcun unutun açıkladı. Anlaşıldığı üzere, mutsuz büyükanne dolandırıcılık akıllı şebekeyi isabet ilk kurbanı değildi. iyi bir adam - Ama bu borçlu aslında olduğunu düşünerek, bu hikayeleri inanmıyordu. Sadece bu yüzden onun hayatında koşullar vardı. Ne ileri olan özeti "Eski deha" söyler?

Zaman azalıyor, ya da deha buluşuyor

Büyükanne umudunu kaybetmedi ve devam etmedi musallat diğer örneklerini. Bir kağıt imzalamak için onu vermek, onun borçlu yakalamak ve dava karar verilecektir: Ama bütün ona aynı şeyi söyledi. Ama nasıl yapılacağını? Ve burada yeni bir karakter görünür bu. Ayrıca özetini anlatacağız.

Leskov, eski deha - belli Ivan Ivanovich oldukça yüzeysel bu konuda konuşmak başlar olduğunu. Bu kişi hakkındaki büyükanne önerdi beş yüz ruble , yani onun sorunu çözmek bir kağıt imzalamak için bir dolandırıcı yapmak. çalıştığı ve o tutar, hangi pozisyonda henüz okuyucuya bilinmemektedir nerede kim o vardır. Kendisi bir dahi olarak kabul edilir ve yaşlı bir toprak sahibi ona inandım. Ama yine de biraz daha beklemeye karar verdik.

Zaman doldu, yabancı veya Yardım

Özeti "eski deha," eziyet yeterli zaman yoktu yaşlı bir kadın, tarif devam ediyor. O ev satışa öğrendik. Bir gün, o hala onun borçlu yakalandı, ancak bu hiçbir şeye yol açmaz. Kağıt diye imzaladı. Ama toprak sahibi ertesi gün züppe kız arkadaşı ile yurtdışında gider söyledi. kadın Ivan Ivanovich yardım için ödeme başka çaresi yoktu.

Hangi olaylar açıklanmıştır Özetle? Leskov, eski deha zavallı meteliksiz bırakmadı kurnaz bir plan yaptık. yaşlı bir toprak sahibi olan Ivan gizemli sihirbaz aramaya başladı. İddiaya onun yardımı olmadan bunu yapmak için bu durumda imkansızdı.

Yaşlı bayan ilk başta bir şey anlamak ve sadece eski deha güvenilen olamazdı. Özenle onlar doğru adam İvan nihayet uygun bir aday buldum ve banyo gönderdi olabilir birkaç yerde gitti. Sorunlu yaşlı kadın dinlenmeye gitti.

Ne içeriğinin tamamını biter? "Eski Genius" (Leskov N. S.): Son çalışmalar sayfa

Ertesi sabah uyanma, sulanan eski deha votka asistanı bulundu. Ve bir süre sonra üçü, sahtecilik bırakmak zorunda istasyona gitti yaşlı bir bayan aldattı. Yakında toprak sahibi onun kız arkadaşı ile birlikte ortaya çıktı ve zevk çay içmek başladı ile gördük. Eski deha (mümkün olduğunca detaylı bölümlerin özetini bu parçasıdır açıklamak) hareket etme asistanı emretti.

Bu adam çay sahtecilik içme dolaşmak başladı. İlk öne, sonra tekrar. Ve böylece bir kaç kez. Son olarak, borçlu onun çok garip görünümlü neden diye açık açık sordum, yaşlı kadının yanına durdu. Bu sahtekar çok sakin bir şekilde o sadece meşgul içme çay olduğunu. Ama aide özenle bir skandal kışkırtmak için çalışıyor gerisinde etmedi. Ve sonra aniden talihsiz züppe üç tokat tokatladı.

Tabii ki, biz polisi arayarak, sonra tanıtıldı ve hilekar, o imzalamak zorunda kağıdı yoksul ağası aldattı. borçlu yurtdışına gitmek zorunda kaldı ve böyle göreviyle yayımlanan olmazdı. Bu nedenle, o hemen yerleşmeye seçti.

Yani görünüşte bir kurnaz planı ile geldi Leskov N. S. Eski deha eseri adalete yeniden umutsuz bir durumdayken haklı seyredebilirsiniz. Ve sadece eski toprak sahibi, aynı zamanda dikkatle anlatımı takip herhangi okuyucu için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.