ModaGiysi

Engebeli arazide çalışan için ayakkabı Koşu: Model seçimi

Dağ çalışan veya profesyonel sporcular ve mükemmel fiziksel şeklini korumak isteyen insanlarla popüler yolun üzerinde çalışan. Ama kros başarıyla tamamlanması için özel ayakkabılar gerektirir. aşırı yüklenmelere karşı kros bacak koruması için ayakkabı Koşu ve zor arazilerde tam güvenliği sağlamak.

patika koşuları için Farklılıklar ayakkabı

ayakkabılar yolda çalışan uygun olarak kabul edilir için, bazı özel özelliklere sahip olması gerekir. tuşunun arasında:

 • bileğini korumak için sıkı ayakkabılar;
 • koruyucular özel bir model olup, burada kaba hatları;
 • yumuşak ve elastik taban üretimi için kullanılan kauçuk, aşınma direnci, özelliği, ancak çevreleyen toprak, taş ve otlarla mükemmel kalitede çok değildir;
 • engebeli arazide çalışan koşu ayakkabıları dağlık arazide etkileşimde bulunurken önemlidir fazladan ayak parmağı koruma sahip;
 • taban ayakkabı ayak bileği çıkık sırasıyla kıvırma ve burulma ayağın koruyan sağlam bir iskelet için emin olduğu;
 • topuk alanında tabanın tamponlama özellikleri artmış;
 • daha yoğun ve vb taş, çim, içine düşmesine izin vermeyerek, ayakkabı üst malzemeye yapışır.;
 • Özel bir cebinde gizlidir güçlü ya da değil acele bağcıklar.

engebeli arazide çalışan için ayakkabı eşleşti zaman, birçok nüanslar dikkate almak önemlidir, ancak ilk etapta kolaylık değer. Bu nedenle, kabul edilemez denemeden satın. Bazen diğer ayakkabı için küçük bir detay off-road için tasarlanmış eğitim yaralanmalara neden olabilir.

Ayakkabı seçimi mevsime bağlı

ve sıcak gün boyunca hava ayakkabılar farklı modelleri satın almak daha iyidir. Yaz optimum spor ayakkabıları olacak için Adidas Climacool, ayaklar nefes almasını sağlayan bir katı ağ ile donatılmış ve aynı zamanda yüksek yükler ve topografya hata olası darbelere karşı korur edilir.

Kış için çalışan spor ayakkabısı fazla nemi uzaklaştırır ısınma ve iki tabakalı membran kumaş Gore-Tex ile tavsiye edilir.

malzeme

kısa mesafelerde üzerinde koşucu bir dar üst deri versiyonunu tercih ederseniz, o zaman bu ayakkabılar çapraz ülke için uygun değildir. İçinde Bacaklar ter ve hızlı bir şekilde yorgun alacak. Sonuç olarak, atlet rahatsız olur, o bir çizgi geçişi için daha çok çalışmak zorunda kalır ve hatta yarış terk etmek.

engebeli arazide çalışan için ayakkabı da su iticilik vardır dayanıklı, ama nefes alabilen malzemeden imal edilmiştir. en iyi seçenek ıslak ayakkabı çıkmasına izin yüksek yüklerde oluşan aşırı nem, kaldırır olmayan bir zar dokudur.

taban üzerinde Dikkat

Gerekli dayanıklı malzemenin doğasına ve kalın taban ayakkabıları eğitimi için. Ancak sönümleme özelliklerine ek olarak bu parmak bölgesinde çok esnek olması gerekmektedir. Ayağın ön kısmı sürekli bükülmüş yolda çalıştırırken ve ayakkabının ayak elastik olmayan varsa, bacaklar hızla yorgun, eğitim yaralanma ve hasara getirecektir.

Ayak hiç bir taraf sağlayan elastik malzeme, ayrıca koruduğu da önemlidir. engebeli arazi veya zor arazilerde çalışırken Aksi takdirde, zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

patika koşuları için seçim sneaker Kuralları

Doğadaki koşu ayakkabıları ayak zarar ve uzun süre hizmet vermedi için, seçildiğinde bazı nüansları dikkate alınması gerekmektedir. aşağıdaki gibi Yani, temel kurallar şunlardır:

 1. Montaj gerektirmez. Ve bu egzersiz sırasında kullanmayı planladığınız aynı çorap konulmalıdır.
 2. "Kendi" modeli bulmak gereklidir. Farklı üreticilerin Ayakkabı biraz farklıdır, yüzden doğru seçim yapmak için ayakkabı birkaç çeşit denemek için önemlidir. çalıştırırken Ayakkabı ayağın özelliklerine ve alışkanlıkları aynı olmalıdır. Birkaç deneme yapılması tavsiye edilir deposuna doğrudan çalışır.
 3. Ayakkabı boyutu mükemmel uyum olmalıdır. İyi seçilmiş ayakkabılar ayak takılmak değil, ama çeviklik çalıştırmak için bir kaç milimetre vardır.
 4. Form pedleri ayak bileği eklemi hareket özgürlüğünü sağlamak ve aynı zamanda sıkıca sürdürmelidir.
 5. koşu için Sole ayakkabı kaba bir arazi var ama ayak alanında iyi esnekliğe sahip olmalıdır. Sen elinde ayakkabıları bükme bunu kontrol etmelidir.
 6. Sırt deseni amaçlanan ayakkabıya bağlı olarak farklı kontürlere sahip olabilir. Kum ya da kil yüzeylerinde egzersiz planlama zaman çıkıntılı elemanları olan bir büyük rakama tercih edilmelidir. Kışın ve kaygan yüzeyler modellerinde Koşu sivri mevcuttur.

Üreticiler piyasada koşu ayakkabıları her türlü üretmek, ancak doğada profesyonel sporcular ve egzersiz meraklıları kendi görüşüne göre, bazı en iyi, modeller belirledi.

Terrex Agravic "Adidas" dan GTX

Kısa mesafeler için dizayn Running ayakkabısı. erkekler hem de kadınlar için renk var. Onlar her zeminde yol tutuşu sağladığını özellikle agresif velileridir.

Zor engelle ama alt kısmı hareketi sırasında konfor ve ayağı tamponlamak sağlayan poliüretan ile güçlendirilmiştir. mükemmel su itici sahip olan bir membran kumaştan yapılmış iç pabuç kısmı. mukavemet ve ayakkabının ayak kısmının korunması için üst güvenilir naylon malzemeden imal edilir.

tek yastıklama egzersiz rahat ve güvenli hale getirir ek boost köpük tabakası, destekler.

Salomon S-LAB Anlam

Tamamen yolda gitmesini zamanki spor ayakkabı aksine modeli. Bu, hafif, yumuşak ve çeviktir. Herhangi cinsiyet sporcular için tasarlanmıştır.

agresif çizim olmamasına rağmen, düzgün olmayan yüzeylere mükemmel yapışır, lastik sırt modeli, Özellikler. termopoliuretanovaya pedi sağlanan ayak korumak.

membranın uygulaması için sağlar, ancak kullanılan tekstil 3D Hava Mesh nefes ve çok hafif sahiptir değil Koşu.

kolaylık ve hız için de sıkı bir şekilde oturmasını sağlar dikili sekmesini donning İşletmesi.

Form koşucular seçilen koşu ayakkabıları kadınlar. Onlar hareket ve ayak tam koruma özgürlüğünü güvence altına tasarımı ve hafif ayakkabının içinde bulunuyor.

Modelin Avantajları:

 • kadın ayak için uygun olan dar bir şerit;
 • kayalık arazide yetiştirmek fırsat verir agresif sırt deseni;
 • ayak üzerinde termopoliuretanovaya koruma, rahatlık ve güvenlik sağlar;
 • Üst bir zarın kullanımını gerektirmeyen, tekstil malzemelerden yapılması;
 • altta, özel bir oluk sayesinde kir birikir ve küçük taşlar yapışmaz.

Kadın koşu ayakkabıları eğitimi daha çekici ve başarılı olması çekici dış özelliklere sahiptir.

Nike koşu ayakkabıları

En son teknoloji ile geliştirilen "Nike" Çapraz, bu nedenle herhangi bir arazi üzerinde istihdam için konfor sağlar. taban tamamen darbeler öder ve ayakkabı eklemlere hasar görmez.

Nike yastıklama koşu ayakkabıları üreten bir üretici olarak konumlandırılmıştır. Taban en modelleri şoku emer ve bacak kolaylık sağlar köpükten yapılmış. Amortisman özellikleri topuk bölgesinde bölümlere ayrılmıştır şeffaf silindir sayesinde, geliştirilmiştir. Kullanılması kros "Nike" eğitimi uzun süre devam edilebilir böylece neredeyse arkasını isabet keçe savunuyorlar.

üretici kadınlar ve erkekler için bir model oluşturur. Kadın koşu ayakkabıları Nike Free Run kurşun. sporcular gelen geri bildirimler, Ayakkabı çıplak ayak hissi verir. Bunun nedeni taban iyileştirmeler mümkün hale geldi. Bir bacak şekli ve hareketi takip her biri ayrı ayrı bölüme ayrılmıştır. Ayrıca koşu ayakkabıları ayıran geniş bir ayak kolaylık sağlanır. Yorumlar tedbir parmaklara bazı özgürlük verir gösteriyor ve Hardtop ayağın sabitlenmesini sağlar.

Spor ayakkabıları bakım şartları

engebeli arazide çalışırken uzun süre favori koşu ayakkabıları onların özellikleri, konfor ve güvenliğini korumak için, onların çalışma ve bakım birkaç kurallarını bilmek gerekir:

 1. Çamaşır makinesinde yıkama ayakkabı yasaktır. ve tekstil Bu kırık zar ya da, su itici özelliklere de gerekli süspansiyon kaybeder.
 2. Durulama kirlenme ılık su kullanılarak alışılmış bir sabun çözeltisi olabilir. Ama özel temizleyicileri kullanmak daha iyidir. ayakkabı bakımı için egzersizden hemen sonra böylece kir ayakkabının malzemesi ve görünümünü bozmaz gerekir.
 3. yakınındaki radyatör kurutma zar kaplamanın bozulmasına neden olur ve su iticiliği geçersiz kılmaktadır. Ayrıca hoş olmayan kokuların oluşmasını engelleyen özel bir ultraviyole kurutma, kurutma tavsiye edilir.

ayakkabılar doğru beklentileri doğrultusunda, seçilen ve düzenli temizlik tabi ise, eğitim yarar sağlayacak ve faydalı bir alışkanlık dahil edilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.