SağlıkTıp

Değerlendirme ve görüşleri konusunda şunları söyler: akupunktur yararlı olur

Akupunktur (başka bir isim - akupunktur) yaklaşık 3 milyon yıl önce Çin, hastalık kontrol yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Taoizm dini inançlarına göre insan bedenine Yin ve Yang oluşan belirli yaşam enerjisi geçer. - Yin 6'sı Yang ait olup diğer 6: Vücutta bu enerji aktığı 12 meridyenler (kanallar) vardır. Bu meridyenler her biri doğrudan belirli organları ve vücut parçaları ile ilgilidir - bu yüzden vb akciğer meridyeni, kalp meridyeni var

Sağlıklı bir bedende hayati enerji meridyen üzerinden serbestçe dolaşır. Ama vücut herhangi arızaları, rahatsızlıkları oluşur ve hastalık enerji akışının dolaşımda dengesizliği meydana gelirse. Akupunktur Çin tıbbı geliştirilen hayati enerji, restorasyonu etkili bir yöntemdir. Akupunktur ağrıyı bloke etmek için enerji serbest geçişine izin gövde kısmının noktaları ve belirli bir meridyen çok etkili bir tedavi tutan ve bu nedenle de vücut olan meridyen karşılık gelir. Hastanın bileğine sözde Çinli darbeleri Pushing, bazı gizli hastalığı tespit edebilen doktor akupunktur uzmanı yaşadı.

Geçen yüzyılda, akupunktur ve sevenleriyle bulundu ve Batı'da etmiştir. Çinli bilim adamlarının Kitabı, eski ve daha sonraki yüzyıllarda yaşayan ve tercüme ve çalışılan Modern zamanlarda, hem. O modern Çin tıbbı yaygın akupunktur kullanır söylemeliyim. Batı Avrupa'da akupunktur Yorumlar karıştırılır. Doktorların bazıları birisi medikal tedavi için ek bir yöntem olarak kullanıyor ve kimse bu yöntem şarlatanlık çağırır, ağrıyı bloke etmek için akupunktur yeteneğini diyor.

Çoğu doktor bir anestezik olarak akupunktur takdir oybirliği vardır. Ağrı darbe sinir kanalları boyunca beyne hastanın vücudundan iletilir. Doğru iğne kanalını bloke sağlar koymak ve kişinin sadece acıyı hissetmez. Çin'de, doğum sırasında, diş cerrahisi ve hatta cerrahi akupunktur kullanıldığında. Görüşler onlar biraz titillating, alışılmadık, tuhaf, ama her durumda acı değil göstermektedir.

Bununla birlikte, ağrının batı sağlık görevlisi bir şekilde farklıdır kavrayışı: vücut genellikle ciddi bir hastalığın acı impulslarının varlığını gösterir ve bu darbeler akupunktur bloke edilmişse, merkezi sinir sistemi hastalığı yorum takip edilmez. Doktorlar bu yüzden sadece bazı durumlarda bir anestezik olarak akupunktur kullanmak çağrı.

Akupunktur sadece ağrı kanallar "geçersiz" mümkün değil, aynı zamanda doğal "opiatlar" olan endorfin ve enkefalinler büyük miktarda salgılayan vücut yardımcı olur. Çinli doktorlar akupunktur, masaj bu vücut dışkıları ağrı kesici güçlendirmek ve ısınma ile birlikte. akupunktur doktorların uzun tarihi boyunca bir ya da diğer organları ile doğrudan bağlantısı var insan vücudu (denilen tetik noktaları) üzerindeki noktalar kümesi, belirledik. kalp, karaciğer ile ilişkili konumdaki noktalardır yaya yüzden - Bu noktalar bazen oldukça uzakta sorumlu oldukları için vücuttan yer almaktadır.

akupunktur, değerlendirmeleri yaşamış insanlar, rave bırakmak eğilimindedir. İlk tedaviden sonra zaten görmüş olumlu etkisi. Tedavi ağrısızdır, herhangi bir alerji neden olmaz. akupunktur sayesinde hastalık çeşitli başa çıkabilirim: Bir sinir bozuklukları, romatizmal, cilt, alerjik hastalıklar. Özellikle etkili akupunktur osteochondrosis.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.