Ev ve AileAksesuarlar

En iyi yıkama tozları: İncelemeler, yorumlar. Kore yıkama tozu: fikirler

Deneyimli ev hanımları bile tezgahta yıkayıcı tozlarla gözlerini koşarlar. Pahalı ve daha ucuz tozlar var. İlk olanlar daha iyi mi? Çocuk var. Fosfat içermez. Reklam parlak beyazlık sözü arkasında yatan nedir? Çok pozitif olan bu incelemeler bile, meyve suları, şaraplar, çimler lekeleri ile baş edemez. Yıkama için doğru seçilmiş modern araçlar, gezegenin sağlığına ve ekosiyaline zarar vermeden ve alerjilere neden olmaksızın giysilerdeki lekelerle başa çıkabilir.

En yaygın tozlar hakkında yorumlar

Koşullara dayanmayan lider, değerlendirmelere bakarak "Ariel" kalmış ve kalmıştır. İnatçı lekeleri silip kusursuz beyazlıp kokan o dir. Sıvı deterjan "Ariel" de çok iyi olduğu kanıtlandı. Fakat bu fonlar piyasadaki en pahalı kaynaklardan biridir. Popüler toz "Tide" pratik olarak renkli şey söz konusu olduğunda geride kalmaz, ancak aynı zamanda beyaz mavi yapan çok miktarda optik ağartma maddesi ile ilgili çok sayıda şikayet var. Buna ek olarak, el yıkama işleminde mavi lekeler beyaz lekeler bırakabilir. Tüm olumlu nitelikleri için "E" anlamına gelir, birçokları özel kokusu nedeniyle sevmez. Bazıları için gerçek bir keşif, toz "Sarma" idi. En ucuzlardan biridir, ancak "mükemmel" kirliliğiyle başa çıkmaktadır.

Deterjan prensibi

Tüm tuz, "Ariel" gibi iyi deterjan tozlarında bulunan yüzey aktif maddeler olarak adlandırılır. Bu molekül, suyla etkileşime giren hidrofilik bir kısım ile etkileşmeyen hidrofobik bir parçadan oluşur. Fakat sonuncusu lekenin oluştuğu madde ile mükemmel reaksiyona girer. Böylece, hidrofobik parça çamur moleküllerini "sıkıştırır" ve hidrofilik bileşen yardımıyla kontaminasyon dokudan yıkanır.

Yıkama tozu bileşimi

İyi yıkama tozları klor bazlı ağartıcı içermemelidir. Sağlık için güvensiz olabilir. Oksijenli çamaşır suyu mükemmel bir şekilde kendini gösterir. Fakat bu etki 80 dereceden daha az olmayan yüksek sıcaklıklarda sağlanır, bu nedenle düşük sıcaklıktaki ağartıcı etkinleştiriciler bileşime dahil edilir. Ayrıca tozlarda optik ağartıcı kullanıldığında doku sarımsı ya da gri değil kar-beyaz olur. İncelemeleri iç çamaşırı göz kamaştıran beyaza dönüştürdüklerini söyleyen pahalı porsuk tozları, sadece 40 derecelik bir sıcaklıkta bile karmaşık lekelerle bile başa çıkabiliyor. İyi bir ağartma, incelemelerle "Ariel" veya "Tide" gibi pahalı araçlarla değerlendirilir. Buna ek olarak, aynı yüzey aktif cisimleri içerirler. Ve tozu daha pahalı, o kadar çok. Her kirlilik türü için - kendi kirliliği. İncelemeler sonucunda, suyu yumuşatan maddelerin yıkılması sonucunu önemli ölçüde iyileştirir. Su çok katı değilse, o zaman, ev hanımlarına göre aşırı para ödemenin anlamı yoktur.

Yıkama tozlarının türleri

Kıyafet yıkama araçları aşağıdaki gruplara ayrılır:

 • Kirleticilerin çoğuyla 40 ila 60 derece arasında bir sıcaklıkta başa çıkabilen evrensel yıkama tozları;
 • Yünlü giysilerin, ince kumaşlardan gelen giysilerin hassas yıkanması için tozlar;
 • Güçlü kirlilik için ıslatma tozları;
 • Çamaşırları daha sonra ütülemeyi kolaylaştıran dokuları yumuşatmak için araçlar.

Amaca göre, deterjan tozunun bileşimi farklıdır. Örneğin çocuk eşyalarını yıkamak için özel bir alete ihtiyacınız var.

Bebek yıkama tozu

İhale konusu bebek cildi için, yüksek konsantrasyonlarda yüzey aktif maddeler içeren müstahzarlar güvenli olmayabilir. Bu nedenle özel çocukların yıkama tozu geliştirildi. Çocuk eşyalarını yıkamak için gereken fonlar için şartlar şöyle olmalıdır:

 • Ürün birkaç saniye içinde su içinde çözülmelidir;
 • Su ile durulama kolaylığı;
 • Mümkün olduğunca az kokusu var;
 • Bileşimde ağartıcı yok;
 • Enzimsiz olun.

Çocuklar için bir toz satın almak, pakette yazıtlara dikkat etmek arzu edilir. Tozun, hayatın ilk günlerinden itibaren çocuk eşyalarını yıkamak için tasarlandığına dair bir not olmalıdır. Evde küçük bir çocuk varsa bebeğin derisi de temas ettiği için bebek tozu ve yetişkin giysileri ile yıkanması önerilir. Ancak birçok çocuk tozu hakkında değerlendirme son derece olumsuz. Özellikle meyve sularındaki lekeleri düzgün şekilde yıkamıyorlar. Çocuğun su geçirmez bir bezde olması şartıyla bebeklerin giysileri ile iyi baş ederler; burada yıkanacak hiçbir şey yoktur.

Yenilikçi ürün - fosfatsız toz

Çoğu aile, en iyi deterjanın fosfat içermediği sonucuna varmış durumda. Fosfat içermeyen ilaçlar tüm dünyada çok popülerdir. Günümüzde moda kişinin kendi sağlığı ve çevresi ile ilgilenmektir. Buna ek olarak, bu toz mükemmel bir şekilde direkt görevi ile başa çıkmaktadır: serin suda bile lekeleri mükemmel derecede yok eder ve iyi durulaşır. Ancak bu ucuz tozlar yıkanmıyor. Onların yorumları, bu fonların lekeleri mükemmel bir şekilde dışa vurduğunu, hassas bebek cildi üzerinde tahrişe neden olmadığını ve keskin bir kokusu olmadığını söylüyor. Üreticiler, fosfat içermeyen formülasyonların olukta tamamen ayrıştığını ve böylece onları çevreye kesinlikle zararsız kıldığını savunuyorlar.

Fosfatsız tozlar alerjiye neden olmaz, iç çamaşırları mükemmel bir şekilde dezenfekte eder, yenidoğanlar da dahil olmak üzere çocuk giysilerini yıkamak için uygundur.

Böylece, tam fosfat içermeyen tozların birçok avantajını tek tek elde etmek mümkündür:

 • Düşük sıcaklıklarda bile lekelerle başa çıkın;
 • Tamamıyla durulanır;
 • Son kullanma tarihi yoktur;
 • Koku almıyorlar;
 • Ellerin derisini yaralamayın;
 • Sert su yumuşatın, böylece tortu oluşumunu önler;
 • Kirli çamaşırların kilogramı başına birkaç çay kaşığı toz gerekir.

Yıkama için sıvı deterjanlar

İnsanlarda yıkanacak jeller veya şampuanlar "sıvı çamaşır deterjanı" olarak adlandırılır. Bu araçların avantajları şunlardır:

 • Solunum yollarına girmezler, bu nedenle kullanımları sağlığa zarar vermez;
 • Keskin bir kokuya sahip değildirler ve çoğu durumda hipoalerjeniktirler;
 • Dozaj dozu nedeniyle daha ekonomiktirler;
 • Onlar saklamak daha kolaydır;
 • Hassas yıkama için tercih edilirler.

Yıkama tozu "otomatik"

Otomatik çamaşır makineleri ve el yıkama bileşimleri için olan tozlar arasındaki fark köpük oluşturma kabiliyetindedir. El yıkama işleminde, büyük miktarda köpük görevi kolaylaştırır, kiri "iter". Otomatik bir makinede, bol miktarda bir köpük, tam tersine, yıkama işlemini engeller çünkü çamaşırlar, tamburun duvarına karşı kuvvetli kuvvetli darbelerden dolayı yıkanır. Buna ek olarak, köpük contalara sızabilir ve çamaşır makinesi kırılacaktır. Evde beslenenlerden çok sayıda inceleme yapılması mümkün olan yıkama tozu, önden yüklemeli makineler için dikkatle seçmek önemlidir. Onlar, kadınların yorumlarını göz önüne alırsak, çoğunlukla el yıkama için bir toz kullanırken başarısız olurlar.

Güney Koreli çamaşır deterjanları

Özellikle "gelişmiş" ev hanımları Koreli yıkama tozlarını tercih ederler. İncelemeler olağan dışı derecede ekonomik bir toz tozu tüketimi ve çok ılımlı bir köpükten bahsediyor ancak incelemelerde el yıkama işleminde kendisini iyi gösterdiğini yazıyorlar. Bunun bir takım sebepleri var. İlk olarak, Güney Kore'de üretilen yıkama tozları fosfat, fosfonat ve zeolit içermez. Bu maddeler geleneksel olarak deterjan tozlarının üretiminde kullanılır, çünkü ürün sayesinde kirlilik ile gerçekten daha iyi başa çıkmaktadır. Ve kısa süre önce bu kimyasal bileşiklerin toksisitesi ve insan sağlığına neden olabilecek zararlar hakkında konuşmaya başladılar. Fosfatlar alerjiye neden olabilir, bağışıklığı azaltır, kansızlığa neden olabilir. Zararlı maddelerin kana nüfuz etmesi, sadece solunum yolu yoluyla değil, aynı zamanda deriden geçebilir. Ve birçok ülkede genel olarak fosfonatlar ve zeolitler kullanılması yasaktır.

Fakat toksik maddelerden alınan Kore tohumlarının kirlilikle kötü şekilde baş etmediğini düşünmemeliyiz. Bileşimlerinde doğal lipazlar, proteazlar, enzimler, en kompleks lekeleri bile mükemmel şekilde yönettikleri için. En iyi incelemeler, Drum, Oats, Tech tozları ile ilgilidir. Sahiplerine göre, bu fonların tek dezavantajı yün ve ipek için uygun olmaması.

Koreli tozlar çoğunlukla diğerlerinden daha pahalıdır. Fakat bu, diğer markaların ürünlerinin kullanımından daha ekonomik bir şekilde kullanan yoğun bir araçtır.

Kanalizasyona giren Koreli tozların bir çözümü ekosisteme zarar vermez. Ekolojik araçlarla, balık, fitoplankton, zooplankton ve diğer hayvanların ölümünü önlemek mümkündür. Buna ek olarak, fosfatlar, arındırma bitkilerinin işine müdahale eden alglerin çoğalmasına neden olur. Az arıtılan su daha sonra kendi su kaynağımıza girer.

Böylece Koreli tozlar doğrudan işlevlerini yerine getirirler; giysileri serin suda yıkadıkları için sağlığı korumanıza izin verdikleri için, en zorlu noktaları bile alırlar, aile bütçesinden tasarruf ederek, enerji maliyetlerini düşürürler. Ve tüm bunlar, tanıdık markaların yıkama tozu ile aynı parayla. Koreli yıkama tozlarıyla çocuklarımızı daha temiz bir gezegene bırakalım. Onlarla ilgili çok sayıda inceleme mutlu ev hanımlarını terk eder. Çamaşır makinesinin hoş kokusu hakkında konuşurlar, çok tuhaf kumaşlar bile dikkatle yıkanırlar. Buna ek olarak, incelemelere göre, Kore toz giysilerini yıkadıktan sonra kıyafetler hiç elektriklenmiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.