OtomobilArabalar

Diferansiyel rulmanlar: özellikleri ve değişim cihazı

Araç durursanda bir dizi tempoda güçlü hale geliyor ve azalır o hareket halindeyken garip gürültü, önünde görülen zaman kılıflar sıklıkla olur. transferi oluyor hangi olursa olsun, sorun göbeğine veya diferansiyelin yatak ya ilişkilidir. bunu nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için, düzenleyen ve ne, makalede ele alınacaktır.

diferansiyel yatak düzeni

Konik rulman rulman yatakları ile ilgilidir ve çalışan yivler ile birlikte, bir kesik koni şeklinde, iki halkadan meydana gelen bir yapı kastedilmektedir. Bir ayırma silindirleri ile bunların arasında yer alan. biçim içinde, bunlar silindir şeklindedir, konik, fıçı şeklinde, iğne biçimli ve bükülmüş. tasarım üzerine Konik tek ve çift sıra ayrılır.

taşıma elemanı diferansiyel mekanizması olarak yüksek yük ve hızlar altında faaliyet yapabiliyor. Bu nedenle, konik rulman Demiryolu bir düğüm, ve aracın merkezi elemanları olarak Bücs bir parçasıdır.

Neden diferansiyeli taşıyan bir değiştirilmesi gerekebilir?

tip hata, aşağıdaki gruplara ayrılır:

1. Başlangıç kusurlar:

 • amortisman;
 • karık;
 • teaser;
 • yüzey tabakasının yok edilmesi;
 • pas;
 • elektrik akımının geçişi sonucu.

2. İkinci kusurları:

 • yorulma lavabolar;
 • boşluk.

varsa herhangi kusur müdahalesini gerektirir. pes etmez onarım Rulman, sadece değiştirilebilir.

onarım nasıl çalışır?

Gerekli düzeltici eylemleri gerçekleştirmek için:

 1. 2 adet miktarındaki Rulmanlar.
 2. 2 adet bir miktarda contalar (contalar) sürücüler olabilir.
 3. sızdırmazlık için Halkalar. sağ ve sol: farklı olmalıdır.
 4. Pan şanzıman Astar.
 5. Iş bitirici iplik.
 6. Yeni şanzıman yağı.

diferansiyel yatağı ayarlamak için şanzıman kaldırmak için gereklidir. dişliler ikinci mil (anahtar çifti) serbest olan Bunlar kaldırılan birimi için düzeltilir. kutu uzaklaştırılmıştır sonra, fark ile ekstre edilir.

Ayrıca, şunları yapar:

 1. diferansiyel eksenli dişlilerden Çıkış 90 0 ile döndürülmektedir.
 2. gerekli bir araç ile dişli ekseni bulunan tutma halkası alınır.
 3. durdurucu ekseninin çıkarma oranına sonra ve kolayca kendi dişlileri ile birlikte alır.
 4. Başlatma gerekli değeri, uzantı ve çekirdek tahrik edilen dişli diferansiyel eklemek daha sonra bükülmemiş cıvata kafası.
 5. Ardından vücut tahrik cog (çekiçle mümkün) kurtulmaktadır.

Şimdi herhangi bir kusuru, kaldırılır parçaların çalışma yüzeyine bakmak gerekir. küçük düzensizlikler bulgulandığında zımpara kağıdı kullanılarak çıkarılmalıdır. ayrıntılara daha ciddi bir hasar varsa, değiştirmek gerekir. tahrik dişlileri üzerindeki denetim sırasında cips, kabukları veya başka kusurları ortaya, ayrıca, bunu değiştirmek için gereklidir.

yerleştirme süreci

Bir sonraki adımda, rulmanların konumda yakından bakmak almak gerekir. Bir kuşak gövdesini değiştirmelisiniz bu yerlerde varsa, pist ve haddeleme organları, bir baskı ya da girinti kusur ayırıcılar bulunan kabuklar, rulmanlar değiştirilirse. Ardından, diferansiyel rulmanlar sıkıştırılmış bir araç kullanarak. Şanzıman konut dış halkaları Sıkma. Bu özel aletler kullanılarak yapılır. bir çekici, ilk manşetler iğ kıvrılmış, daha sonra taze olarak değiştirildi.

kanca tarafından çıkarılan dış halka. Bunların altında ayar düğmesi bulunmaz. Onların tutun sıkma önce, parçaların yeni kopyalarını hazırlamak için gereklidir. Gerekirse, hız göstergesi için dişli sorumlu değiştirin. rulman sonra diferansiyel yine değişecek.

Ayarlama diferansiyel yatakların VAZ

Diferansiyel - Yarı eksenlerinin her biri newton bulduğunda, sen tork split sağlar birimi. Ayrıca jantlar torsiyon hızını ayarlar. Dış tekerleği çevirerek zaman büyük bir kavis geçer ve kaymaya başlar. Bunu önlemek için, bir ayırıcı tanıyı geçerlidir.

Bunun için, tekerlekler hızda farklı torsiyon açısı var. Yolun ve surette bu eleman düzeltmek için, diferansiyel ayarı harcamak gerekir.

elemanlar, iki parçadan oluşur: bir köprü çorap kenetlenir, dış halkalar; ve iç sıkıştırma diferansiyele gider. Bu bileşenlerin değiştirilmesi ve ayar kendi ellerinizle yapılabilir.

diferansiyel rulmanlar ayarlamak için gereklidir:

 1. fındık dönüşünü ayarlayabilmek eki taşıyan kapaklarını gevşetin.
 2. Bu fındık az çabayla taşıyan önyükleyebilir edilmelidir.
 3. , Asma yatakları Sıkma ters yönde ilk bir yönde ve daha sonra DİŞLİ krank. Bu yataklar bulunan silindirler, yaparak, arzu edilen bir konuma sahiptir.
 4. arka dingil yuva üzerinde kavrama dişli, ana dişli lateral boşluğu ölçmek amacıyla, dişli dişi dış kenarına en üst kısmına prob getirmek için imleci güçlendirmek için gereklidir. boşluk 0,15-0,2 mm olmalıdır. Ölçümler taç arka bölgelerinde altı dişlerinden daha az yer almalıdır.
 5. bir tornavida veya dişli ayarlanması için ince bir metal çubuk bir somun vasıtasıyla, mesafeyi azaltmak için geri besleme açıldığı zaman yüzler ve diğer bükülmesidir.

Yaka ve volvulus fındık oluklar boyunca yönlendirilmesi, aynı değerde yapılmalıdır. Her sökülme ihtiyacı sıkma bitirmek için. Bu işlem sırayla çalışması sırasında bir garanti tespit olarak hizmet dış lüle yatak somun, ile kararlı bir temas sağlar. mesafeyi artırmak için, aynı adımları uygulayın fakat ters sırayla gerekir.

ayarlamaları aşamalarında

 1. mesafe düzeltilmiş sonra, ekseni üzerinde açıklık kontrol etmek gereklidir. Bu işaretçi tripod bağlı olduğu için, tahrik dişli prob sonunda durur. durdurulmuş oyun Üretilen ve eksenel parça sallanan.
 2. tahrik dişlilerin karşı yüzü üzerinde ayarlanması için bir somun, geri tepme 0.055 0.035 mm arasında bir eksen üzerinde yer almaktadır.
 3. Daha sonra somun zorlanır ve rulmanlar fazla 10 bin Km çalıştırın ön yükleme, 0.1 mm yer almaktadır. 0,05 mm - 10'dan fazla bin km eğer .. bir yuva üzerindeki somunun Döner yatağın "sıkıştırma" 0.03 mm'dir.
 4. rulmanların kapağında cıvataları sıkın ve istinat plakasını yüklemek için gerekli ayarlamaları sonra. Yine yanal uzaklık kontrol etti.

diferansiyel yatakları UAZ ayarlanması

Bu prosedür, yataklar ve kutunun dişlilerin her ikisi de kapalı halkaların iki arasına yerleştirilir ayarlamalar için şimler grubu kalınlığının ayarlanması ile gereklidir. Ana iletim ve bu sırada yapılan diferansiyel mil ayarı ayrıntılarını değiştirirseniz:

 1. Ram 3-3,5 mm taraf ve rulmanların kapalı halkaların dişli kutusunun taraf arasında bir sınıra bir mesafe olacak şekilde somun üzerinde taşıyan bir halka kapattı.
 2. Yarım çizgisini yıkıp Karterde tahrik dişlileri diferansiyel ile monte yayınlanma, makaralar doğru yere durdu rulmanlarda kırmak, astar yükleyip kapak tamamen kapağı tutan vidaları sıkın değildir ve boğaz konut yoluyla tahrik DİŞLİ montaj kürek çevirin. Daha sonra, uç kapak aynı asma karter ile birlikte.
 3. vidalarını sökün. Çok dikkatli bir şekilde A ve dişli kutusunun A1 ve kapalı rulman halkaları arasındaki mesafeyi ölçmek için karter ve ayırıcı prob köprünün çıkmak, kapağı çıkarın.
 4. A + A1 eşittir pedleri kalınlığı, bir dizi seçin. 0.1 mm kalınlığında conta eklemek belirli bir ürün kümesi için bir otomatik şanzıman bir diferansiyel taşıyan ön yük korumak için. Bunun bir sonucu olarak, genel kalınlığı A + A1 + 0.1 mm olmalıdır.
 5. Diferansiyel rulman kapalı halkaları çıkartın. Bölünmüş monte iki parça halinde pedleri seti. dişliler ve yataklar halkaların kutunun üzerindeki boyun koy sınırı kapalı ram. Sonra tahrik dişlileri hareket ettirerek her iki tarafta mesafeyi ayarlayın.

Sadece diferansiyel rulmanların değişiklikten sonra ölçümlerini almak ve yeni yüksekliğini ve eski takımını karşılaştırın. ilk düzenlemede, yeni yatak veya daha az eskimiş, belirli bir miktarda aktif grubu kalınlığı alt takozlar ve ikinci daha yapın.

Sonuç

Bu ayarlamak ve diferansiyel rulmanlar nasıl değiştirebileceğinizi kolaydır. Bu makale aynı zamanda onların cihaz ve hedef tanıma. Eğer karmaşık diferansiyel ile daha fazla sorun varsa, daha iyi, tabii ki, uzmanlar başvurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.