FormasyonBilim

Ekonomik teori konusu

konusunu ekonomik teori karmaşık ve dinamik insan yaşamının kadar karmaşık ve çok yönlüdür. Nedenle, o toplumun gelişimi tüm aşamalarında uygun olacak bir tanımını vermek mümkün değildir.

ekonomik teori görüş konusu gelişmeye olarak ne hakkında bilgi derinleştirmek iş faaliyetleri insanın. Ayrıca o ve onun etkisi (aktivite) komplikasyonu fikrine.

İlk başta ekonomik teorinin konusu kişilerin maddi zenginliği artırmak olduğunu düşünüldü, daha doğrusu, bu neden olur. Ondan sonra gösterimleri bireye mevcut kaynakların azlığı ile, tam tersine, bağlanmıştır. Tabii ki, insanların imkanları sınırlıdır. Ama aynı zamanda mevcut kaynakların kullanımı için pek çok seçenek vardır.

ekonomik teori konusunu nitelendiren o adama kullanılabilir tüm doğrudan çalışmayı içermez dikkati çekiyor. Onun yetkinlik (somut veya soyut) malların dağıtımı, üretim ve tüketim ile ilişkili insan davranışlarının çalışmadır. Bu çalışmada insani alanda ifade eder, bu nedenle içindir.

ekonomik teori konusu birçok tanımı vardır. Bu nedenle, A. Marshall ve refahı simgeleyen malzeme nesnelerin üretimi ve kullanımı ile ilgili kişilerin toplu ve bireysel işlemler, buna karşılık gelir. P. Samuelson yeni ürünler üretmek amacıyla, kısıtlamalarla, kaynakların seçiminde kendini gösterir insan davranışı, olarak tanımlanır. Ama en özlü ve kesin ifadeler Robbins, İngiliz ekonomist verdi, kabul edilir. O savundu ekonomik teorinin nesne - kıt kaynakların elden sırasında meydana insan davranışı şeklidir. sonlu araçlarla ve bunların kullanım uçları arasındaki oran dikkate alındığında. Bir kişinin önünde fırsatlara bir dizi kaynak varsa doğru seçim bir sorun vardır.

Ekonomik teori - yaratıcılık bilimi. O durmadan bilgi, buna göre sürekli geliştirilir ve rafine ve onun araştırma konusu ile zenginleştirilmiş. kamu yaşamının devam eden sosyalleşme ve intellectualization bağlamında, ekonominin küreselleşme, konu alanı bu bilimin kendi sorunlarının karmaşıklığı yönünde gelişmektedir. toplumsal ilişkilerin dahil ek katmanlar arası araştırmalar yapar.

ekonomik gelişmenin, modern teorisi için aşağıdaki özellikler ile karakterize edilir:

- Evrensel olduğunu iddia eden gerçeğin zorunlu kriterler reddi;

- Çok yönlü bir bilimsel çalışma, yöntem ve bilgi, fikir ve teorik kavramları sentezi olasılığı yapısı;

- küresel sorunlara tarafından oluşturulan ve toplumsal dönüşüm sırasında ortaya dinamik, karmaşık süreçlerin temelinde ekonomik teorinin geleneksel sorunların genişleme;

- yeni analiz yöntemleri araştırmaya giriş;

- karşılıklı hoşgörü ve çelişkili kararların vizyon genişletmek için yardımcı olur fikir ve bilişsel yaklaşımlar arasındaki rekabet,.

Bunu dikkate ülke ekonomisine ve yeteneklerinin özelliklerini yanı sıra bu alanda ve diğer noktalarda insanların zihniyetini sürdüğü Modern iç ekonomik teori, hesap ulusal ve tarihsel bileşeni içine almalıdır.

Özetle, dikkate almak mümkündür bilimin konusunu politik ekonomi açıdan. Bu tanım onun çok daha derin ve daha değişik açılır.

Böylece, bu bilimin konusu ihtiyaçlarını genellikle sınırsız karşılamak amacıyla bile kısıtlı kaynakların olduğu tüm ekonomik sistemlerin ve ekonominin başarılı yönetimine odaklanmış kişilerin faaliyetlerinin gelişme yasaları vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.