SağlıkTıp

Düşük hemoglobin - tehlikeli hastalığın belirtisi?

normalin altında Hemoglobin - oldukça yaygın bir fenomen. Ve malların sıkıntısı geçmişte uzun süre ve farklı daha süpermarketlerde piyasalarda tarımsal işletmeler ve çiftliklerin taze kaliteli ürünler yelpazesine. Ama sorunu çözmez. Birçok kişi (çocuk ve yetişkin, kadınlar ve erkekler) doktorlar ve beslenme gitmek zorunda. tanımak için düşük hemoglobin, semptom vücutlarının herhangi bir değişiklik için dikkatle dinleyerek, birden fazla takip gerekecektir.

demir (mikrouydu) yeterli miktarda olmaması kan gerçeğini altında yatan hemoglobin seviyesi , normal altına düşer. İnsan tüketimi için günlük en az - 1.5 mg demir. eser element Böyle bir miktar, kan hemoglobin damla izin vermez.

Nasıl sorunu tanımak için?

olgusu ile gösterildiği gibi, düşük hemoglobin? Bu belirti sonra, örneğin, oluşabilir , kan transfüzyonu büyük bir kan kaybı. diyetteki demir eksikliğinden kaynaklanan sorunları önlemek için, günlük menünün çeşitli izlemek için gereklidir. Belirli yiyecekleri yeme kendinizi dışlamak için istenmeyen bir durumdur. Eğer herhangi bir diyet sadık başlamadan önce, bir doktor veya diyetisyen danışmalısınız. Diyet tüm temel mineraller ve vitaminler içerir, böylece sadece bir uzman, bir diyet yapabilirsiniz.

İnsan vücudunda meydana gelen önemli bir rol folik asit verildi. Bu süre genellikle hemoglobin düşüşü gözlenir olarak Genellikle, hamilelik sırasında diğer vitaminlerle birlikte reçete edilir.

bağışıklık sistemi arıza başlar, bu karmaşık demir-ihtiva eden protein eksikliği, insan takip rahatsızlıkları bulunmaktadır. yanlış beslenme veya diğer nedenler testleri, düşük hemoglobin kanda kolay vücudun ihlal şüphelenmeye kılan bir semptom sonucuna olmasına yol zaman - kuru, pullu cilt soluk. Ayrıca birçok mavi dudaklar, tırnaklar saç incelmesi, kırılgan hale gelir.

Düşük hemoglobin çocuklarda

Hemoglobin azalması ciddiye alınması gerektiğini, bazı şeylerin onların kurallarına uymak olamaz. durum vücutta zamanla çalışmasına ise geri dönüşü olmayan değişiklikler meydana gelebilir. Hemoglobin eksikliği anemisi nedeni (aksi takdirde bu hastalık denilen kansızlık) 'dir.

Küçük çocuklarda, demir eksikliği yakından ruh hallerini ve sağlığını izlemek gerekir, belirtileri görmek kolay değildir. Çocuklar düzenli kilo almaya gerek - doğa tarafından sağlanan. İştahsızlık, kötü uyku, sinirlilik ve yorgunluk - anksiyete için tüm bu nedenler. O çabuk geçer analiz eder ve bir doktora danışın mümkündür olarak gereklidir.

Emziren kadınlar düşük hemoglobin olduğunu bilmelidir. onu günlük menüsünde et ve karaciğer, buğday ve sebze, meyve ve çilek, ıspanak ve maydanoz yükümlülüğü içermelidir. Günde sadece birkaç tane kanda hemoglobin yeterli seviyede tutmak mümkün olduğu gibi küçük miktarlarda olarak, hatta bombası söylüyorlar. Asıl - Çocuklarda alerjik reaksiyonlara yol yoktur. Doktor doğmuş bebek düşük hemoglobin içinde bulunursa, bu belirti yanlış annenin diyet gösterir.

Yukarıdaki tüm ürünlerin okul öncesi çağındaki çocukların menüsünde olmalıdır. Mutlaka çocuk öğretmek meyve, çilek, taze sebze yemeye karaciğeri (sığır, tavuk, balık yağı), her gün olması gereklidir. Doğal komposto hemoglobin düzeyleri normalleştirilmektedir katkı de dahil olmak üzere birçok faydalı bileşenleri ve malzemeleri içermektedir.

Yetişkinler için yönergeler

diyette çeşitliliği gerekli ve yetişkinler olduğunu. Egzersiz çeşitliliği de hemoglobin katkıda bulunması ilginçtir.

Bu yüzden olabilir vücudun diğer hastalıkların düşük demir düzeyi sinyallerinden. Örneğin, kan pıhtıları eritrositlerin numarası (bu tehlikeli ve şiddetli bir hastalıktır) ya da bağırsak geçirgenliğini arttırmak. Ayrıca demir indirgeme yanık sonra gözlenen.

sağlık sorunları dikkatini hak etmeyen hayır ayrıntılar vardır. Bu belirtiler varsa, hemoglobin bir azalma göstermektedir bir anket yetişkinler hem de çocuklar için gitmek tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.