SağlıkTıp

O göğüs röntgen yapmak ve ne zaman bir bakım anne bebeğini besleyebilir mümkün mü?

Son zamanlarda, daha fazla kadın yenidoğan için tek gerçek alternatif yiyecek olarak emzirme seçin. karışımları ve şişelerin reddetmek kaçınılmaz küçük çocuğun annesi test etmelidir belli kısıtlamalara yol açar. Bu sadece yeme alışkanlıkları ve diyet takip etmek ihtiyacını değiştirilmesiyle ilgili değildir. Gelen doğumdan sonraki ilk günlerde bir kadın Zor bir seçimle karşı karşıya. onlar onu bebeğe zarar olmadığını Veya, bu veya diğer ilaçlar kabul etmemek? Ne zaman sağlığa zarar vermeden spor dönebilirim? Ben flüorografi emziren anneye uzatabilir misin?

Son soruya yanıt kimin doğum uzmanlaşmış bir hastanede gerçekleşen her kadını rahatsız eder. doğum sırasında bebek doğmuş kadınların başlangıcından sonraki ilk saatlerde göğüs röntgen çekmek için gönderilir. Bir yenidoğan için güvenli mi ve bunu incelemek gerekir?

floroskopi nedir?

Bu yöntem, solunum hastalıklarının teşhisi için en yaygın biridir. Fluorografi X-ışınları kullanarak bir akciğer incelemesidir. Bu durumda, ekran doktor reddi çeşitli bulmaya çalışıyor olduğu görüntüler. o göğüs röntgenleri emziren anneye yapmak mümkün olup olmadığı sorusu, haklı. ışınlama dozu alan bazı araştırmalar kadın sırasında (0.03 ila 0.5 mSv cihaza bağlı olarak). Birçok tür poz olumsuz yenidoğan durumunu etkileyebilir korkuyorlar. Çocuğunuzu korumak için arzu herhangi anne eğilimindedir, bu nedenle bazı kadınlar, kendi sağlığını tehlikeye, muayene reddediyorum. bu korkular haklı nasıl bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Photoroentgenography emzikli anneler: neden gerekli?

Çoğu hastalıklar , solunum sistemi sonuçlarını ve komplikasyonlarını tedavi etmek daha ilk aşamalarında tespit etmek çok daha kolaydır. Bu durumda, yardım mediastinumdan durumu hakkında bilgi almak için birkaç dakika izin verir floroskopi, geliyor. Öncelikle tüberküloz gibi akciğer kanseri bazı türler hakkındadır. Ne yazık ki, genç anneler bu tehlikeli hastalıkların gelişiminden korunmaz. emzirme sırasında Floroskopi aşağıdaki durumlarda gösterilir:

  • Son altı ay içinde TBC hasta ile temas;
  • Pozitif tüberkülin testi derhal ortamda insanlar için;
  • Tüberküloz insidansı yüksek olan bölgede konaklama.

bu durumlardan herhangi emziren anneye photoroentgenography ise - sağlıkları ve bebeğin refahı uğruna gitmeli gerekli bir risk. Daha önce tanımlanmış patoloji, hastalık başarılı bir sonuç şansı daha yüksek ve ciddi komplikasyonlar geliştirme olasılığının düşük.

X-ışınlarının türleri

o röntgen emziren anne göğsünü yapmak mümkün olup olmadığı hakkında düşünmek, çoğu kadın vücudunda radyasyonun olumsuz etkilerinden korkar. Film ve dijital: Herkes denetim cihazlarının iki tür olduğunu bilir. İlk durumda görüntüleri imkansız bir şekilde alınan radyasyon dozu ayarlamak için yapım film üzerine direkt olarak kaydedilir. Dijital cihazlar, ekrandaki bilgileri görüntülemek yüksek duyarlılığa sahiptir ve doz kullanımı 4-5 kat daha düşük izin verir. teknik olarak mümkün, emziren anneler seçilmelidir ise son seçenektir.

Photoroentgenography emziren anne: hasar var mı?

Röntgen bir türüdür radyasyon, böylece kadınların kaygıları de kuruldu. Başka bir şey radyasyon minimum doz prosedürü sırasında kullanılan olmasıdır. Yani bir şekilde kadını veya çocuğu zarar vermek istenilen sonucu elde etmek için yeterli, ancak yetersiz bu.

Hala orada göğüs röntgen veya emziren yapabilir? Bu sorunun kesin cevabı yok hala orada. Bazı uzmanlar X-ışınlarının küçük bir doz ciddi sağlık sorunlarına neden mümkün olmadığına inanıyorum. Diğerleri bir şekilde bebeği durumunu etkileyebilir herhangi etkilerden kendini bir hemşire anne daha iyi bakım savunuyorlar. Herhangi araştırma, inandırıcı, bu konuda yürütülen değil. Çoğu doktor gerçek ihtiyaç vardır yalnızca photoroentgenography emzikli anneler çok gerekli endikasyonlar altında yapılır ve gerektiğine inanıyoruz.

Nasıl inceleme için hazırlanır?

Genç anneler en deneyimli, anne sütü kalitesini olsun göğüs röntgeni etkilemeyecek mi? Hem test öncesinde pompalama öneri ve ondan sonra duymak sıklıkla mümkündür. Bazı uzmanlar iki gün boyunca bebeği beslemek için değil önerilir. Gerçekten mi?

Modern araştırma prosedürünün kalitesi üzerinde önemli bir etkisi, anne sütü görülmez olduğunu göstermiştir. Hatta sık Röntgen herhangi ciddi sonuçlara neden olmaz. Hemşirelik anne decant yanı sıra birkaç gün stok gerek yoktur. Anne sütünün röntgen kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerini yok bilimsel kanıt yok.

o testten sonra çocuğu beslemek mümkün olduğunda?

Belki de bu soru akciğerlerde bir resim çekmek için veya bu nedenle geldi her kadın heyecanlandıran olduğunu. Sen röntgen sonrasında bebeği beslemek veya olamaz? İşlem sırasında poz olumsuz meme testinden sonra hemen olabilir bebeği vermek için sütün kalitesini etkilemez göz önüne alındığında.

Atlama besleme olarak, mantıklı değil çocuğunuzun ifade süt teşvik edin. Hatta tek bir kullanım şişesi meme reddi ve sonraki geçişe neden olabilir yapay beslenme. Bu özellikle tehlikelidir , yenidoğan laktasyon sadece kurulur ve işlemin herhangi bir parazit öldürücü zaman. Birçok çocuk memenin yanlış ret aşamasında giderken böyle deneyler ve üç ya da dört ay, yaşında gerekli değildir. ifade sütün bir şişe görünümü sadece emzirme gereksiz bırakma yol durumu daha da kötüleştirebilir.

Hastanede Akciğer grafisi

ihtiyacı ile karşı karşıya bir bebek genç annelerin doğumdan sonraki ilk günlerde muayene ışığı geçmek. Onlar başka türlü hastaneden taburcu edilemez tehdit doktorlar konusunda ısrar ediyor. Sadece denetimi olmadan koğuşunda bebeğini bırakıp doktorların reçete yerine getirmek için ihtiyaç isteksizlik arasında kararsız göğüs röntgenleri hemşirelik annesi yapmak mümkün olup olmadığı bilmeden bir kadına doğum yapmış. Nasıl bu durumda olması?

Her şeyden önce o akciğer muayenesi bilmeli - isteğe bağlıdır ve hiç kimse onun rızası olmadan göğüs röntgen yapmak için genç bir anne zorlayabilir. Bir kadın prosedüründen geçmesi istemiyorsa, reçete formunda tanı bir reddini yazmak için gereklidir. Hastanın imzası Formu hastalığı öyküsü, bağlı olduğu güvenle geri koğuşuna kadın sonra. Deşarj işlemi etkilenmez Açık - başka hiçbir iyi neden doktorlar hastanede hastayı tutuklama hakkına sahip değildir. çocuk kliniği ret prosedüründe muayene geçişi ile tekrarlanmalıdır.

bulgular

Özetle, şu gerçekleri odaklanmalıdır:

  • Akciğer grafisi - Bu tüberkülozun erken teşhis ve akciğer diğer tehlikeli hastalıklardan için hızlı ve nispeten güvenli bir yoldur. anket reddetme gerekli değildir durumlar vardır.
  • Röntgen ışınlama anne sütü kalitesini etkilemez. floroskopi kesintisiz mümkündür sonra emzirin. Durusu ve ileride kullanmak üzere depolamak süt mantıklı değil.
  • Herhangi bir zamanda floroskopi gerçekleştirmek için reddedebilir emziren anne (hastane içinde kalmak sırasında dahil). Tıbbi hizmetlerin kalitesini etkilemez.

o göğüs röntgenleri emziren anneler yapmak mümkün olup olmadığını merak, birçok kadın geçenlerde internette bilgi bulmak için arkadaşları, komşular veya girişimi teslim yardım isteyecek. Bu durum farklı olabilir olduğunu hatırlamakta yarar var. genç bir anne anket yapmış olabilir durumlarda, diğer tüberküloz ve diğer hastalıkların gelişimi için risk altında olabilir. varsa herhangi bir hekime danışmak mantıklı şüpheliyim. Deneyimli doktor şüpheleri gidermek ve her durumda en iyi seçenek bulmak için bir emzirme kadına yardım etmek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.