SeyahatSeyahat İpuçları

Dünyanın Tema parkları: Liste

Kim çeşitli sorunlar hakkında unutmadan ve kaygısız çocukluk hatırlayarak, masal dünyasında sıkıcı günlük yaşamdan uzak yapılacak sevmez? fırsat onun tema parkları dinlenmek için seçtiği herkese kendini sundu.

Bugüne kadar, Eğlence çok iyi gelişmiştir ve tüm hayalleri gerçek ve rahatlatıcı bir eğlence zevk olacaktır sağlayan edilmektedir. Tabii ki, en ünlü tema parkı - Disneyland, ancak bu yazıda biri olacağını en az ilginç parçalar, düşünün edilir.

Tüm aile için eğlenceli köşeler

Tema parklar çok popülerdir ve onların rekor ziyaretçi sayılarında çok büyük. Birçoğu sadece çocuklar değil, aynı zamanda ebeveynleri mucizesinin beklemiyor edilecek hayal. Köşeler eğlence mümkün olduğunca çok çekmeye çalışıyor, ziyaretçilerin ilgi umursamaz. Avrupa temalı parklarında 40 yıl önce düzenlendi turistik sunuyoruz, ancak bunların her biri kendi "vurgulama" vardır.

Europa-Park, Almanya

Ana özelliği Almanya Europa-Park olan tematik alanlar ülke tarafından bölünmüş olmasıdır - ziyaretçilerin minyatür kopyaları sundu. Alman organizatörleri Rusya hakkında unutmadı ve şimdi ülkemizde ahşap kulübe ile temsil edilir, "Mir" istasyonu yakınında azalmış ve yarış pisti, "Lada".

büyüleyici konumlar yaratıcıları onlar hakkında sadece bakım almış, aynı zamanda parkın yanındaki lüks bir otel inşa etmek olarak Huge parkı, gerçek bir tatil tesisi çağrılabilir. En yüksek "roller coaster" ile eğlence merkezinde, sen Vikinglerin harika dünyayı düşünün, teknede binebilirsiniz karışık orman geçmesi ve hatta fırtına karşı cesur kaşifler hissediyorum. Burada yer alan kafe önemli bir kısmı lezzetli milli yemekleri ile açlığı tatmin sağlayacaktır.

Park "Efteling", Hollanda

Bu makalede sunulmaktadır fotoğraf hangi Eğlence tema parkları, uzun süre ziyaretçi çekmek. Hollanda'da bulunan Park "Efteling", yavruları hakkında istişare için buraya gelmek Paris'te gelecek Disneyland yaratıcıları olduğu için bilinen.

eski Denekler Avrupa parklar 1952'den beri eğlence eski masal ünlü kahramanları adamıştır, ancak zamanla Disneyland'den, modern bir eğlence merkezi haline gelmiştir, ancak kendi altyapısı ile.

Ünlü masal G. H. Andersena, Grimm Kardeşler ve S. Kalem dayalı konumlar vardır yüzünden Eğlence bölümü, dünyanın bütün çocukları memnun edecektir. En son gizemli yapı inanılmaz inişli çıkışlı su yolculuğu yapmanızı sağlar "Uçan Hollandalı" dir.

"Hobbitköy", Yeni Zelanda

Küçük ve misafirperver erkeklerin fantastik dünyayı oluşturulan tüm Tolkien taraftarların turist Mekke lakaplı dünya tema parkları, söz değil Yeni Zelanda'da inanılmaz kırsal, yaklaşık konuşan. sahneler "Yüzüklerin Efendisi" için özel olarak yeniden Hobbitköy, tema parkında yer minyatür evler ve mağaralar hale filme tamamlanmasından sonra aşağı kırmadı.

turistik şimdi Frodo ve Sam yoluna büyüleyici bir tur yapılır ve turistlerin mutlu yuvarlak delik bir hobbit gibi hissetmeye tepenin içine kazılmış tırmanır. parlak renkler ve parlak yeşil peri cennet çevrili rüyalar bile Tolkien cesur kahramanlar hakkında okumamış olanlar gidip güzel gerçekliği ortaya çıktı.

"Vulcania", Fransa

Fransız tema parkları bütün aile için çok ilginç ve en olağanüstü bilimsel proje 2002 yılında kurdu.

engin kompleks içinde tüm eğlence kategoriye ayrılır: Burada da turistler kayıtsız kimseyi bırakmayacak birçok yeni şeyler ve simülatörleri patlama ve dolgulu tüneller lav ile hareket eden sürmek öğrenmek hangi ilginç bir fuar, faaliyet, kökeni ve volkanlar yıkıcı gücü hakkında 4D-filmlerini izlemek için sunuyoruz.

Ziyaretçi depremin merkez olacak, 35 metre derinlikte kratere inerler ve yanında yürüyecek , uyku volkan yani inanılmaz bir yolculuk yapacak nerede hayat doğal tehlikenin gerçek koşullara erişim yok.

"Siam Park", Kanarya Adaları

Su tema parkları her zaman kapsam ve büyüleyici konumlar tarafından etkilenmektedirler. Onlar garip bir yerde bulunuyorsa, o zaman sadece olmaz, sıcak suların ve güzel manzaranın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler tarafından kuşatılmış. Sadece 8 yıl önce Tenerife adasında inşa Avrupa'nın en büyük su parkı, zaten dünyanın dört bir yanından turist inanılmaz bir popülerlik kazanmıştır.

Bu ve iyi bir nedenle, en muhteşem Su ve Temalı Parkı denir! 185 000 metrekare topraklarında her on katlı evin bir yüksekliğe sahip yüksek hızlı Lunaparkta sinirlerini gıdıklamak ve üç metrelik dalgalar yaklaşık sıçrama mümkün olacak. sessiz dinlenme Hayranları çok güzel okyanus turkuaz yüzeyini izlemek için hangi güzel plaj harika bir görünümü açılır.

Dünyanın en ilginç tema parkı: Liste

Orijinal eğlence gündelik hayatın yorgun ve yeni duyguları yaşamak isteyenler için uygundur kompleksleri.

 • Diggerlend, ABD. Makinede bitiremedi herkes için park edin. Her ziyaretçinin güçlü buldozer veya ekskavatör kova kabinde binmek, hatta bazıları traktör hakim. bölge çocukları ile yetişkinler en egzotik araçlar çalıştırmak büyük bir şantiye vardır.
 • Timsah Koyu, Avustralya. alışılmadık bir parkta sadece korku ile sonuçlanan hayvan besleme bakamıyor, aynı zamanda derinlemesine onlarla birlikte yüzer. Önceden timsah kravat, ama adrenalin hala organizmayı alacak çünkü Tabii ki, bu, tehlikeli değildir. Timsahlar ile dolu havuza indirilir "hücre ölümü" olarak adlandırılan en cesur eser cazibe için.

Tematik Dünya Parklar sürpriz Sadece bu hızla kurtulmak ve gördüklerini unutmak istiyorum ziyaret ettikten sonra orada, eğlence büyüleyici değil.

 • Infernal parkı, Tayland. Küçük bir köy değil en keyifli duyguları yaşamaya buraya bakmaya karar verdik tüm gezginler için bir kabus haline gelir. İnsanları yükselen devasa heykeller çeşitli işkence etmek asıldı ve tabi tutuldu bu karanlık parkın, çocuklar, almak daha iyi değil.

dünyanın en iyi tema parkları 10

aşağıdaki gibi üst projelerin ilk on listesi:

 1. Tabii ki, Disneyland Paris yapamaz söz etmeden. 49 sürmek oluşan Kaliforniya eğlence merkezinin Bu çoğaltma, yıllardır çocuklar tarafından ekledi. Müthiş eğlenceli, renkli havai fişek, karakterler favori karikatürler parkı milyonlarca turist için dünyanın en çok arzu edilen bir yer haline parades.

 2. Park "Asteriks" - Amerikan Disneyland yanıt bir tür. Paris Komplekste Romalılar savaşmış eski Galya, ve ortaçağ Fransa'da bir geziye çıkın. Odalar korku ve su konumlar, canlı eğlence ve lazer gösterisi, çocuklar ve yetişkinler için mükemmel bir hediye olacaktır.

 3. o gerçek büyü yaşadığı Kaliforniya Disneyland, davet ve aileler için cazip, masal dünyasını yeniden oluşturur.

 4. Japonya dahil olmaya ve bireysel bir tarzda geri kalanından farklıdır senin Disneyland'ı inşa etmiştir. iki bölgeye bölünmüş, park bile bir yeraltı metro ve ulusal eğlence ile kombine tüm tanıdık yerleri vardır.

 5. Finlandiya'da Park Moomin masalı T. Jansson kahramanlarına adanmış. Kuklalar milli yemekleri tatmak ve muhteşem bir ev takdir turist davet ediyoruz.

 6. "Port Aventura" aşırı turistik yakalamak. İspanyol yaratıcıları hugest merkezinin tematik alanlarda meydana gelen olağandışı performanslarının bakım almış. Meksika, Çin ve Akdeniz'e Heyecanlı seyahat bile en seçici ziyaretçileri etkileyecek.

 7. Pensilvanya sürpriz Çikolata fabrikası her yöne tatlı çeşme dev şeker ve fışkırtılıyor dolaşmak.

 8. su sporları ve hayalet kasaba ile mistik yolculuk için ünlü İtalyan Mirabilandia. fantastik konumlar ek olarak, burada organize gösterileri ve komik performansları vardır.

 9. Danimarka'da bulunan Legoland, bir çocukluk olan herkes dünyaca ünlü tasarımcı toplar etkilemez.

 10. "Thorpe Park" - korku filmleri meraklı için gerçek Mekke. "Testere" ve soğutma sürmek ruhunda Aşırı eğlenceli unutulmaz izlenimler verecektir.

Rusya'da durum

Şu anda, Rusya'da tema parkları doğdu milyonlarca turisti yeni bir yön, hala tam hakim. biz zaten ulusal renklerle özgün nesneleri ayırt edebilir rağmen.

En ünlü tema parkı - bu Veliky Ustyug Baba Frost ikamet eder. o yılbaşı tatilinde ana karakteri yaşıyor ve hatta onu ziyarete gidebilir Şimdi nerede herhangi bir çocuk bilir. kabuğundan tüm çocuklar gibi muhteşem yollar ve harika eserler etkileyici Tur sihirli harika bir hatırlatma olacaktır.

hiç kimse sıkılmış olmayacaktır hangi bir diğer dev kompleks, Adler olduğunu. Soçi parkı birkaç tematik gruba ayrılır. eğlence büyülü dünyasını Rus "Disneyland" istisnasız herkese hitap edecek. Burada otelde dinlenmek ve birçok restoran ulusal mutfağının unutulmuş tarifleri deneyebilirsiniz.

turistik

Bu yeni çocuklar için Rusya'da tema parkları açıldı ve velileri inanılmaz popülerdir. Yeni sistemlerin geliştirilmesi ülkemiz için daha da büyük turist akımları son derece yararlı çekmek için.

Ve dünyada hiçbir şey için olağanüstü talep keyfi böyle temalı eğlence kompleksleri olduğunu. Zor ekonomik zamanlarda rağmen ülkemizde büyük ölçekli projeleri kurmak için cazip olacaktır. Şekilde turizmin gelişmesi ülkemizin büyük bir kar getirecek gibi görünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.