SağlıkTıp

DTP Aşılama: ya da değil yapmak için

zorunlu yer aşı arasında çocukların aşılama genç DTP aşısının özel bir yeri (adsorbe boğmaca-difteri-tetanoz) kaplar. Bu yaşamın ilk yılında özellikle istenmeyen çok ciddi hastalıklara, güçlü bir bağışıklık kazanmasını sağlamaktadır çok faydalı aşı, ama bu aşı en olası komplikasyonlar her türlü olduktan sonra olduğunu farklıdır. Özellikle, çok büyük olasılıkla artar DPT aşılamadan sonra sıcaklık, ve bazı doktorlar bile, aşılama hemen sonra tavsiye çocuk vermek ateş düşürücü sıcaklık artışı riskini azaltmak için. Büyük olasılıkla, bu tedbir aşırı olmakla ilk aşılamadan sonra sıcaklık yükseldi, o zaman var olma hakkına sahiptir. Eğer sıcaklık 38.5 derece içinde yükselir ve çocuğun iyi hisseder ve anksiyete belirtileri gelmezse o zaman, bebek olmanın temelinde, bu durumda olduğu gibi önemsiz ve oldukça ciddi ve hareket yükselecek isteğe bağlıdır yayık, ama eğer olabilir bebek kötü, antipiretik gerekli alır.

Aşı DPT reaksiyon bu minimumda olası komplikasyon riskini azaltacaktır - ve bunun sonuçları en yaygın aşı kendisine bireysel intoleransı ile ilişkili, çocuğunuz alerjik bir reaksiyon varsa bu yüzden, bu antihistaminik rotasını içkiye aşılama öncesi iki veya üç gün boyunca mümkündür . O idarenin sağ güvenli ilaç, dozu ve zamanlamayı seçmek mümkün olacak yetkili uzmanı ile koordine etmek gerekli olduğunu belirtmek gerekir.

DTaP aşısı olarak aşı üzerinde bebeğin büyük olasılıkla tepki - sersemlik. Büyük olasılıkla, çocuk bile normalden daha uzun süre eve ve uyku uyuya olacak ve bir dahaki sefere zamankinden daha erken uyumak isteyeceksiniz. Bu ise orada yanlış bir şey - bir veya iki gün bütün normal ve alınan herhangi bir işlem gerekli değildir. Bu durumda, herhangi bir zamanda yukarı gidebilir bebek, sıcaklığını izlemek sadece sedasız gerekir. Aynı zamanda bir çocuk, tam tersine, daha huzursuz olur gerçekleşmesi ve iştahınızı kaybedebilir, orada ishal ve kusma gibi gastrointestinal semptomlar olabilir.

Ayrıca, DTP aşısı reaksiyon ayrıca bir sıcaklık artışı ile birlikte olabilir şişme ve kızarıklık ölçekte çok iltihabik süreç önemsiz bir şiddetinin yerel değişen derecelerde, eşlik edebilir. Genellikle sırasında veya hemen ilaca aşılama veya bireysel hoşgörüsüzlük sonra ya bir yara enfeksiyonunda isabet ile ilişkilidir. Bu durumda, aksi süreç oranlarını tehdit alabilir, bir doktora danışmalısınız.

Özellikle DTP aşısı ile aşılama akut reaksiyonlar durumlarda daha yüksek kalitede ve saflıkta pahalı ithal analogları ya ikame edilebilir, ya da en belirgin bir tepki üreten bir protivokoklyushevy bileşenini içeren basit bir aşı olarak, söz konusu olmalıdır.

aşı ya da değil be - Bu tartışma yıllardır devam ve bunların ana argümanı olmuştur - sadece DPT aşısı ve sonrası. Genellikle söz konusu olan , bu aşılama , azalmaz, özellikle boğmaca istenen etkiyi vermek ve morbidite değildir. Bunun garantili, daha yumuşak biçimde gerçekleşeceğini herhangi aşılama hastalığın mutlak bir garanti vermez demek, ancak gerekir. Bu arada, boğmaca bebeklik döneminde çok tehlikelidir ve şiddetli veya çocuklarda hatta ölümcül risk aşılamadan sonra ciddi komplikasyonların olasılığı kıyaslanamaz ölçüde daha büyüktür.

arzusundan Birçok anne daha gelişmiş bir çağda çocuğunuza mümkündür aşı yapmaya çalışıyorum komplikasyonları riskini azaltmak için, ancak böyle bir yaklaşım kesinlikle haklı değildir: Çocuk ne kadar küçükse, o kadar kolay aksine aşı ve zabolavaniya verilerini taşır, pek geçmeden erken yaşta olduğunu .

onlar aşılandığı bir yaşam kültürü olduğuna inanıyoruz, çünkü Ayrıca, bazı ebeveynler, aşılama sırasında bağışıklama yoluyla enfeksiyon alabilirsiniz çocuk yapılır endişe duyuyor. DTP durumunda, bu korku haksız olduğunu: aşının tüm bileşenleri - patojenlerin bu öldürülen hücreleri, bağışıklık sistemi ve daha sonra yürümeye başlayan vücudun onları tanıyacak ve onlarla etkili bir şekilde başa tarafından üretilen ayrı bölüme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.